SPIN

Szpital Wojewódzki ma nowe „dziecko”

Aneta Borkowska sobota, 9 sierpnia 2014, 16:31 Siedlce

Od początku lipca w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach pełną parą pracuje nowe „dziecko” pracowni radiologii zabiegowej. Mowa o aparacie angiograficznym, który służy do wysokospecjalistycznej diagnostyki układu naczyniowego.

– Jest to jeden z najnowocześniejszych na świecie aparatów i znacznie podniósł komfort naszym pacjentom – mówi Marcin Kulicki, prezes szpitala.

Dodatkowo cały oddział został zmodernizowany. Powstały 3 sale operacyjne do hemodynamiki, chirurgii naczyniowej oraz do wszczepiania stymulatorów i rozruszników serca. Są nowe szatnie, zaplecze socjalne dla lekarzy, pomieszczenie przygotowania pacjenta, komplety zespół zabiegowy.
– Na razie pracownia działa trzy, cztery dni w tygodniu, bo kontrakt jaki mamy na razie jest niewielki, ale myślę, że to jest teraz też dobry czas na rozruch i na wdrożenie się w obsługę – tłumaczy prezes.

naczyniowka 6Pracownia Radiologii Zabiegowej będzie świadczyła usługi głównie dla pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, ale jak podkreśla Kulicki placówka będzie się starała, aby z nowego sprzętu skorzystały także inne oddziały szpitala.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 6 milionów, z tego ponad 2 wyniosła modernizacja pomieszczeń, a reszta na sprzęt. W Pracowni Radiologii Zabiegowej wykonywane będą m.in.: zabiegi poszerzające i udrażniające naczynia krwionośne kończyn dolnych i górnych, jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej, implantacje stentów naczyniowych do rekanalizowanych naczyń krwionośnych, profilaktyka zatorowości płucnej, zabiegi na drogach żółciowych oraz na układzie moczowym, usuwanie ciał obcych z układu naczyniowego.

2 komentarze

  1. marek dodano 7 lat temu

    i bardzo pięknie tylko się cieszyc

  2. gość dodano 7 lat temu

    Super sprawa!, ale czy będzie komu obsługiwać TAK NOWOCZESNY sprzęt? i wdrożyć odpowiednie leczenie!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?