SPIN

Święto Wojska Polskiego w Siedlcach

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 16:18 Społeczeństwo

W najbliższy piątek (15 sierpnia) przypada 94 rocznica „Cudu nad Wisłą”. W Siedlcach Święto Wojska Polskiego w Siedlcach rozpocznie się już 14 sierpnia. Tego dnia w siedleckim garnizonie będzie można poczuć klimat wojskowy podczas Dnia Otwartych Koszar Pododdziałów 1 Brygady Pancernej.

Program obchodów:

14 sierpnia
godz. 8.30 – Dzień Otwartych Koszar Pododdziałów 1 Brygady Pancernej  w Garnizonie Siedlce. Uroczysty apel, pokaz sprzętu i sprawności żołnierzy, „grochówka żołnierska”. ul. Składowa 39,

15 sierpnia
godz. 17.30 – złożenie wieńców na Cmentarzu Wojennym w Siedlcach (o godz. 17.20 przed Urzędem Miasta Siedlce, Skwer Niepodległości 2, zostanie podstawiony specjalny autobus na uczestników uroczystości)
godz. 18. – msza w Kościele Garnizonowym,
godz, 19. – uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry PKP PLK Siedlce,

źródło: UM Siedlce

3 komentarze

  1. Dlaczego dodano 7 lat temu

    Dlaczego w tym roku nie będzie kwiatów pod pomnikiem Armii czerwonej,, tam walczyli też Polacy

  2. asda dodano 7 lat temu

    fajnie było na tej uroczystości. Szkoda tylko, że nie zostałem dłużej bo chyba strzelali. 🙂

  3. Siedlczanin dodano 7 lat temu

    Apel do Pana Prezydenta Kudelskiego ! Szanowny Panie , proszę w imieniu wielu siedlczan o wydanie decyzji punktom sprzedaży alkoholu o -czytelną informacje , które to alkohole są markami właściciele rosyjskich- siepaczy Putina.Po tej informacji, jak mniemam- szanujący się Polak- nie kupi już np.Żubrówki , Absolwenta , Bolsa itp.Można taką infirmacje rozszerzyć na inne ruskie produkty .Panie Kudelski dajmy pierwsi przykład Polakom- co możemy zrobić Putinowi za…jabłka,mięso i inne produkty.Proszę internautów o pomoc w realizacji tego projektu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?