SPIN

W czwartek i piątek kolejne premiery w NoveKino

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 10:21 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na trzy nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od 14 i od 15 sierpnia. Na kinomaniaków czekać będzie: „Dzwoneczek i tajemnica piratów”, „Wakacje Mikołajka” oraz „Lucy”.

14 sierpnia

„Dzwoneczek i tajemnica piratów”

Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.

reżyseria: Peggy Holmes,
gatunek: animowany/fantasy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 78 minut,

„Wakacje Mikołajka”

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

reżyseria: Laurent Tirard,
scenariusz: Laurent Tirard, Grégoire Vigneron,
aktorzy: Mathéo Boisselier, Valérie Lemercier, Kad Merad,
gatunek: familijny/komedia,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,

15 sierpnia

„Lucy”

Lucy mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości… Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej – powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie – telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.

reżyseria: Luc Besson,
scenariusz: Luc Besson,
aktorzy: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA, Francja,
rok produkcji: 2014,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?