SPIN

„Jedenastka” z nowymi boiskami. Od września zagrają w ręczną

Beata Głozak wtorek, 12 sierpnia 2014, 23:04 Siedlce

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach pierwsze lekcje wychowania fizycznego w nowym roku szkolnym odbędą na nowym boisku.  

Zespół boisk wielofunkcyjnych powstaje przy SP nr 11 w Siedlcach. Od września uczniowie placówki na świeżym powietrzu będą mogli grać w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę, a także skakać w dal. Powstaje także bieżnia.

– Część do gier zespołowych jest w 100 procentach gotowa i potrzebuje jedynie wyposażenia w sprzęt – mówi Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. – Inwestycja okazała się tańsza niż wartość kosztorysowa, bo przewidywaliśmy 800 tysięcy złotych, a firma wykonuje ją za około 660 tysięcy złotych. Ministerstwo sportu przeznaczyło na budowę około 140 tysięcy, resztę finansuje samorząd – dodaje.

boisko jedenastka 1 boisko jedenastka 2

Termin umowny przewiduje, że inwestycja zostanie zakończona z dniem 22. sierpnia. Miasto liczy, że obędzie się bez opóźnień. Do przetargu na wykonanie boisk stanęło aż 11 firm. Oferty 3 z nich zostały odrzucone.

 

5 komentarzy

 1. efaster dodano 7 lat temu

  skoro do przetargów staje tyle firm (można oszczędzić) miasto mogło przez wakacje zrobić np. Janowską czy Floriańską albo Sokołowską ale Wojtuś z Rozbitego Kamienia narobił długów i efekt mamy taki, że nic się nie robiło w wakacje. A te ulice (Leśna, Myśliwska i to też kawałek czy Browarną) przetargi były rozstrzygnięte w zeszłym roku (jak ktoś nie wierzy może wejść na BIP UM w zakładkę przetargi i sam się przekona). Ba kiedyś na stronie UM były link do mapek miasta z zaznaczonymi inwestycjami drogowymi w danym roku, średnio robiono ok. 10 ulicy, ale bywały też lepsze lata że robiono kilkadziesiąt (szczególnie w roku wyborczym 2009) a teraz co ?? Tak właśnie rządzi nami Kudi, długi, długi i jeszcze raz długi niczym Symanowicz po wizycie papieża w 99 r. też robili ulice "na gwałt" a później trzeba było długi spłacać przez dekadę. A teraz co też mieliśmy wizytę papieża czy może ja coś przegapiłem. A może to tak wizyty prezesa pis wpłynęły. No dobra żartuje ale tak na poważnie, nie chcę przytaczać znów przykłady stolicy bo to tak jakby mierzyć malucha z mercedesem, ale tam się naprawdę robi a nie gada, ba nawet głupie ścieżki rowerowe są robione z asfaltu, a u nas kostka jak Lenin wiecznie żywa, ale nie Głowacki się uparł i co zrobisz, ale lubelskie (Lubartów) takie są. Na nic tłumaczenia, że cała Europa Zach. od kostki odeszła już 20 lat temu, że asfalt na ścieżki lepszy, nie musi być kostka, bo wg. Niego asfalt pęka (w sumie się nie dziwię, jak patrzę jak nasi wykonawcy oszczędzają na odpowiedniej podbudowie) a samochody jeżdżą i parkują m.in. na ścieżkach rowerowych, bo UM nie wpadł na tak zbawienny a proste rozwiązanie jak słupki żeliwne.

 2. Kandydat na prezydenta dodano 7 lat temu

  Efaster jak zwykle o wszystkim i o niczym. Podobno produkuje słupki żeliwne i chciałby miastu sprzedać? Słupów i słupków mamy dużo a brakuje kultury parkowania i kultury dyskusji. Niedawno lansował banery reklamowe jako czynnik tworzący wizję wielkiego miasta.
  Nowe boisko szkolne, za chwilę nowa hala sportowa… jednak coś powstaje trwałego.
  Słupki żeliwne przetopić.

 3. Panie Kudelski zajmij sie miastem dodano 7 lat temu

  Gratulacje dla władz miasta Siedlce za zajęcie drugiego miejsca w wielkości zadłużenia wśródd miast na prawch pwoiatu w Polsce.

 4. mieszkaniec siedlec dodano 7 lat temu

  No ładnie panie prezydencie.
  Jak śmiesz jeszcze startować w jesiennych wyborach, gdzie twój honor. Nasze dzieci chcesz całkiem utopić w długach na wiele lat.

 5. zenia dodano 7 lat temu

  Jeden się zadłuży bo pije, drugi bo buduje dla dobra rodziny. Który waszym zdaniem postępuje właściwie? Analogia do działania prezydenta jest oczywista. Bardzo dobrze, że w czasie kryzysu powstało w mieście tyle wspaniałych obiektów. To inwestycja w następne pokolenia. Obciążenia budżetu nie są takie straszne. Wynikają bowiem ze sztucznych biurokratycznych ograniczeń rządowych. Brawo panie prezydencie! I niech pan puści mimochodem niedorzeczne wpisy żelaznych adwersarzy! Najgłośniej krzyczą ci, którzy mają problemy ze sobą. Amen!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?