SPIN

Ile Siedlce wydały w minionym roku na administrację ?

Beata Głozak poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 16:17 Siedlce
siedlce

279,98 zł – tyle w minionym roku wg. miesięcznika samorządowego „Wspólnota” wyniosły w Siedlcach wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Siedlce zajęły w rankingu wydatków na administrację 25. miejsce wśród 48 sklasyfikowanych miastach na prawach powiatu.

Podczas przygotowywania zestawienia brano pod uwagę wszystkie wydatki bieżące w dziale klasyfikacji budżetowej „administracja publiczna”, z wyjątkiem wydatków na remonty bieżące. Siedlce nie wypadły najgorzej, niecałą złotówkę powyżej średniej, która dla miast na prawach powiatu w roku 2013 wyniosła 279 zł. Z tabeli przygotowanej przez „Wspólnotę” wynika, że w ciągu ostatnich 11 lat (2002-2013) największe nakłady na administrację w naszym mieście odnotowano w roku 2010.

wydatki_administracja_2013

Siedlczan pocieszyć może fakt, że w Sopocie wydatki na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca są niemal 2 razy większe (524,38 zł). Nieco gorzej jest w Płocku (492,04 zł). Ranking przygotowali: Paweł Swianiewicz i Julita Łukomska z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

15 komentarzy

 1. Anonim dodano 9 lat temu

  cos czuje ze za chwile się zacznie…

  • tak ,Panie redaktorki na siłę szukają dodano 9 lat temu

   jak by tu rozjątrzyć ,podjudzić, Tak uważam ,bo nie rozumiem problemu..Wydźwięk statystyk i artykułu jest ,że jest OK ,bo dopiero 25 miejsce,ale przecież jest źle i czy "mimo" ,czy " bo" w Sopocie 2 razy więcej…nihilizm dziennikarski ? czy na siłę szukanie poczytności jak wszyscy na wakacjach -szukanie poklasku,klienta bo z reguły każda władza jest "Be" .Tylko opozycja jest świetlana i nieomylna. po prostu ręce opadają na takie newsy.Czy szklanka jest do połowy pusta czy do płowy
   pełna ? Panie redaktorki w życiu się nie zdecydują,chyba że ktoś wygra na liście sponsorów spinu.

   • ......... dodano 9 lat temu

    ….. obudził się z ręką w nocniku. Widocznie za mało płacisz!

 2. Roki dodano 9 lat temu

  Rodzinka PiS kosztuje ,ale wyborcy tak zdecydowali i tak ma być, bo proboszcz nie da rozgrzeszenia.

 3. gość dodano 9 lat temu

  Całe rodziny pracują w administracji na chwałę Bożą i kościelną. Amen.

 4. zorro dodano 9 lat temu

  No tak w 2010 najwięcej. Wyborczy rok hyhy. W tym znów padnie rekord.

 5. Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

  Chciałbym żeby za tymi kwotami stały kompetencje i profesjonalizm administracji. To jest służba publiczna utrzymywana z naszej kasy.

 6. wrocławianin dodano 9 lat temu

  Nie widzę związku rozgrzeszenia od wikarego a tym bardziej proboszcza z ,,rodzinką PIS", dla równowagi dodam że rodzinka PO w Naszych miejskich spółkach nie jest wcale uboga:)Leszku sugerujesz jakąś niekompetencję bądź nieprofesjonalizm?:)Panie redaktorki podały po prostu fakt, ba nawet pochwaliły miasto – ,,Siedlce nie wypadły najgorzej", ale widać że niektórym już odbija przed wyborami i próbują na siłę zarzucić wędkę niezgody:)

  • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

   Bywam często w urzędach publicznych….i czasem ręce opadają. Może nie będę wskazywał palcem, ale czasem jest problem z odpowiedzią urzędnika na proste pytanie. Nie uogólniam, ze wszyscy są tacy, bo spotykam też profesjonalistów w swoim fachu.

 7. Jak długo beą rosnąć długi miasta ? dodano 9 lat temu

  Ale w wysokości długu miast Siedlce zajęło 2 miejsce w Polsce wsród miast grodzkich. Tylko pogratulować takiego rządzenia. W takiej sytuacji nie będzie chętnych do objecia rządów w mieście.

  • sukces dodano 9 lat temu

   Tak trzymać, miejsce medalowe, sukces.
   Trzeba teraz opublikować kilka przemówień, kilka artykułów, może dadzą z ambony coś powiedzieć i sukces murowany. II miejsce.
   Przed wyborami bardzo potrzebne, ludzie uwierzą i wybiorą ponownie.

 8. gość dodano 9 lat temu

  Z ambony ma płynąć SŁOWO BOŻE a nie polityczne pogaduszki faworyzujące jedynie słuszną linię partyjnej manipulacji!

 9. Za małe pensje dodano 9 lat temu

  Wydatki na administrację to papier, kopiarki, telefony, archiwa, sprzątanie a jakie w tym pensje otrzymują urzędnicy? Co lepsi pracują w Warszawie i w Sokołowie

 10. jan dodano 9 lat temu

  Prawie wszyscy narzekają a jak będą wybory to i tak w mieście wygra jedynie "słuszna" partia jaką jest PiS. Co prawda nie dziwie się bo prawie połowa siedleckiego elektoratu związana jest z jednostkami podległymi miastu (spółki miejskie, urzędy, oświata i kultura) w których jest pewna praca i płaca najczęściej dochodząca do 4tys. zł a w niektórych instytucjach nawet większa. Co tam długi i wiele innych niedoskonałości na które narzeka wielu mieszkańców. Pewna (co miesiąc) "kasa Misiu" jest ważna, po co więc zmieniać władzę, jak ona nie chce ale musi.. Tak że wynik wyborów w mieście jest z góry przesądzony i nic nie dadzą (a szkoda) narzekania. "Najlepsi" i tak dostaną głosy swoich podwładnych.

 11. pustułka dodano 9 lat temu

  Jeśli chodzi o wydatki na administrację – 25.08.2014 zaparkowałem w strefie płatnego parkowania. Uiściłem opłatę i otrzymałem bilet. Na nim jest napisane:
  Prezydent Miasta Siedlce biuro strefy płatnego parkowania.
  Parking orientacyjnie może mieć ok 150 – 200 m przeznaczonych na parkowanie. Jeśli pracownicy tego biura sprzedawali by bilety (chociażby tymczasowo, to jest OK, ale jeśli bilety sprzedają parkometry, to biuro potencjalnie ma ……. b a r d z o k l a w e ż y c i e. Jeśli jest biuro, to pewnie jest i kierownik tego biura. W mieście mogą być może jeszcze toalety, może również płatne (wcześniej taka była przed obecną galerią. Być może również tymi toaletami też zarządza stosowne biuro i liczy ilu obywateli skorzystało z potrzeby załatwienia się …..
  Dla dociekliwych – w Polsce jest wszystko porypane – proszę wyszukać miasto na zachodzie europy o zbliżonej liczbie mieszkańców i porównać zatrudnienie w magistracie tego miasta z zatrudnieniem w naszym magistracie – powieje niedowierzaniem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?