SPIN

NoveKino Siedlce: 3 nowości od piątku

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 14:51 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na trzy nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku. Na kinomaniaków czekać będzie: „Dawca Pamięci”, „Magia w blasku księżyca” oraz „Niezniszczalni 3″.

„Dawca Pamięci”

Film oparty jest na bestsellerowej powieści Lois Lowry z 1993 roku o tym samym tytule. Opowiada historię chłopca o imieniu Jonas, który żyje w fikcyjnym świecie bez wad. Społeczeństwo jest szczęśliwe, a pojęcia wojny, bólu, wyboru, smutku i innych uczuć nie są mu znane. Każdy ma przypisaną rolę i żyje według ściśle określonych zadań. W wieku 12 lat Jonas otrzymuje swoją rolę – ma zostać „Odbiorcą wspomnień”. Rozpoczyna szkolenie pod okiem byłego „Odbiorcy”, starszego człowieka, który będzie przekazywał chłopcu swoją wiedzę (tytułowy „Giver”). Tym sposobem Jonas doznaje nowych uczuć i wkracza w prawdziwy świat, gdzie nie wszystko jest tak wspaniałe. Zdaje sobie sprawę, że społeczność, w której żyje to jedno wielkie oszustwo i w obliczu tej prawdy musi podjąć decyzje, które zmienią jego los na zawsze.

reżyseria: Phillip Noyce,
scenariusz: Michael Mitnick, Robert B. Weide,
aktorzy: Jeff Bridges, Brenton Thwaites, Alexander Skarsgård,
gatunek: dramat/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

„Magia w blasku księżyca”

Najnowszy film Woody’ego Allena, jest romantyczną komedią, której akcja obejmuje dwie dekady – lata 20. i 30. XX wieku.

reżyseria: Woody Allen,
scenariusz: Woody Allen,
aktorzy: Emma Stone, Colin Firth, Marcia Gay Harden,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

„Niezniszczalni 3″

Conrad Stonebanks (Mel Gibson) to jeden z największych na świecie handlarzy bronią. Zanim przeszedł na ciemną stronę mocy, był jednym z tych, którzy powołali do życia Niezniszczalnych – kierującą się własnym kodeksem honorowym grupę najlepszych na świecie żołnierzy do wynajęcia. Czy drużynie Rossa uda się przechytrzyć dawnego kompana znającego ich na wylot? W realizacji misji wesprze ich kolejna generacja najemników. Nikt nie jest przecież wiecznie młody.

reżyseria: Patrick Hughes,
scenariusz: Sylvester Stallone, Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger,
aktorzy: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Antonio Banderas, Wesley Snipes, Dolph Lundgren, Mel Gibson, Harrison Ford,
gatunek: akcja,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?