SPIN

Rozpoczęli sezon od wygranej

Aneta Borkowska sobota, 23 sierpnia 2014, 21:32 Sport

Bardzo robrze sezon rozpoczęła Awenta MKS Pogoń Siedlce, która w dzisiejszym meczu na własnym boisku rozbiła Posnanię Poznań 47:14 (21:0). Siedleccy rugbiści od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania.

Liczne zmiany jakich dokonywał trener Pogoni sprawiły, że w ostatnich minutach meczu przeciwnicy byli po prostu wyczerpani. – Taką mieliśmy taktykę i udało nam się ją zrealizować – powiedział po spotkaniu Andrzej Kozak, który zadebiutował w roli szkoleniowca siedlczan. – Wygraliśmy za 5 punktów, ale nie ustrzegliśmy się od błędów. Teraz one posłużą jako materiał treningowy. Razem z zawodnikami będziemy je wnikliwie analizować żeby wyeliminować je w kolejnym meczu – dodał.

Punkty dla Pogoni zdobyli: Piotr Psuj, Przemysław Rajewski, Mateusz Lament, Tomasz Gołąb, Jakub Kryszczuk oraz Sebastian Smoliński.

Andrzej Kozak: Cieszy to, że wygraliśmy za 5 punktów, ale warto zauważyć, że przeciwnik nie przyjechał w swoim pełnym składzie, więc pewnie to też przyczyniło się do naszego triumfu. Zawodnicy wykazali się chęcią do grania i to problem Posnanii, że ma problemy kadrowe. My to wykorzystaliśmy. Kilka błędów w tym meczu było, ale myślę, że nasz zespół zasługuje na pochwałę. Wygraliśmy, plan zrealizowany. Nasza taktyka zakładała, że będziemy chcieli poznaniaków rozbić i zmęczyć co powodowało, że w pierwszej połowie akcje były dynamiczniejsze, ale w drugiej odsłonie meczu przeciwnik zaczął coraz bardziej opadać z sił.

W następny weekend Pogoń walczyć będzie na wyjazdowym spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Komentarze (1)

  1. Bania dodano 7 lat temu

    Co to za typ ględził na meczu przez mikrofon? Przeszkadzało to wielu ludziom oglądać mecz. Dajcie spokój z tłumaczeniem przepisów Rugby podczas meczu.Jak ktoś ich nie zna to niech leży w domu przed tv a nie idzie na mecz!albo jak chcecie to rozdajcie piknikom książeczki z przepisami przed meczem niech się uczą.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?