SPIN

Jeszcze tylko kilka dni na złożenie wniosku

Beata Głozak poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 23:05 Siedlce

Do 5 września rodzice mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie zakupu podręczników. Maksymalna wysokość „wyprawki szkolnej 2014” może wynieść ponad 400 zł.

Pomoc mogą otrzymać uczniowie klas 2, 3 i 6 szkoły podstawowej oraz klasy 3 zasadniczej szkoły zawodowej, liceów i techników. Kryterium głównym jest kryterium dochodowe.

– Jeśli w rodzinie dochód na osobę nie przekroczy 539 złotych dziecko jest uprawnione do skorzystania z pomocy – tłumaczy rzecznik siedleckiego ratusza Paweł Mazurkiewicz. Wysokość „wyprawki szkolnej” jest zróżnicowana. – W najbardziej klasycznym przypadku dla ucznia klasy 2 i 3 szkoły przewidziano maksymalnie dofinansowanie w kwocie 225 złotych – dodaje.

325 zł mogą uzyskać uczniowie kl. 6, dla klasy 3 szkoły zawodowej przewidziano 390 zł, a dla uczniów liceów i techników maksymalnie 445 zł. Warto jednak pamiętać, że zanim pieniądze dostaniemy najpierw będziemy musieli je… wydać.

– Najpierw należy zakupić podręczniki za własne pieniądze, a po rozliczeniu otrzymamy zwrot na konto – tłumaczy Mazurkiewicz. Wnioski o dofinansowanie można pobrać na stronie internetowej urzędu miasta. – Do wniosku trzeba dołączyć fakturę imienną na ucznia lub paragon. W ostatnim przypadku trzeba napisać oświadczenie, że pieniądze zostały przeznaczone na zakup określonego podręcznika do określonej szkoły tak żeby dokumentacja się zgadzała – wyjaśnia rzecznik.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?