SPIN

Trzy premiery w NoveKino od piątku

Aneta Borkowska poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 20:49 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na trzy nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku. Na kinomaniaków czekać będzie: „Barbie i tajemnice drzwi”, „Boyhood” oraz „Rio, I Love You”.

„Barbie i tajemnice drzwi”

Barbie wciela się w postać Alexy, nieśmiałej księżniczki, która odkrywa w swoim królestwie tajemnicze przejście i wkracza do dziwnej krainy pełnej magicznych istot i niespodzianek. To właśnie tam, Alexa poznaje syrenkę Romy i dobrą wróżkę Nori, od których dowiaduje się, że zepsuty władca usiłuje ogołocić ich świat z magii. Ku swojemu zdziwieniu, Alexa odkrywa w sobie magiczną moc, a jej nowe przyjaciółki są pewne, że tylko dzięki jej pomocy w ich krainie może ponownie zapanować magia. Odkryjcie, co się wydarzy, kiedy Alexa znajdzie odwagę, aby stanąć w obronie tego, co właściwe i dowie się, że siła przyjaźni jest dużo cenniejsza niż magia.

gatunek: animowany/dla dzieci,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 81 minut,

„Boyhood”

Film realizowany ponad dekadę w latach 2002-2013. Co roku ekipa filmowa zbierała się i kręciła kolejną część filmu. To opowieść o dorastaniu. Bohatera poznajemy w wieku 6 lat, a w końcowej scenie stoi już u progu dorosłości.

reżyseria: Richard Linklater,
scenariusz: Richard Linklater,
aktorzy: Ellar Coltrane, Patricia Arquette, Ethan Hawke,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 163 minuty,

„Rio, I Love You”

Najbardziej roztańczone miasto świata, znane ze swojej zmysłowości i piękna, w dziesięciu historiach miłosnych. „Rio, I Love You” to celebracja miłości, widziana oczami grupy najciekawszych reżyserów współczesnego kina światowego. To filmowy kalejdoskop związków – tych ulotnych i tych na całe życie, przechodzących kryzys, słodko-gorzkich, pełnych czułości i namiętności oraz takich, które mogą zdarzyć się tylko w Rio de Janeiro. Zé, tworząc rzeźbę z piasku na plaży Copacabana, usłyszy w miejskim gwarze kobietę, która stanie się jego muzą. Texas – jednoręki bokser stoczy pojedynek o zdrowie swojej ukochanej Marii, bezdomny pięciolatek Jaõ mieszkający na jednym z miejscowych dworców doczeka się w końcu telefonu od Jezusa. Namiętny pocałunek kelnera obudzi w nocy gorącą sambę, a w malowniczej scenerii wyspy Paqueta rozegra się poruszająca scena rozstania.

aktorzy: Ryan Kwanten, Rodrigo Santoro, Jason Isaacs,
gatunek: komedia/romans,
kraj produkcji: Brazylia,
rok produkcji: 2014,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?