SPIN

Zmiany w strefie płatnego parkowania

Beata Głozak środa, 27 sierpnia 2014, 18:25 Siedlce

Nie 8 a 7 godzin dziennie ma od przyszłego miesiąca funkcjonować strefa płatnego parkowania w Siedlcach. Projekt stosownej uchwały przygotowała Komisja Gospodarki Komunalnej w radzie miasta.

Najprawdopodobniej podczas najbliższej sesji miejskiej radni podejmą decyzję w sprawie zmiany godzin funkcjonowania SPP. Jeśli projekt uchwały zyska większość za parkowanie po godz. 16 pod siedleckim urzędem miasta już nie zapłacimy. Przypomnijmy, że w tej chwili strefa działa od godz. 9 do 17 po zmianie ma być to od godz. 9 do 16.

– Temat strefy płatnego parkowania był dyskutowany wielokrotnie. Głównym argumentem radnych za skróceniem czasu obowiązywania odpłatności za możliwość korzystania z parkingu był fakt, że większość instytucji i urzędów pracuje do godziny 16 – mówi rzecznik siedleckiego urzędu miasta Paweł Mazurkiewicz. – Ten argument wydaje się być logiczny i trafi pod głosowanie na najbliższej sesji.

8 komentarzy

 1. Plasterek dodano 7 lat temu

  Plasterek kiełbasy wyborczej?
  Parking na Pułaskiego (podwórka) to też plasterek.

 2. efaster dodano 7 lat temu

  no tak urzedasy po 16.00 już nie pracują, wiec i parking im nie potrzebny, ten parking w stefe PP wokół skwerku Niepodległości to nic innego jak parking dla urzędników (bo mają wykupione abanamenty) aby im ludzie nie parkowali, u nas zamiast ograniczać śródmiescie z aut, się je pcha do centum. Ba wystarczy spojżeć na MPK niby miejskie przedsiębiorstwo komunikacji na ja wiejscki PKS bo 3/4 kursów na wioskę. Takie ulice jak Piłsudskiego czy Pułaskiego albo Kilińskiego powinny być wyłączone z ruchu i tylko dla autobusów ew. taksówek z pasażerem. Ale nie przykro to przynać ale mnetanie Siedlce są wsią i bliżej nam do Łosic czy Rozbitego Kamienia niż do stoliczy czy Nowego Yorku. Sorry taka prawda.

 3. Halina dodano 7 lat temu

  jeśli " słudzy boży " przeniosą NAS- mieszkańców oś.Dreszera – bez naszej zgody do nowej parafii- bez kościoła- złozymy pozew do sądu o złamanie naszych praw podstatowych-łamiących Konstytucje

  • witeck dodano 7 lat temu

   Re efaster – Absolutny brak wiedzy odnosnie faktów "to nic innego jak parking dla urzędników (bo mają wykupione abanamenty)"- sprawdziłes?
   1-en urzędnik ma wykupiony abonament i są trzy samochody służbowe.
   O innych błędach już nie wspomnę.

 4. Łukasz dodano 7 lat temu

  Strefa płatnego parkowania do likwidacji – nie rozwiązało to problemu braku miejsc parkingowych w mieście. A jeśli magistrat chce ogarnąć finanse, to niech zaczną od siebie samych.

  • Joanna dodano 7 lat temu

   moim zdaniem rozwiązało i powinna być większa…teraz przynajmniej pod urzędem na 15 minut mozna stanąć jak się chce coś załatwić…

 5. xyz dodano 7 lat temu

  róbta co chceta

 6. big798 dodano 7 lat temu

  Tytuł: "Zmiany w strefie płatnego parkowania", a w treści: "Najprawdopodobniej podczas najbliższej sesji miejskiej […]". Trochę rzetelności by się przydało.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?