SPIN

Instytucje marszałkowskie rozpakowały walizki

Beata Głozak czwartek, 28 sierpnia 2014, 23:49 Siedlce

Biblioteka Pedagogiczna i Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zadomawiają się w budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Przestronne sale konferencyjne i multimedialne mają podnieść standard tych dwóch instytucji marszałkowskich.

– Od najbliższego poniedziałku w siedzibie przy Asłanowicza rozpoczną działalność Biblioteka Pedagogiczna i Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia w ramach grantów kuratoryjnych, różne formy doskonalenia i projekty edukacyjne. Jednym słowem nowe pomieszczenia i nowe zadania to początek dynamicznego rozwoju tych placówek – powiedziała podczas spotkania z lokalnymi dziennikarzami Janina Orzełowska.

Do dyspozycji nauczycieli korzystających z ofert MCDN będzie 5 dużych sal konferencyjnych, aula na 140 osób oraz dwie nowoczesne sale komputerowe. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są m.in. w tablice interaktywne, projektory czy centrum multimedialne. Nowe możliwości technologiczne mają pozwolić na rozszerzenie oferty Centrum. W planach są kursy z języków obcych.

Poszerzą się również możliwości biblioteki pedagogicznej, która swoim czytelnikom oprócz książek zaoferuje ciekawe spotkania i zajęcia. Te mają odbywać się w nowoczesnej pracowni multimedialnej z 20 stanowiskami komputerowymi.

Przypomnimy, że budynek Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych został wyremontowany przy unijnym dofinansowaniu w wysokości ok. 12 mln zł. Kolejne 2 mln zł pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego.

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?