SPIN

60 kobiet otrzymało certyfikaty

Aneta Borkowska piątek, 29 sierpnia 2014, 10:16 Kronika Policyjna

W czwartek (28 sierpnia) o godz. 18. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Siedlcach odbyło się uroczyste zakończenie specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet. Prezydent Wojciech Kudelski, prowadzący zajęcia Marcin Lazurek oraz komendant policji mł. insp. Marek Fałdowski wręczyli kobietom Certyfikaty jego ukończenia.

Prawie 60 pań z Siedlec i powiatu ukończyło specjalistyczny kurs samoobrony dla kobiet, który trwał przez cały lipiec. Kursantki przez cały miesiąc lipiec spotykały się dwa razy w tygodniu i pod czujnym okiem prowadzącego zajęcia poznawały, a następnie ćwiczyły techniki samoobrony. Uczestniczki miały również możliwość zdobycia wiedzy z zakresu pierwszej pomocy od ratowników medycznych, którzy przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu przeprowadzili szkolenie w tym zakresie. Kurs został wysoko oceniony przez uczestniczki. Z uwagi na duże zainteresowanie planowana jest kolejna V edycja specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet.

autor: mł. asp. Edyta Barycka, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?