SPIN

Pomnik pod ochroną? Wielki Brat zobaczy

Beata Głozak piątek, 29 sierpnia 2014, 00:15 Aktualnie

Władze miasta rozbudowują sieć monitoringu wizyjnego. W najbliższym czasie oko Wielkiego Brata zostanie skierowane na teren u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej.

W tej chwili trwa tam budowa pomnika zmarłego tragicznie prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, ale rzecznik siedleckiego ratusza Paweł Mazurkiewicz podkreśla, że nie tylko to przesądziło o instalacji kamer w tym miejscu.

– Budowa pomnika to inicjatywa społeczna, a po jej zakończeniu stanie się on własnością miasta. Dlatego chcemy aby skwer, na którym stanie był objęty monitoringiem – przyznaje Paweł Mazurkiewicz, ale podkreśla, że argumentów jest więcej. – W ostatnim czasie ta część miasta bardzo się rozwinęła. Po otwarciu Galerii Siedlce zwiększył się ruch samochodów, poza tym od ulicy Cmentarnej jest wejście do dwóch szkół: Ekonomika i Samochodówki – wymienia rzecznik. Nie bez znaczenia mają też być plany związane ze zmianą organizacji ruchu w tym rejonie. – Pomiędzy ulicami Wojskową, księdza Niedziałka i Cmentarną ruch pojazdów ma się odbywać na zasadzie ronda. Obejmując ten teren monitoringiem zwiększymy bezpieczeństwo.

Rzecznik nie zdradził kosztów inwestycji ani tego ile kamer się pojawi, przyznał jedynie, że decyzje w sprawie ich instalacji zapadły.

18 komentarzy

 1. zs dodano 7 lat temu

  s…ła babka, sr…a rzepki się trzymała chyba p. Mazurkiewicz sam wierzy w to co mówi, jak były dyskoteki na ul. Sienkiewicza to władze nie były zainteresowane aby zrobić tam monitoring mimo iż właściele tych "przybytków" chcieli się dołożyć do tej inwestcji. Jedynym powodem instalacji kamery w tamtym miejscu jest tylko i wyłącznie strach przed zniszczeniem/uszkodzeniem pomnika, gdyż władze doskonale wiedzą i czują, że robią coś co dzieli i jest przeciw społeczeństwu, a jedynie ma na celu podlizanie się prezesowi Kaczyńskiemu, no może p. Sobolewski i kilku "talibów" z pis-u jest tym podniecona i stawiają sobie postawienie pomika L.K. za punkt honoru, ale to już są ciężkie przypadki, którymi powinien zająć się specjalisa z dziedziny psychiatrii. Także jedynym powodem montażu kamery miejskiego monitoringu jest tylko i wyłącznie pomik, bo ostani raz miasto rozbudowywało system chyba z 5 lat temu a i tak nadal mamy 11 kamer, gdzie o połowę mniejsz Węgrów ma ich ok. 50-ciu

  • philipfc dodano 7 lat temu

   Nic dodać nic ująć. Brawo!

 2. jak zwykle dodano 7 lat temu

  Jak zwykle WJL opowiada bzdety.

 3. od początku zadawałam pytanie dodano 7 lat temu

  kto będzie ponosił koszty utrzymania tego 'wiekopomnego dziełą" po jego wybudowaniu.
  Pierwsze koszty juz są: monitoring.
  Ciekawe, czy instalowano by te kamery, gdyby tego pomnika tam nie było.
  Nastepnie: z wypowiedzi Sobolewskiego wynika, że instalowane tam jest oświetlenie (szafka) więc jest oczywiste, że skoro pomnik ma się stac "własnością" miasta – to za to oświetlenie zapłaci miasto – czyli my wszyscy

 4. gość dodano 7 lat temu

  W szkołach, ze względu na bezpieczeństwo dzieci, potrzebny jest monitoring, ale miasto pieniędzy nie ma.

  • man dodano 7 lat temu

   właśnie zmieniła się linia obrony: przecież szkoły sztucznie wywołują problem

 5. Plasterek dodano 7 lat temu

  20.08,2014r. słyszałem rozmowę przy pomniku, cokole: "Wojtek będzie musiał kamerę zainstalować". Mówił k.N do Pana S.
  Więc niech pan rzecznik nie mówi, nie uzasadnia potrzeb bo decyzje zapadają gdzie indziej poza Urzędem Miasta.

  • aktualnie trwa dyskusja o tym na sesji dodano 7 lat temu

   i Kudelski wykręca kota ogonem.
   Przypominam: pan prezydent ręczył słowem honoru, że miasto nie dołozy do pomnika ani złotówki.
   Gdzie jest teraz honor pana Kudelskiego????????????

 6. pełna zgoda z zs dodano 7 lat temu

  a czym dla Siedlec zasłużył się Kaczyński aby mu zaraz pomnik stawiać?może jeszcze jego imieniem nazwijmy planowaną halę sportową na błoniach?lipa, kwas i wstyd na cały kraj. Przyjdę w piątek przed imprezą na cmentarz po zimnego lecha i się napiję:)Zanim zrobią monitoring:)

 7. siedlczanin dodano 7 lat temu

  ciekawy jestem czy wzrost zainteresowania i troska o to właśnie skrzyżowanie będzie skutkować remontem nawierzchni ulicy cmentarnej (na odcinku w kierunku cmentarza); w tej chwili po opadach cala ulica jest zalana wielkimi kałużami i piesi idący chodnikami (w tym młodzież idąca do szkoły – "…poza tym od ulicy Cmentarnej jest wejście do dwóch szkół: Ekonomika i Samochodówki – wymienia rzecznik") są oblewani błotem przez przejeżdżające samochody

  • co najwyżej poprawia do wysokości domu biskupa dodano 7 lat temu

   bo to hańba jest, aby głowa diecezji tłukła sie po dziurawej ulicy.
   Osobiście stawiam na to, że nawierzchnia zostanie polepiona na uroczyste otwarcie pomnika. Wszak Sobolewski spodziewa się brata największego z prezydentów, a nawet Marty Kaczyńskiej. Ma nadzieję, że ta godna czci matrona, matka dzieci jednego ojca i żona jednego męża nie odmówi jego zaproszeniu. Więc na to wiekopomne wydarzenie dziury na Cmentarnej znikną.

 8. obserwator dodano 7 lat temu

  Zgadzam się z przedmówcami.

 9. Wyrzykowski dodano 7 lat temu

  Ależ ten pomnik będzie przepełniony hipokryzją. 6 metrów wysokości, będzie pokazywał na słowa "Bóg, Honor, Ojczyzna", tylko że w jego przypadku na hasło "Bóg" przypomina się zawłaszczanie religii, chodzenie w jarmułce itp., na hasło "Honor" kłamstwa wyborcze o 3mln mieszkań, a na hasło "Ojczyzna" podpisanie Traktatu Lizbońskiego. Nie powinno się źle mówić o zmarłych, ale trzeba też wiedzieć, komu wypada stawiać pomniki, a komu nie. Władze zdają sobie z tego sprawę, stąd ten monitoring.

  A Sz.P. Karaś mógł zagłosować "przeciw" zamiast umożliwiać przegłosowanie udostępnienia gruntu pod pomnik wychodząc razem z radnymi PO i SLD z sali obrad. Teraz zostały tylko pytania – ale widocznie był to zabieg celowy, by mieć o czym mówić w czasie kampanii i by ludzie zapomnieli o koalicji PiS-PO.

  • obudził sie Wyrzykowski i dał głos dodano 7 lat temu

   szanowny panie, kandydacie – niczym techniczny premier – na stołek w jakiejkolwiek radzie: pisanie przez pana o hipokryzji w kontekście tego pomnika – jest hipokryzją podniesiona do potęgi entej.
   Podpisał pan poparcie budowy tego pomnika za korzyści w postaci transportu "dziewcząt" do Warszawy, później wyrzekł sie pan tego podpisu – a teraz pisze pan o hipokryzji????????

   • qwerty dodano 7 lat temu

    twoja wiedza w tym temacie jest mniejsza niz ta jaka posiada papier toaletowy. Przestan sie znecac nad rodzina

   • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

    Nie macie argumentów, tylko kłamstwa i odgrzewanie dawno obalonych zarzutów wam zostały. Moje dane z "inicjatywy" zostały usunięte, a nie wykreślone – ta subtelna różnica świadczy o tym, że pojawiły się tam bezprawnie, w inicjatywie nigdy nie uczestniczyłem i nie chciałem uczestniczyć. Kogoś boli to, że niechcący pomógł w inicjatywie patriotycznej, a nie udało mu się osiągnąć prawdziwego celu "pomocy" 🙂

    • czym się różni dodano 7 lat temu

     usunięcie od wykreślenia?
     PISAŁAM TO JUŻ WIELE RAZY, POWTÓRZĘ:
     Jest niezbitym faktem, że podpisy Michowieckiego i Wyrzykowskiego na liście poparcia komitetu budowy pomnika "największego w dziejach Polski prezy-denta" znalazły się jako zapłata za transport "patriotycznej" młodzieży na pokojowy "patriotyczny marsz", podobno z braku wiedzy co podpisują, bądź manipulacji przewodniczącego komitetu.
     To tylko świadczy o jednym: dla osiągnięcia korzyści spikniecie się z każdym, nie sprawdzając w co zostajecie wrobieni. Można jedynie drwić z waszej naiwności – o ile rzeczywiście nie wiedzieliście co podpisujecie – że mając tak złe zdanie o pisowcach – najpierw poszliście po pieniądze do pisowca, a w podzięce za pomoc podpisaliście coś w ciemno. Ta sprawa stawia pod znakiem zapytania waszą inteligencję, tak potrzebną przyszłym politykom – wszak o takie postrzeganie waszych osób zabiegacie.
     Do szkoły panowie – musicie się jeszcze dużo nauczyć.
     Pomimo, ze komentarz Wyrzykowskiego dotyczący "zasług" śp. prezydenta jest jak najbardziej trafiony, to – powtarzam – jest pan ostatnią osobą, która powinna w tej kwestii zabierać głos. Dla własnego politycznego wizerunku – trzeba odpuścić. Ludzie pamięć maja dobrą, no i wystarczy powyciągać z internetu wcześniejsze wypowiedzi i komentarze.
     A swoja drogą, jaki jest w końcu finał tej sprawy? Bo poza sławetnym "oświadczeniem: dwóch w/w panów – nic więcej się nie działo. I panowie, tak perfidnie wrobieni w inicjatywę, którą zwalczają na wszelkie sposoby, zadowolili się "usunięciem" swoich nazwisk z list poparcia?
     Toż zamieszczenie gdzieś danych osobowych wraz z podpisem, wbrew woli zainteresowanych – to kryminał? Gdzie wasz honor panowie?

     • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

      🙂 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?