SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce we wrześniu

Aneta Borkowska sobota, 30 sierpnia 2014, 11:06 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce we wrześniu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

5 września

jako w piekle tak i na ziemi„Jako w piekle, tak i na Ziemi”

Pod ulicami Paryża kilometrami ciągną się katakumby, wieczny dom dla niezliczonych dusz. Kiedy zespół badaczy zapuszcza się w ten niezbadany labirynt kości, miasto umarłych odkrywa przed nimi swój mroczny sekret.

reżyseria: John Erick Dowdle,
scenariusz: Drew Dowdle, John Erick Dowdle,
aktorzy: Perdita Weeks, Ben Feldman, Edwin Hodge,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 90 minut,

sin city„Sin City: Damulka warta grzechu”

Dwight  jest detektywem-fotografem, który specjalizuje się w zdjęciach kompromitujących zdeprawowanych bogaczy. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava – dawna miłość, kobieta warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi, która może przerosnąć nawet największego twardziela. W tej sytuacji przyjdzie mu połączyć siły z nieobliczalnym zabijaką – Marvem.

reżyseria: Robert Rodriguez, Frank Miller,
scenariusz: Frank Miller,
aktorzy: Josh Brolin, Eva Green, Mickey Rourke,
gatunek: kryminalny/thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

12 września

gdybym tylko tu byl„Gdybym tylko tu był”

Obraz w reżyserii Zacha Braffa („Powrót do Garden State”) opowiadający historię Aidana Blooma, który w wieku 35 lat ciągle szuka swojej tożsamości. Próbuje być dobrym ojcem i mężem. Dorywcza praca aktora niestety nie pozwala na opłacenie rachunków na prywatne szkoły dla dzieci i postanawia uczyć je w domu. Aidan stara się przywrócić dobre relacje ze swoim ojcem.

reżyseria: Zach Braff,
scenariusz: Zach Braff, Adam J. Braff,
aktorzy: Zach Braff, Josh Gad, Ashley Greene,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 120 minut

zanim zasnę„Zanim zasnę „

Christine codziennie budzi się nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.

reżyseria: Rowan Joffé,
scenariusz: Rowan Joffé,
aktorzy: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong,
gatunek: dramat/thriller,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 92 minuty,

zostanjesli kochasz„Zostań, jeśli kochasz”

„Zostań, jeśli kochasz” to film oparty na bestsellerowej powieści o miłości i odwadze, która wywołała sensację na całym świecie. W roli głównej występuje Chloë Grace Moretz („Carrie”), jedna z najbardziej fascynujących aktorek młodego pokolenia, porównywana do Jennifer Lawrence. Mia Hall to nieśmiała, niezwykle utalentowana dziewczyna, która stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona przez jeden dzień między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie. Czy wielka miłość przezwycięży niepewność i strach? „Zostań, jeśli kochasz” to niezwykła historia o znajdowaniu swojego miejsca na Ziemi, umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi.

reżyseria: R.J. Cutler,
scenariusz: Shauna Cross,
aktorzy: Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Joshua Leonard,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 106 minut,

marysland„Mary’s Land. Ziemia Maryi”

„Mary’s Land. Ziemia Maryi” to nie tylko kino religijne, film drogi, komedia czy film dokumentalny. To opowieść, która łączy te gatunki i wykracza daleko poza ograniczenia tradycyjnych schematów. Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Ten film to podróż po świecie, w którym to, co często traktuje się jako religijny, abstrakcyjny schemat, przyjmuje formę żywej, odczuwalnej, wręcz namacalnej obecności.

reżyseria: Juan Manuel Cotelo,
scenariusz: Juan Manuel Cotelo, Alexis Martinez,
aktorzy: Carmen Losa, Juan Manuel Cotelo, Emilio Ruiz,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 116 minut,

19 września

miasto 44„Miasto 44”

Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Warszawa, lato 1944. Stefan opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec – oficer Wojska Polskiego – zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak – kiedy tylko nadarza się okazja – wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama, sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką, Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.

reżyseria: Jan Komasa,
scenariusz: Jan Komasa,
aktorzy: Zofia Wichłacz, Józef Pawłowski, Anna Próchniak,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

wiezien labiryntu

„Więzień labiryntu”

Film opowiada historię nastoletniego Thomasa, który razem z 60 innymi osobami zostaje uwięziony w tajemniczym labiryncie. Gdy wszystko wydaje się być stracone i nikt nie potrafi znaleźć wyjścia pojawia się nagle dziewczyna. Posiada ona cenną informacje, która może być pierwszym krokiem do upragnionej wolności.

reżyseria: Wes Ball,
aktorzy: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster,
gatunek: akcja/science-fiction/thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 113 minuty,

26 września

bez litosci„Bez litości”

W filmie „Bez litości” Denzel Washington gra McCalla, człowieka, który odciął się od tajemniczej przeszłości, by rozpocząć nowe, spokojne życie. Ale kiedy spotyka Teri (Chloë Grace Moretz), młodą dziewczynę, zmuszoną do współpracy przez niebezpiecznych rosyjskich gangsterów, nie może pozostać bezczynny – musi jej pomóc. Uzbrojony w pewne umiejętności, które pozwalają mu zemścić się na każdym, kto jest okrutny wobec bezbronnych ludzi, McCall rezygnuje z narzuconej sobie izolacji, by zaprowadzić sprawiedliwość.

reżyseria: Antoine Fuqua,
scenariusz: Richard Wenk,
aktorzy: Denzel Washington, Marton Csokas, Chloë Grace Moretz,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 128 minut

pszczolkamaja„Pszczółka Maja”

Uskrzydlająca opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce świata w zupełnie nowej odsłonie wreszcie na wielkim ekranie! Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie już wkrótce podbije nasze kina i serca.

reżyseria: Alexs Stadermann, Glenn Fraser,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Australia,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 79 minut,

spodnice w gore„Spódnice w górę!”

Szalone romanse, burzliwe rozstania, huśtawki nastrojów, przyjaźń, seks i plotki. Francuskie kobiety są zmienne jak pogoda w Paryżu. Jedenaście kobiet, z których każda jest inna i każda, czego innego doświadczyła i o czym innym marzy. Lily chce być bardziej sexy, Jo jest wiecznie niezaspokojona, Agathe ma wstydliwy sekret. Z kolei Fanny jest z niewłaściwym facetem, Sophie nie może osiągnąć orgazmu, Adeline pragnie szalonych romansów i szampana, a Sam boi się własnego cienia. Tego wszystkiego zazdrości im perfekcyjna i pedantyczna Rose, która osiągnęła już szczyt korporacyjnych marzeń, ale po drodze zgubiła to, co najcenniejsze… kobiecość.

reżyseria: Audrey Dana,
scenariusz: Audrey Dana, Murielle Magellan, Cécile Sellam, Raphaëlle Valbrune,
aktorzy: Isabelle Adjani, Vanessa Paradis, Audrey Fleurot,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 116 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?