SPIN

V Triathlon Siedlecki w strugach deszczu

Aneta Borkowska sobota, 30 sierpnia 2014, 08:33 Sport

W niedzielę (24 sierpnia) nad siedleckim Zalewem odbyła się piąta edycja Triathlonu Siedleckiego. Na starcie mimo deszczowej aury stawiło się przeszło 140 zawodników z Polski i zagranicy.

Padający od rana deszcz nie zachęcał do wyjścia z domu, co jednak nie przeszkodziło zawodnikom w rywalizacji w piątej edycji Triathlonu Siedleckiego. Już kilkanaście minut przed godziną otwarcia biura zawodów zaczęła się tworzyć kolejka tych, dla których liczy się dobra zabawa i sportowe emocje. Strefa zmian zlokalizowana przy Stanicy nad Zalewem zapełniła się w błyskawicznym tempie. Triathloniści o różnym stażu i doświadczeniu sportowym dzielili się ostatnimi spostrzeżeniami i wskazówkami – także z nieco przerażonymi debiutantami, których dodatkowo zagrzewali do walki i przekonywali, że aura może być sprzymierzeńcem.

triathlon1Tuż przed godziną 14 odbyła się odprawa techniczna dla dzieci i młodzieży, których start rozpoczął się kilka minut później. Na linii startu zameldowało się 18 osób, w tym także najmłodszy, bo zaledwie niespełna dziewięcioletni zawodnik. Trasę 100m pływania, 3km jazdy  na rowerze oraz 1km biegu najszybciej pokonali Natalia Kuć z KS Barakuda Mińsk Mazowiecki oraz Karol Filipek z UKS Rawa Siedlce.

Czas pozostały do startu wyścigu głównego mijał coraz szybciej. Zawodnicy wykorzystywali go głównie do ostatnich poprawek w ustawieniu sprzętu w strefie zmian. Punktualnie o godzinie 15 wszyscy byli już w wodzie i po sygnale startera ruszyli do walki o zwycięstwo. Po zaledwie 5 minutach i 25 sekundach i pokonaniu 400m trasy pływackiej na brzegu zameldowali się Maciej Kwietniewski z TS Akwedukt Kielce oraz Bartosz Krawczak z UKS Fala Nieporęt zyskując bardzo dużą przewagę nad pozostałymi 120 rywalami. Kolejni zawodnicy nie dawali jednak za wygraną i po błyskawicznej pierwszej zmianie ruszyli w pogoń na rowerach górskich.

triathlon3Niełatwa, interwałowa trasa drugiego etapu triathlonu wymagała niemałej kondycji oraz sporych umiejętności technicznych. Najlepiej na niej spisali się Piotr Małek oraz Paweł Janiak, pomysłodawca imprezy oraz członek stowarzyszenia Leniwce.pl. Panowie nie tylko odrobili stratę z etapu pływackiego, ale także wyrobili sobie niemałą przewagę, która niemalże gwarantowała, że to właśnie oni będą walczyć o najwyższy stopień podium. Od pierwszych metrów biegu widać było ogromną determinację u Pawła Janiaka, aby zniwelować równo minutową stratę do prowadzącego Piotra Małka. Emocje sięgały zenitu, gdy 200m przed metą rywali dzieliło zaledwie kilkadziesiąt metrów. Ostatecznie Piotr Małek obronił swoją pozycję kończąc wyścig po 46m48s, jedynie 11 seuknd przed Pawłem Janiakiem. Trzeci na mecie z czasem 49m36s zameldował się Kacper Rzuczkowski z UKS G-8 Bielany Warszawa, który stoczył zaciętą walkę o podium z Maciejem Kwietniewskim, którego wyprzedził na finiszu o 1 sekundę.

triathlon2

Wyniki IV Triathlonu Siedleckiego:

Dystans MINI – Dziewczęta
1. KUĆ NATALIA, KS BARAKUDA MIŃSK MAZOWIECKI, 00:20:57
2. POPŁAWSKA FRANCISZKA, NO NAME YET TRIATHLON TEAM, 00:22:20
3. LATECKA JULIA, DWÓJKA SIEDLCE, 00:22:33

Dystans MINI Chłopcy
1. FILIPEK KAROL, UKS RAWA SIEDLCE, 00:17:37
2. MARCZAK ARKADIUSZ, KS BARAKUDA MIŃSK MAZOWIECKI, 00:17:39
3. SIERANT KRZYSZTOF, SIEDLCE, 00:18:10

Dystans OPEN – Kobiety
1. RUTKOWSKA ANNA, VEGE CANNIBAL TEAM, 00:59:19
2. MAŁEK JUSTYNA, WARSZAWA-WESOŁA, 00:59:52
3. SOBIELGA AGATA, VEGE CANNIBAL TEAM, 00:59:58

Dystans OPEN – Mężczyźni
1. MAŁEK PIOTR, WARSZAWA-WESOŁA, 00:46:48
2. JANIAK PAWEŁ, LENIWCE.PL, 00:46:59
3. RZUCZKOWSKI KACPER, UKS G-8 BIELANY WARSZAWA, 00:49:36

Pełne wyniki zawodów dostępne są pod linkiem: www.pulsarsport.pl

tekst: Paweł Zapałowski, zdjęcia: Daniel Strzaliński

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?