SPIN

Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym

Aneta Borkowska wtorek, 2 września 2014, 07:36 Aktualnie, Sport

wyscig caly

O organizację Finału Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym z udziałem czołówki polskiego kolarstwa szosowego ubiegało się wiele miast. To, że Polski Związek Kolarski wybrał Siedlce świadczy o wielkim uznaniu dla dokonań sportowych miasta z ostatnich lat.

Zawody rozpoczną się w sobotę 13 września jazdą indywidualną na czas. Pierwszy zawodnik na trasę Siedlce – Golice wystartuje ok. 14.30. Następni – co minutę. Dzień później na trasie Siedlce – Łosice rywalizować będą zawodnicy w kategoriach: Elita – kobiety, Junior, Juniorka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza.

Najpierw, o godzinie 9.55 odbędzie wspólny start honorowy sprzed Urzędu Miasta Siedlce. Stąd kolarze przejadą na ulicę Janowską, z której kolejno będą startować wszystkie grupy. Pierwsza o godz. 10. Finisz wszystkich grup – na ulicy Pułaskiego. Pierwsi, na liczącą 106,5 kilometra trasę, wyruszą juniorzy. Zrobią pętlę, jadąc m.in. przez Mordy, Hołowczyce, Sarnaki i Łosice, by powrócić do Siedlec. Kolarska elita pań wystartuje razem z juniorami młodszymi na trasę liczącą 98 kilometrów. Ich pętla tylko nieznacznie różnić się będzie od juniorskiej.  Juniorki młodsze pojadą przez Wojnów i Mordy na najkrótszą, bo 45-kilometrową trasę.

W miarę zbliżania się kolarzy, skrzyżowania trasy wyścigu z przecinającymi ją drogami będą sukcesywnie blokowane. Zadbają o to druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Główne skrzyżowania zabezpieczą funkcjonariusze policji. Chodzi o to, by utrudnienia w ruchu były jak najkrótsze i jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców.

– Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym organizowany jest przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce, Wojciecha Kudelskiego. Gospodarzem kolarskiej imprezy o tak wielkiej randze Siedlce będą po raz pierwszy. Zachęcam kibiców do gorącego dopingowania kolarzy na ulicach miasta i wzdłuż całej trasy wyścigu – mówi Wojciech Krasuski – dyrektor sportowy zawodów.

Po VII Edycji Dni Sportów Ekstremalnych i V Biegu Siedleckiego Jacka, Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym to w Siedlcach już trzecia w tym roku impreza, której przyświeca  hasło „Młody wolny od nałogów”.

źródło: ARMS (reklama)
.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?