SPIN

Pomnik Lecha Kaczyńskiego już jest

Aneta Borkowska wtorek, 2 września 2014, 13:50 Siedlce

Pomnik Lecha Kaczyńskiego jest już w Siedlcach. Jeszcze zasłonięty, ale mieszkańcy już mogą zobaczyć mniej więcej jak będzie wyglądał. Przypomnijmy, że inicjatorem budowy pomnika jest Zbigniew Sobolewski ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.

pomnik2

 

152 komentarze

 1. darek dodano 7 lat temu

  Skandal ! prezydent jest mniejszy od cokołu !

  • teraz czas na pomnik kudelskiego dodano 7 lat temu

   Spoko jest, dla nie w sam raz. Zawsze trzeba było w smutna rocznicę podpisania traktatu lizbońskiego o zrzeknięciu się suwerenności na rzecz eurokołchozu jeździć do Warszawy na pikiety. Teraz na miejscu można to pod pomnikiem to robić ;D

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Tak szczerze… to projektant nie bardzo się wysilił…

 2. M.Cz dodano 7 lat temu

  … tylko po co?

 3. Kaczafi dodano 7 lat temu

  Siedlce pamiętają zdradę Kaczafiego jakiej dokonał podpisując Traktat Lizboński. Honorować tego pionka amerykańskich służb to szczyt idiotyzmu.

  • o zdradzie do Kaczafiego dodano 7 lat temu

   Zdradą nazywasz podpisanie Traktatu Lizbońskiego chociaż pewnie tak jak 99 % polaków nie wiesz o co tam chodzi. Jak w takim razie nazwiesz premiera Tuska, o którym piszą w nie-prawicowej prasie:
   „skutek uboczny” nominacji Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej – za brukselski fotel dla Tuska zapłacą polscy imigranci w Wielkiej Brytanii. Donald Tusk zgodził się bowiem na ograniczenie praw socjalnych Polaków, którzy mieszkają
   w ojczyźnie Davida Camerona.
   Tusk potrzebował poparcia Camerona, aby uzyskać wymarzone stanowisko. A o głosach Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii pamiętać już nie musiał."
   To jest bardziej zrozumiałe, nawet dla mnie, nie emigrancie z Polski.

   • ... dodano 7 lat temu

    Czy gdyby Twoje podatki szły na dzieci Ukraińców spod Kijowa, czy innych imigrantów, których jeden z rodziców pracowałby w Polsce na budowie albo siedział na socjalu, pewnie byś krzyczał(a), że tak być nie może. A o to Angolom głównie chodzi.

    • ... dodano 7 lat temu

     Sorki, zmieniłem treść w czasie pisania i wyszła dziwna składnia…

    • Anonim dodano 7 lat temu

     "Czy gdyby Twoje podatki szły na dzieci Ukraińców spod Kijowa, czy innych imigrantów, których jeden z rodziców pracowałby w Polsce na budowie albo siedział na socjalu, pewnie byś krzyczał(a), że tak być nie może. A o to Angolom głównie chodzi."
     Rozumiem, że Ty jesteś Angolem? Przyjmujesz ich punkt widzenia. A wyobraź sobie, że niektórzy Polacy ci, co są w Polsce i ci, co są w Anglii, chcą, żeby polski premier zadbał o wszystkich Polaków. Dlatego też ci, co są w Anglii na niego głosowali. I tu widzę różnicę pomiędzy ś.p. Lechem Kaczyńskim a premierem Tuskiem. Kaczyński zawalczyłby o Polaków mieszkających w Anglii, nie sprzedałby ich za posadę dla siebie.

     • bankier dodano 7 lat temu

      tak, tak – teraz to mu można i aureolę dorysować… – poza oczywistym faktem, że branie zasiłku w UK na dziecko zostawione w PL to ewidentne wyłudzenie…

     • ... dodano 7 lat temu

      Nie jestem Angolem, tylko staram się myśleć obiektywnie, a nie patrzeć tylko na "siebie". Są rzeczy, które się Polsce i Polakom należą, ale raczej nie są to stałe świadczenia socjalne innego kraju dla osób, które w tym innym kraju nigdy nie były.

 4. Hipokryci z PiSu dodano 7 lat temu

  Skoro ka…r był tak zasłuzony, to czemu 24 godziny na dobę będzie tam monitoring? Czyżby mający bród za pazurami PiS czegoś się obawiał? Czyżby Kaczyński był za mało zasłużony, albo nawet skażony działaniem niezgodnym z interesem narodowym?

 5. Wyrzykowski dodano 7 lat temu

  A tak go rano wieszali – jak skazańca – za Traktat Lizboński, za 3 mln mieszkań… Groteska, nawet przykro się zrobiło, ale szybko stłumiłem te uczucie.
  http://p-wyrzykowski.blogspot.com/2014/09/lech-kaczynski-powieszony-jak-skazaniec.html

  • Michał ----> Siedlczanin - racjonalista dodano 7 lat temu

   Panie Wyrzykowski, powinien Pan posypać głowę popiołem i nie dawać pretekstu swoim przeciwnikom politycznym do przypomnienia, iż złożył podpis pod Komitetem budowy Pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach.

   Sposób stawiania tegoż monumentu jest taką samą groteską jak Pański komentarz pod tym newsem. Pozdrawiam.

   • nic dodać - nic ująć dodano 7 lat temu

    wakacje się skończyły – dzieciaki od Korwina dają głos.
    Może nawet Korwin się "obudzi"?

   • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

    Jako, że p. Michał Radzikowski stara się odpowiadać na każdy mój komentarz usiłując przykleić fałszywą łatkę, moja odpowiedź na te nieustannie – i groteskowo – powtarzane kłamstwa pojawi się niżej w komentarzach. Poziom godny zwolennika Palikota, gratuluję.

    • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

     Nie wspominając już o poziomie wyznawców JKM i jego samego – którego miałem okazję poznać, kiedy sympatyzowałem z UPRem – skąd go usunięto za jego poziom dyskusji.

     • doprawdy... dodano 7 lat temu

      Korwin sam ustąpił, bynajmniej nie z powodu poziomu dyskusji, chciał, żeby ktoś młodszy tym kierował, jednak się przeliczył z zaufaniem i postanowił założyć odrębną partię. Co było słuszne to widać po tym, gdzie teraz jest UPR. Czy wszyscy palikociarze muszą uciekać się do bezpośredniej ściemy?

  • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

   Muszę przyznać, że ma Pan dość oryginalne poczucie humoru.

   Może Pan tego nie zauważył, ale stosuje identyczny socjotechniczny zabieg co szef Pańskiej partii – JKM. Zdjęcia i relacje europarlamentarzystów dobitnie wskazują, że podczas posiedzenia jednej z komisji smacznie sobie spał, no ale trzeba zaprzeczać jak się tylko da. Zabrakło jedynie zapewnień, że to nie on, tylko jakiś komunista przebrany za niego.

   Pan z kolei zawzięcie brnie w absurd jakobym ciągle kłamał na Pański temat, a wie doskonale, że nie chodzi mi o to, w jaki sposób znalazło się na stronie Komitetu Pana nazwisko tylko o sam fakt złożenia podpisu. Początkowo zapewniał Pan, że nie wiedział co podpisuje, potem jednak przyznał, iż wiedział co to za dokument, zatem niech mi Pan odpowie na pytanie: co jest większą groteską? Moje rzekome kłamstwa, czy Pańska postawa w tym zakresie?

   A jeśli chodzi o mój poziom… Pańskiego nie skomentuję, bowiem tylko doleję oliwy do ognia. Widać, iż nie zna Pan nikogo z siedleckich działaczy Ruchu Palikota w przeciwieństwie do mnie. Miałem przyjemność poznać jego członków i wiem dobrze, że odsetek ludzi wykształconych jest nieporównywalnie większy niż Pańskich kolegów z formacji, co przedkłada się na wysoki poziom kultury politycznej, jaką się charakteryzują. W przeciwieństwie do członków NP w Siedlcach nigdy nie zakłócili żadnego spotkania z politykiem reprezentującym skrajnie odległe poglądy i nie palili jego książek na ulicy. Tak więc nieopatrznie skomplementował mnie Pan, za co serdecznie dziękuję.

   Historia wielokrotnie pokazała, iż obojętność jest cichym przyzwoleniem na wydarzenia. Podobnie jest z komentarzami na forum. Jeśli pozwolę, by Pan notorycznie mi zarzucał kłamstwo to wszyscy uwierzą w Pańską interpretację rzeczywistości. Musi być zatem ktoś, kto udowodni, że są w błędzie.

   Pozdrawiam

   • hmm dodano 7 lat temu

    Ściana tekstu pełna konfabulacji. Info jakoby członek NP spalił książkę Palikota jest już wprost kłamstwem, więc nie zdziwiłbym się gdyby cała reszta też nim była. Szczególnie jeśli chodzi o wykształcenie członków Ruchu Palikota w Siedlcach.

  • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

   No cóż, szukał Pan na siłę groteski, a sam w nią wpadł. Te ciągłe pomawianie o kłamstwo stało się już głównym elementem Pańskiej retoryki.

   Po pierwsze: każdy kto na bieżąco śledzi wydarzenia lokalne pamięta doskonale ostatnią wizytę Janusza Palikota w Siedlcach i to, co Pan wraz z kolegami urządził, aby skutecznie zakłócić spotkanie z nim. Moment spalenia książki udokumentowała jedna z redaktorek SPIN-u i zamieściła pod poniższym artykułem:

   http://www.spin.siedlce.pl/2013/06/04/janusz-palikot-w-siedlcach-byly-wyzwiska-i-obelgi-podpalono-ksiazke/

   Oczywiście dla Pana nie będzie to wiążące, bowiem człowiek widoczny na ostatnim zdjęciu nie ma na sobie żadnego symbolu związanego z Nową Prawicą, zresztą nawet gdyby tak było, to zapewne wciskałby Pan nam przysłowiowy kit, że to prowokacja polityczna. Tymczasem na innym forum, kiedy przycisnąłem Pana do muru nie zaprzeczył Pan, że go nie zna. Można zatem sądzić, iż wszystko działo się za Pańską aprobatą, tym bardziej, że choć Pana nie widać na wspomnianym zdjęciu inne dokumenty w postaci zdjęć i filmów dowodzą, iż był wśród najgłośniejszej grupy młodzieży, zaś od "palacza" książek dzieliło Pana tylko parę kroków.

   Po drugie: ponieważ nie jestem członkiem Twojego Ruchu i nie uczestniczę w spotkaniach jako sympatyk nie jestem zatem upoważniony, by przedstawiać na forum członków siedleckiego oddziału TR. Jeśli zgodę na opublikowanie nazwisk wraz z wykształceniem wyrażą wszyscy zainteresowani, do czego zobowiążą Pana L. Myślińskiego, wówczas będzie miał Pan i Pańscy koledzy okazję, kto w tym zakresie ma rację.

   Po trzecie: tutaj udowodnię, że to Pan kłamie. W wielu naszych dyskusjach dokumentowałem, iż Pańska argumentacja dotycząca złożenia podpisu pod rejestrację komitetu nie jest tożsama z poparciem celu, w jakim został on utworzony, jest świadomą i naganną manipulacją faktów. Przedstawiałem w tym zakresie odsyłacze do właściwej ustawy, na podstawie której zawiązał się ów komitet. Rzecz jasna nie odniósł się Pan do tego ani słowem, ale to szczegół.

   Zapewne w nadziei, że niewiele osób przeczytało moje słowa dowodzące, iż świadomie okłamuje Pan czytelników podając przykład zbiórki podpisów pod rejestracją komitetu wyborczego – co nie ma żadnego przełożenia prawnego, bowiem te kwestie są regulowane zupełnie odległymi od siebie ustawami – dalej implikuje Pan własną interpretację swojej rzeczywistości.

   Tak więc przypominam z łaski swojej opierając się na informacji zamieszczonej na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji:

   https://mac.gov.pl/zbiorki-publiczne/

   iż składając podpis pod rejestracją komitetu, który w swoim statusie miał okresowe działanie w sferze publicznej wyraził Pan również zgodę na wykorzystywanie swoich danych osobowych przez inicjatora powstania tegoż gremium. Lista podpisów musiała być zatem opatrzona w klauzulę aprobaty na ich upublicznienie w przeciwnym razie miałby Pan wszelkie podstawy, by wytoczyć sprawę sądową za bezprawne wykorzystanie danych osobowych. Trybunał Sądu zaś, do którego by się Pan zwrócił stwierdzając rzeczowość Pańskiego wniosku musiałby wydać orzeczenie wstrzymujące dalszą działalność Komitetu na czas przesłuchania wszystkich jego członków oraz wydania stosownej decyzji. Procedura ta z pewnością wydłużyłaby w czasie inicjatywę postawienia monumentu Lechowi Kaczyńskiemu w Siedlcach.

   Ponieważ nie wytoczył Pan sprawy sądowej Panu Sobolewskiemu, ani też nie upublicznił treści swojego pisma, po którym zostały wykreślone Pańskie i Pańskiego kolegi nazwisko ze strony Komitetu Budowy pomnika L. Kaczyńskiego należy być pewien, iż był Pan świadomy od początku do końca co robi.

   Prawda jest taka, że przestraszył się Pan reakcji czytelników/forumowiczów stąd te dzisiejsze powielanie o rzekomym kłamstwie niczym przysłowiowa zdarta płyta.

   Kolejna ściana tekstu, z którą zawsze warto się zapoznać. By coś dowieść nie wystarczą zwykłe eufemizmy, czasem potrzebna jest głębsza refleksja.

   Pozdrawiam

   • doprawdy... dodano 7 lat temu

    Jakiś dowód na to, że tamten "dres" jest związany z KNP? Chyba, że wszystkich kibiców będziemy szufladkować jak wygodniej, a to do PiSu, a to gdzie indziej. Mieszać pomówienia z przedstawianiem swojego szemranego środowiska jako grupy osób bywałych i wykształconych to już krok za daleko.

  • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

   Wystarczy mi fakt, że Pan Wyrzykowski nie zaprzeczył, że go zna.

   A powyższym komentarzem daje Pan/i świadectwo swojego środowiska. Żadnym słowem nie obraziłem swojego adwersarza tymczasem, gdy kończą się argumenty następują inwektywy z najniższego poziomu intelektualnego. Gratuluję! Typowe dla prawicy…

 6. A co z Kudelskim? dodano 7 lat temu

  wy tu gadu gadu, a zapomnieliście o zasłużonym prezydencie naszego miasta. Miejscie przy cmentarzyku żydowskim zajął już (zmoderowano). Pozostaje plac Sikorskiego na pomnik Kudelskiego 😀 😀

 7. Zbiorowy onanizm Pisu dodano 7 lat temu

  Oho.. Teraz bedzie w mediach kampania sekty o(zmoderowano) z PiSu. Bedzie wzajemne lizanie sobie j(zmoderowano) pod pomnikiem ucieleśniającym dyktaturę w ich partii

 8. teraz czas na pomnik kudelskiego dodano 7 lat temu

  najlepiej na co najmniej 20 metrowej piątej kolumnie w centrum miasta, tak aby patrzył na tyłek Jacka na starym ratuszu

 9. gość dodano 7 lat temu

  Ja czekam na pomnik OBU WIELKICH Polaków w objęciu braterskim! 🙂 obok pomniku Jana Pawła:). Poza tym plac ICH imienia i rondo by się przydało!

 10. okropny widok dodano 7 lat temu

  Jakaś chusta na głowie i powieszony za szyję brry

 11. bankier dodano 7 lat temu

  no cóż teraz tylko zrzucimy się jako mieszkańcy na piękne marmurowe otoczenie, oświetlenie i monitoring i to "społeczne" cudo będzie jak sobie stało…

 12. olexandra dodano 7 lat temu

  Siedlczanie skaczą z radości…

 13. dobre dodano 7 lat temu

  Prezydent RP w worku na głowie 🙂 Ciekawe czym będzie okryty podczas odsłonięcia

 14. Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

  Pan inicjator budowy pomnika ma inne podziękowania dla ś.p. Kaczyńskiego….tak przynajmniej ćwierkają siedleckie wróble…

  • wróble w głowie dodano 7 lat temu

   Wróble w głowie Myślińskiego różne rzeczy ćwierkają 😀 Panie, kompromitujesz pan

 15. szczerze dodano 7 lat temu

  wygląda to trochę śmiesznie. Coś jest na rzeczy w kwestii proporcji. Ogrom podstawy pomnika wizualnie przytlacza stojącą na nim postać. Postać w tych proporcjach wygląda karzełkowato.
  Widziałam to dziś z okna samochodu i omal nie polałam się ze śmiechu.
  Wyeksponowano nie tę część pomnika co trzeba.
  Oj chyba prezes nie będzie zachwycony.

 16. jeszcze zapytam tworców dodano 7 lat temu

  czy przewidziany jest ofiarny ołtarz przed tym bóstwem?

 17. anka dodano 7 lat temu

  szkoda ze pieniadze sa wyrzucane do smietnika a nikt nie widzi potrzeb ludzi
  brak mi slow
  mam nadzieje tylko ze moje dziecko nie bedzie sie w szkole uczylo jak sie marnotrawi pieniadze na czlowieka ktorego niektorzy na sile chca zrobic legenda
  przykro na to patrzec

 18. ono dodano 7 lat temu

  Pamiętacie może kto powiedział "spieprzaj dziadu"?

  • ja tez Ci mówię: dodano 7 lat temu

   s…aj dziadu

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Pomnik 🙂

  • :) dodano 7 lat temu

   ta sentencja winna byc wyryta na pomiku jako motto 😉

 19. echo dodano 7 lat temu

  Kaczyński ma pomnik większy niż JPII.

 20. mieszkanka Siedlec dodano 7 lat temu

  Przez 50 lat! nie mieliście nic przeciwko wielkiemu pomnikowi braterstwa z ZSRR w centralnym miejscu miasta, a teraz przeszkadza Wam o wiele skromniejszy pomnik polskiego prezydenta? Historia oceni czy zasłużył.
  Lepiej upajajcie się sukcesem premiera niż pielęgnowaniem nienawiści do PiS-u.

  • czytamuwaznie dodano 7 lat temu

   jak juz historia oceni to WTEDY sie stawia pomniki

   • rob dodano 7 lat temu

    Wojciech Jaruzelski też był Prezydentem Polski. I z tego tytułu nalezy mu się pomnik?

   • historia dodano 7 lat temu

    No z pomnikiem braterstwa z ZSRR akurat nie czekano na ocenę historii, więc argument nietrafiony.

  • Z miasta dodano 7 lat temu

   Wielu osobom chodzi o kamerę, którą miasto chce zamontować. Wybrali monitoring pomnika niż szkoły. Chociaż jeśli młodzież w większości zapowiada, że wyjedzie po ukończeniu szkoły to co się władze miasta będą nimi przejmowali. Pomnik przecież zostanie z nami na wieki.

   • już dodano 7 lat temu

    kamera została zamontowana juuuuuuż w sobotę 30.08.

    • Z miasta dodano 7 lat temu

     Dziękuję za info. Pośpieszyli się z monitoringiem. Żeby tak wszystko w mieście sprawnie i szybko robili 😀
     Kiedyś nie interesowałem się polityką. Byłem biernym wyborcą. Przyznaję się bez bicia, że głosowałem na PiS. Wybierałem mniejsze zło. Jednak pewnego dnia dowiedziałem się ile wynosi zadłużenie miasta (prawie 400mln zł) i to mnie skłoniło do głębszej analizy środowisk politycznych w Siedlcach. Do niedawna panowała u nas zgoda PiS, PO i STS. Panowie podzielili się stołkami w spółkach miejskich i innych instytucjach. Pieniążki na swoje pensje i pomysły brali z banków i obligacji. Tak było pięknie aż banki powiedziały STOP. Długo by można było pisać o niegospodarności władz miasta.

  • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

   Mam nadzieję, że i ten pomnik będzie zburzony – szybciej, niż za 50 lat.

   • mam propozycje dla szanownego pana dodano 7 lat temu

    można powołać komitet ds usunięcia tego pomnika z przestrzeni publicznej naszego miasta.
    Jak zbierać podpisy pod taka inicjatywą – chyba pana uczyć nie trzeba.
    Osobiście chętnie się podpisze i to za darmo, nawet nie trzeba mi będzie transportu do Warszawy opłacać.
    Aha: jak lista ujrzy światło dzienne – przyrzekam – nie wycofam się, nigdy. Daje słowo honoru uczciwego człowieka, który nie zamierza zostać jakimkolwiek radnym, czy posłem do czegokolwiek.

   • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

    Zmieniają się władze, zmieniają się pomniki…

   • i to pisze ktoś dodano 7 lat temu

    kto poparł swoim podpisem komitet budowy tego pomnika.
    (uprzedzając pana atak, że kłamię itd. przypomnę, że w jednym ze swoich komentarzy wyjaśniał pan, że poparcie komitetu, to nie to samo co poparcie budowy pomnika).
    deja vu??? Jestem za – a nawet przeciw?

    • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

     Ktoś ma słabą pamięć lub nie umie czytać ze zrozumieniem. Jest jeszcze trzecia możliwość: celowo stara się wprowadzać innych w błąd w obawie przed młodym pokoleniem.

     • Pytanie: podpisaliście Sobolewskiemu listę poparcia jego komitetu, czy nie? dodano 7 lat temu

      Fragmenty z oświadczenia przez panów podpisanego …"po wglądzie do listy (kserokopii) z podpisami dn.
      19 sierpnia br. stwierdziliśmy obecność napisanego małym drukiem, na brzegu górnej krawędzi kartki, tekstu, jakoby miałaby to być lista członków komitetu poparcia budowy pomnika. O obecności tego tekstu w dniu składania podpisów nie przypominamy sobie, a podstawą listy był oddzielny opis inicjatywy (…..). Szukaliśmy wsparcia dla pomysłu zorganizowania bezpłatnego, otwartego dla wszystkich, wyjazdu do Warszawy na Marsz Niepodległości w dniu 11.11.2012r. Aby zapewnić go młodym ludziom, którzy z powodu złej sytuacji ekonomicznej w naszym kraju nie zawsze mają ku temu możliwości finansowe, poszukiwaliśmy osób, które mogłyby wesprzeć tę inicjatywę, a które otwarcie deklarują swój patriotyzm. Zapytując kolejne osoby zostaliśmy skierowani na ul. Brzeską, do biura p. Zbigniewa Sobolewskiego, który przyjął nas z zainteresowaniem (……)Pan Sobolewski za deklarację wsparcia chciał, by w zamian wesprzeć go i podpisać listę poparcia dla rejestracji swojego komitetu, który będzie funkcjonował i osiągnie swój cel wyłącznie na bazie funduszy prywatnych. Listę o charakterze takim, jak lista pod rejestracją komitetu wyborczego lub dowolnej inicjatywy społecznej, której podpisanie nie implikuje członkostwa w żadnej partii czy komitecie (…..) W Internecie pojawił się komentarz kogoś, kto podaje się za naocznego świadka, zarzucający nam, iż wzięliśmy od p. Sobolewskiego pieniądze. Jednak prawda taka, że pieniądze zostały przelane bezpośrednio do firmy świadczącej usługi transportowe"
      Podsumowując:
      Podpisaliście listę poparcia prywatnej inicjatywy Sobolewskiego, mającą na celu utworzenie komitetu budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego, doskonale wiedząc co podpisujecie. Była to swego rodzaju zapłata za transport do warszawy.
      Z poprzednich dyskusji na forum wynika jedno: gdyby wasze nazwiska na tych listach nie zostały upublicznione – nie byłoby sprawy. I o to był największy żal do Sobolewskiego.
      I po co to drążyc?

     • hmm dodano 7 lat temu

      Najważniejszy cytat:

      "Listę o charakterze takim, jak lista pod rejestracją komitetu wyborczego lub dowolnej inicjatywy społecznej, której podpisanie nie implikuje członkostwa w żadnej partii czy komitecie"

      Niedługo wybory samorządowe. Komitety będą zbierać podpisy poparcia dla rejestracji swoich list. Jedna osoba może się podpisać pod każdą taką listą do rejestracji. Jednak jeśli ja się podpiszę pod listą dajmy na to PSL-u, to po pierwsze nie znaczy, że staję się członkiem tej listy, a po drugie jeśli PSL by moje imię i nazwisko opublikował, to złamałby prawo. Tak samo widać to tutaj, przetwarzanie danych osobowych z listy pod rejestracją jest zakazane prawem. Żeby to w pełni zrozumieć trzeba się wczuć w skórę Sobolewskiego, który widział w tym okazję do narobienia nieprzyjemności głównym konkurentom PiSu w mieście (i jedni i drudzy walczą o prawicowy elektorat i są przez to największymi konkurentami).

 21. Kwartet dodano 7 lat temu

  Postawić razem z Vladimirem i (zmoderowano), dzięki wam wstydzę się że tu mieszkam !!! Autorzy – nie jesteście anonimowi więc spoglądając w lustro nie powinniście pomyśleć o tym tworze. Bo idąc ideą owej partii daleko byście nie zaszli. A jednak; kiedyś (zmoderowano) a teraz. Autorzy, stwórcy pomnika …

 22. Michał ----> Siedlczanin - racjonalista dodano 7 lat temu

  Drogi Kaczafi

  Jeżeli uważasz, że podpisanie Traktatu Lizbońskiego było zdradą Polski to jak nazwiesz fakt podpisania się pod Komitetem budowy tegoż pomnika przez dwóch siedleckich działaczy antyunijnej partii?

  Pozdrawiam

  • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

   Panie Michale Radzikowski. To, co Pan wypisuje, to dawno obalone kłamstwo. Kto nie ma argumentów, ten odgrzewa stare kotlety w nadziei, że ktoś to jeszcze łyknie.

  • Michał ----> Siedlczanin - racjonalista dodano 7 lat temu

   Panie Wyrzykowski

   Po pierwsze: proszę czytać ze zrozumieniem. Ja stawiam wyłącznie pytanie, a nie włączam się do debaty, zatem proszę mi nie zarzucać braku argumentów. Jeśli autor postu – Kaczafi – zechce odpowiedzieć na nie, wówczas będzie miał Pan prawo do oceny w tym zakresie.

   Po drugie: musi Pan mieć wyjątkowe wyrzuty sumienia, skoro po raz kolejny zarzuca mi Pan kłamstwo, choć fakty mówią same za siebie. Znając doskonale taktykę prawicowych działaczy i polityków w zakresie kreowania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz uprzedzając Pańskie zabiegi postanowiłem zaopatrzyć się w namacalny dowód. Jak tylko dowiedziałem się, iż została założona strona Komitetu Budowy pomnika L. Kaczyńskiego i odnalazłem na niej Pańskie i Pana Michowieckiego nazwisko wykonałem zrzut ekranu tej strony.

   O tym, czy został Pan wprowadzony w błąd, czy też nie – tego nie wiemy. Sprawę zakończył Pan na dość mglistym oświadczeniu, któremu nikt, kto jest rozsądny nie dał wiary. Tyle w temacie.

   Tak jak napisałem wyżej lepiej skorzysta na tym Pański polityczny wizerunek jeżeli posypie Pan głowę popiołem i nie będzie krytykował działań zarówno magistratu, jak i Komitetu, którego przez krótki czas był przecież członkiem. Każdy doskonale wie, że gdyby nie upubliczniono tych nazwisk stałby Pan w jednym szeregu z prezydentem Kudelskim i odsłaniałby pomnik Kaczyńskiego.

   Monument stał się faktem. Dopóki u sterów władzy będzie PiS i jego przybudówka STS dopóty będziemy świadkami wydarzeń, które jeszcze bardziej będzie dzielić nasze lokalne społeczeństwo. Wybory tuż tuż… Tylko wysoka frekwencja podczas głosowania spowodują, że dotychczasowi politycy zobaczą czerwoną kartkę. Pozdrawiam

   • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

    Kto to łyknie? Nazwiska na stronie znalazły się bezprawnie i dlatego też zostały usunięte (a nie wykreślone). Kogoś boli, że ten manewr się nie udał, a Palikociarze nie podepną się pod SLD.

   • do Michała dodano 7 lat temu

    Wytykasz innym brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, stawiasz pytanie w publicznej dyskusji i udajesz, że nie włączasz się do debaty. To po co pytasz tu na forum? Zapytaj na priva adresata Twojego pytania. Jak chcesz komuś wykazać kłamstwo albo podważyć czyjeś poglądy podaj rzeczowy argument, a nie slogany z gie wu.
    I jeszcze jedno: tej "dyskusji" nie uważam za debatę. To są w większości prostackie wpisy przeciwników PiS-u nie poparte jakąkolwiek wiedzą, refleksją i nie skażone samodzielną myślą. Nie jestem z PiS-u, nie jestem za budową tego pomnika, ale na takie wpisy nawet mnie trudno odpowiadać, bo musiałabym zniżyć się do bardzo niskiego poziomu kultury ich autorów.

   • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

    Z gwoli ścisłości…

    To nie ja zarzucam kłamstwo Panu Wyrzykowskiemu, lecz On mi. Proszę przeczytać od początku do końca nasze komentarze, zrozumie Pani wówczas o co mi chodziło, a tym samym swój błąd w ocenie moich wypowiedzi. Pozdrawiam

    • drugi raz do Michała dodano 7 lat temu

     Gwoli ścisłości. Nie popełniłam błędu w ocenie komentarzy. Co do Pańskich wypowiedzi nie odniosłam się do tego kto komu zarzuca kłamstwo, bo aż tak nie chce mi się wchodzić w szczegóły chyba osobistych animozji pomiędzy dwoma Panami. Odniosłam się tylko tylko do ogólnych "opinii" wyrażonych na tym forum, rozumiem, że skierowanych też do mnie.

   • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

    By nie dochodziło do nieporozumień proponuję, byśmy nie zagłębiali w ogólnikowe eufemizmy i skupili się na temacie zawartym w postawionym przeze mnie pytaniu.

    Każdej akcji towarzyszy reakcja i chyba o tym za każdym razem zapomina Pan Wyrzykowski zarzucając mi kłamstwo. Jeśli chodzi o Panią to nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek odnosił się do Pani komentarzy. Pozdrawiam

    • Panie Michale dodano 7 lat temu

     Nawet Pan nie wie kiedy, ale odnosił się Pan do moich komentarzy /w końcu większość z nas pisze nie podając nazwiska/, ale tu chodzi mi o to, że pisząc na forum pisze Pan do każdego kto tu zajrzy i zechce przeczytać. Ja przeczytałam, więc też do mnie. Taki jest cel forum publicznego.

     • Zebranie dodano 7 lat temu

      Zróbcie zebranie na ławce przed UM, pogadajcie, uzgodnijcie, podpiszcie listę o rozbiórce czy przeniesieniu zawołajcie mnie też podpiszę i się nie wycofam ale nie zawracajcie tu ……… swoimi racjami.

 23. orniteolog dodano 7 lat temu

  Gołębie dobrze mu zrobią…

  • u nas golębi mało dodano 7 lat temu

   za gawronów pod dostatkiem

 24. byś dodano 7 lat temu

  Ciekawe co p. Sobol ze świtą pisowską będą chcieli za ten pomnik u Jarusia (czyżby wysokie miejsca w najbliższych wyborach, czy też inne korzyści?). A propos, słyszałem, że będą rozprowadzane cegiełki po kościołach na budowę pomnika (widzę, że pomnik stoi – to po co ściągają kasę – pewnie chcą jeszcze na tym zarobić!)

 25. z Siedlec dodano 7 lat temu

  Wstyd, to nie był ktoś, kogo warto pamiętać i upamiętniać. Mały ludzik, który nawet hymnu nie potrafił się nauczyć, seplon, "borubar". Monitoring świadczy o tym, że pomnik to błąd, ale na szczęście i tak będzie do obejścia. Już teraz gratuluję kreatywnym.

 26. ewarman dodano 7 lat temu

  dajcie spokój juz bo żygac się chce, chcą pomnik, mają, dałeś choć złotówkę? nie to po co mordę drzesz, nowy kosciól w siedlcach stawiają, dałeś zlotowkę, nie po co mordę drzesz. , po co nam wojna z ruskimi, bronimy ukrainców własnym kosztem, jabłek, miesa, a dajć wam bron to się sami wystrzelacie, czepiacie sie kudelskiego, za co, za to ze cos robi?, czepiacie sie dobijanskiego, za to chcial cos zrobic?, mozecie gadac ze oni wszyscy a i nawet karas nic nie zrobią, moze tak jest. a co sami zrobiliscie, pewnie piwko pod plotem, fajek w zebach i to wszystko, tylko krzyczec. ZRÓB COŚ i sie pochwal, potem poczytaj komentarze pod twoimi wypocinami i zobaczysz jak cię zrownają z ziemią. mowi sie o ludziach z np. siemiatycz, " z za buga" ale mowie wam, a wiem co mowie , tam nie ma takiej nienawiści, a jest też PiS , jest PO, i inni. szkoda, że u nas nienawiść jest na pierwszym miejscu.szkoda.

 27. dobre -------> Kaczafi dodano 7 lat temu

  A kandydowanie do parlamentu europejskiego przez działaczy antyunijnej partii to normalne zachowanie?

  • przeciez oni poszli tam, aby odpocząc po "pracy dla kraju" dodano 7 lat temu

   Jak nie wierzysz, to znajdź w sieci zdjęcie śpiącego Korwina z wypiętym kałdunem na posiedzeniu jednej z komisji.
   Co prawda przemawiała wtedy kobieta, a tych Korwin z zasady nie słucha, bo wg niego nie powinny mieć prawa do zabierania głosu.

   • Znawcy się odezwali dodano 7 lat temu

    Przemawiała włoska PROROSYJSKA urzędniczka ds. polityki zagranicznej UE. Rozumiem, że wy byście jej klaskali na stwierdzenia, że zestrzelenie malezyjskiego samolotu na wschodniej Ukrainie to był "wypadek"…

    Wyborcy ocenili, widocznie nie chcą już zostawiających syf po sobie sejmowych śpiochów z Sejmu, po Internecie lata obrazek gdzie Tusk z Kaczyńskim śpią na ważnym przemówieniu (a ponad 70-ciu lat nie mają) – gdzie wtedy byliście? "Dla Polski" pracowaliście?

    • nie błaznuj wzorem swojego guru dodano 7 lat temu

     po pierwsze: '
     Korwin uciął komara na posiedzeniu komisji gdy przemawiała Federica GUIDI.
     o malezyjskim samolocie mówiła Federica MOGHERINI i to ona jest od polityki zagranicznej w UE.
     To samo imię, ale -nie jednemu psu na imię Burek.
     Dalej:
     jak się ma 70 lat i nie daje rady ze zmęczeniem – siedzi sie w chałupie w papuciach i nie udaje "gieroja". A jak czuje sie na siłach do zarabiania kasy w taki sposób – to niech sprosta wyzwaniu.
     Jak nie potrafisz – nie pchaj się na afisz.
     Ten żenujący fakt zdarzył sie w miejscu, gdzie ten starzec reprezentuje nasz kraj. To nie tylko jego sprawa – to sprawa nas wszystkich.

    • czy wszyscy od Korwina to (wpisz dowolne słowo) dodano 7 lat temu

     Ta od polityki zagranicznej to Frederica MOGHERINI, a ta uśpiła Korwina – to Frederica GUIDI.
     Po za tym:
     wiek nie jest tłumaczeniem. Skoro jest stary i sterany praca "dla Polski" – to niech siedzi w domu, pije ziółka i niańczy wnuki, a nie rwie się na salony.
     Jak nie potrafisz – nie pchaj sie na afisz.
     On tam reprezentuje POLSKĘ. Siebie może ośmieszać ile chce – od dawna to robi, ale tam gdzie występuje nie jako Korwin Mikke – ale jako nasz Polski eurodeputowany – powinien zachowywać się jak powinien zachowywać się facet, a nie jak stara pierdoła.
     Nikt go na siłę do Brukseli nie wysyłał, sam chciał, to niech teraz robi co do niego należy, a nie wywali kałdun jak spaślak i chrapie.

    • Zapoznaj sie z tematem zanim zabierzesz głoś dodano 7 lat temu

     Przemawiała Francesca GUIDI, a ta od samolotu to Francesca MOGHERINI.
     Jak się nudzi – to po co pcha się do PE? Po kasę?
     Jak jest za stary – niech nie udaje gieroja, tylko siedzi w Kapciach przed kominkiem. Nikt go na siłę do Brukseli nie wysyłał – sam chciał.

   • rzeczowy zaciekawiający eurobiórokrata dodano 7 lat temu

    Przecież oni takie mądre rzeczy mówią w tym europarlamencie. Nie dziwię mu się że zmęczyły go durne wystąpienia, sam bym pewnie tam zasnął

 28. widz dodano 7 lat temu

  no dobra ale dlaczego pomnik jest owinięty folią i taśmą niczym pacjent w kaftanie bezpieczeństwa w szpitalu psychiatrycznym ?? Uwolnić pomnik

  A tak na serio, zmieniały się władze i nie jedne pomniki naród burzył, władze doskonale wiedzą, że pomnik dzieli więc po to postawili kamerę monitoringu, może przy okazji w końcu wyremontują ul. Cmentarną, bo to aż wstyd przed rodziną na 1 listopada gdy wraca się po dziurach i wertepach.

 29. robin dodano 7 lat temu

  (komentarz nie został zaakceptowany przez administrację)

 30. 112wew dodano 7 lat temu

  WIDZĘ ŻE SAMI ŻARLIWI KATOLICY JUŻ ZACZELI KLEPAĆ SWOJE WYPOWIEDZI…
  POGRATULOWAĆ, CIESZĘ SIĘ BARDZO ŻE MIESZKAM W TYM MIEŚCIE Z NIMI…
  JEST TO BARDZO BUDUJĄCE…
  CIEKAWE CZY PÓJDZIECIE DO KOŚCIOŁA JAK ZAWSZE I CZY BĘDZIECIE SIĘ DOBRZE CZULI ZE SWOIMI MYŚLAMI…
  MAM NADZIEJĘ ŻE NIE… BO TO CO TUTAJ PISZECIE POWINNO WAM NIE DAWAĆ PSOKOJU!!! SZKODA MI TYCH ZŁYCH KTÓZY NA INNEGO CZŁOWIEKA TAK WYPISUJĄ.
  piszesz o traktacie lizbońskim… ciekawe co ty człowieku byś zrobił… podpisać? albo… no właśnie. Albo… o tym nikt nie mówi. Ciekawe dla czego?

  • Znawcy się odezwali dodano 7 lat temu

   Nie podpisaliśmy Karty Praw Podstawowych to można było też nie sprzedawać Polski przez podpisanie Traktatu Lizbońskiego. Ale czego się nie robi dla synów Abrahama.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   A ty kto?
   Sumienie narodowe?
   Ściągnij lejce.

  • Hej mądralo! dodano 7 lat temu

   Swoje wykłady wygłaszaj tym, którzy na grobach naszych przodków robią karierę u JK.

 31. znajomy dodano 7 lat temu

  Słyszałem, że nie wszyscy członkowie PiS w Siedlcach
  są zwolennikami tego pomnika, ale boją się mówić o tym głośno.

  • Pisarz dodano 7 lat temu

   Przewodniczący "Solidarnośći" nie poparł uchwały Rady Miasta o budowie pomnika,wyszedł z sali obrad razem z Radnymi SLD.

   • on dodano 7 lat temu

    No i jak widać miał rację

   • :) dodano 7 lat temu

    przyjacielu… nie rób sobie kampani w ten sposób…

 32. bankier dodano 7 lat temu

  ale będzie coś, że "wdzięczni rodacy" albo że "poległy" itp?

 33. dżeki dodano 7 lat temu

  a ja tam idę na zimnego LECHA

 34. dżeki dodano 7 lat temu

  w tym worku to jak prawdziwy…………… bryyyyyyyy

 35. martin dodano 7 lat temu

  I BARDZO DOBRZE ZE BEDZIE POMNIK BEDE SIE TAM MODLIC ZA DUSZE NASZEGO UKOCHANEGO PREZYDENTA.

 36. dżeki dodano 7 lat temu

  proporcje pomnika co by nie powiedzieć ale słuszne są – bo był człowiekiem mniejszego formatu, a postument ma to nadrobić

 37. wybory, pomnik, zmiana dodano 7 lat temu

  Pomnik jest z elementów postawionych jeden na drugim. Łatwo go rozebrać i przenieść w inne miejsce. Szkoda, że władze są tak uparte i trzymają się lokalizacji pomnika na cmentarzu,

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   To będzie można nim obracać jak kiedyś czołgiem w Wiśniewie….;-) tylko ten monitoring…..

 38. boze widzisz i grzmisz dodano 7 lat temu

  juz sie boje o miesiecznice i rocznice ,orza zbiorke dewotek mrrrrrr

  • tablica informacyjna budowy dodano 7 lat temu

   Widniała na płocie przez dzień czy dwa w czerwcu.
   Leży na budowie pod ogrodzeniem tylko czy informuje mieszkańców?

 39. ciemnoludek dodano 7 lat temu

  A w lewej ręce pan prezydent dzierży program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Można tak sądzić na podstawie partyjnego logo na okładce książeczki.

  Coś pięknego.

 40. okropny widok dodano 7 lat temu

  Proszę aby Komitet budowy tego pomnika rozważył możliwość przepasania postaci ś.p. Prezydenta np. biało-czerwoną szarfą do czasu oficjalnego odsłonięcia. Tak czy inaczej zdejmijcie ten okropny worek.

  • on dodano 7 lat temu

   Już podobno go "przewinęli"

 41. aro dodano 7 lat temu

  I znowu Siedlce "sławne". Nie tyle z postawienia pomnika co z czarnego worka którym był owinięty.
  Jak zwykle zabrakło wyobraźni bo nie sądzę by było to celowe działanie.

  • wyobraźnia dodano 7 lat temu

   Jak widać w Siedlcach wyobraźnia jest towarem deficytowym.

   • siedlce dodano 7 lat temu

    A więc nie prowokuj.

 42. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  Wszyscy plujący jadem niech sami zrobią coś rozsądnego, krytyka wszystkiego świadczy o tych co krytykują a sami nic zrobić nie potrafią. Nie mineło jeszcze pięć lat a już widać, że to co mówił Prezydent L. Kaczyński ma dzisiaj miejsce. Wrućcie pamięcio do roku 2008 co mówiliście i radze uderzyć się we własną pierś.

  • a tobie szczerze radzę: dodano 7 lat temu

   "wruć" do szkoły.

   • on dodano 7 lat temu

    Ja wracam pamięcią i słyszę "sp…aj dziadu" – Jakież to dziś aktualne

  • siedlce dodano 7 lat temu

   A więc nie prowokuj.

 43. Marian II dodano 7 lat temu

  Już nie potrafię wymyślać pseudonimów aby nakręcać wątek. Nie lubiłem i nie lubię L. Kaczyńskiego ale szanuję go jako prezydenta i za to, że powstrzymał Rosję w Gruzji. Szanuję też ludzi, którzy podjęli się pomnik postawić i postawili. Poważnie to nikt już nie pisze w tym wątku, tylko neoliberał kłóci się postpolikotem.
  Co zrobić została im frustracja bo ich partie są zanikając. Jeden powinien zasnąć jak jego guru w PE a drugi … nawet SLD go nie chciała, nawet Kalisz go zostawił. Szkoda gadać.

  • jak powstrzymał Rosję w Gruzji dodano 7 lat temu

   – tak naprawdę, to Rosję w Gruzji powstrzymał Sarkozy, nasz przyszedł na gotowe – to z jakiej paki Siedlce stawiają mu pomnik?
   Niech postawią Gruzini.
   A pomnik prezesa w podzięce za banderowskie pozdrowienie na Majdanie winno postawić w Kijowie UPA>

   • do poprzedniej wypowiedzi dodano 7 lat temu

    Nieprawdę piszesz Kolego, że to Sarkozy powstrzymał Rosjan w ataku na Gruzję. Zajmie to trochę czasu, ale może przeczytasz i sobie przypomnisz.
    O konflikcie Gruzji z separatystami z Osetii i Rosją można poczytać w internecie. Jeśli o zasługach ś.p Lecha Kaczyńskiego w zaprzestaniu tego konfliktu czy wojny pisze Wikipedia, to chyba są to wiadomości wiarygodne i bezstronne. Nawet tam przyznają, że bez inicjatywy prezydenta RP nie doszłoby do podpisania “planu Sarkozy -Medwiediew w Moskwie 12 sierpnia 2008.
    Niestety, kilka godzin później Rząd Gruzji poinformował, że rosyjskie samoloty, mimo ogłoszenia przez prezydenta Miedwiediewa zakończenia operacji wojskowej, nadal bombardowały gruzińskie wioski poza Osetią Południową. Prezydent Gruzji Saakaszwilioświadczył, że rząd gruziński ogłosi separatystyczne regiony – Abchazję i Osetię Południową terytoriami okupowanymi. W obu tych regionach znajdują się wojska rosyjskie wspierające miejscowych separatystów.
    Tego samego dnia dnia odbyły się w Tbilisi wiece i demonstracje pokojowe, w które zaangażowały się liczne tłumy, popierając działania swojego prezydenta. Na jednym z wieców, z udziałem blisko 150 tys. osób zebranych przed budynkiem parlamentu, pojawili się prezydenci Polski, Litwy, Estonii, Ukrainy i premier Łotwy, którzy przybyli na spotkanie z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego.
    W czasie wiecu Lech Kaczyński przemówił do zgromadzonych, stwierdzając, że obowiązkiem społeczności międzynarodowej jest solidarne przeciwstawienie się rosyjskim dążeniom imperialnym.
    Oto fragmenty tego przemówienia:

    ”Jesteśmy tutaj, żeby wyrazić całkowitą solidarność. Jesteśmy prezydentami pięciu państw: Polski, Ukrainy, Estonii, Łotwy i Litwy. Jesteśmy po to, żeby podjąć walkę. Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi z północy, dla nas także z północy, ze wschodu, pokazali twarz, którą znamy od setek lat.

    Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy nie! Ten kraj to Rosja. Ten kraj uważa, że dawne czasy upadłego, niecałe 20 lat temu, imperium wracają. Że znów dominacja będzie cechą tego regionu. Otóż nie będzie. Te czasy się skończyły raz na zawsze. Nie na dwadzieścia, trzydzieści, czy pięćdziesiąt lat!

    Wszyscy w tym samym okresie, lub w okresach nieco innych poznaliśmy tą dominację. To nieszczęście dla całej Europy. To łamanie ludzkich charakterów, to narzucanie obcego ustroju, to narzucanie obcego języka. Ale czym się różni sytuacja dzisiaj od tej sprzed wielu lat? Dziś jesteśmy tu razem. Dziś świat musiał zareagować, nawet jeżeli był tej reakcji niechętny.  I my jesteśmy tutaj po to, żeby ten świat reagował jeszcze mocniej. W szczególności Unia Europejska i NATO.

    Gdy zainicjowałem ten przyjazd niektórzy sądzili, że prezydenci będą się obawiać. Nikt się nie obawiał. Wszyscy przyjechali, bo Środkowa Europa ma odważnych przywódców. I chciałbym to powiedzieć nie tylko Wam, chciałbym to powiedzieć również tym z naszej wspólnej Unii Europejskiej, że Europa Środkowa, Gruzja, że cały nasz region będzie się liczył, że jesteśmy podmiotem. I my też wiemy świetnie, że DZIŚ GRUZJA, jutro UKRAINA, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na POLSKĘ! “

    Czy nie podobne słowa padły dziś na szczycie NATO? Tego się nie da poważyć ani zdyskredytować.

 44. Kamina dodano 7 lat temu

  z przyjemnoscia bede chodzila tam z psem na siusiu i kupke , mam blisko

  • :0 dodano 7 lat temu

   powiedz kiedy
   chętnie popatrze jak robisz z psem siusi i kupkę

 45. Historyk dodano 7 lat temu

  Towarzyszu Sobolewski,
  nie róbcie wsi z miasta.
  Wy chcecie obrazić pamięć L.Kaczyńskiego, że piszecie o L.Kaczyńskim ,,profesor,,?
  Macie towarzyszu jakieś dowody na to, że L.Kaczyński był profesorem?
  Ten ,,wybitny,, prawnik z dziedziny prawa pracy swoją pracę doktorską/ bo tylko posiadał doktorat/ napisał przy wydatnej pomocy towarzysza Lenina.
  Kaczyński przywołuje w niej Lenina: "Możliwość dążenia administracji zakładu pracy do
  realizacji postawionych zadań kosztem naruszenia uprawnień pracowników
  została dostrzeżona już przez Lenina. Odegrała ona pewną rolę w kształtowaniu
  leninowskiej koncepcji związków zawodowych".
  Kaczyński pisze też: "Może ona służyć zasadzie socjalistycznej
  sprawiedliwości społecznej nakazującej przyznawać równe uprawnienia za równe
  obowiązki".
  Więc towarzyszu , zastanówcie się na drugi raz jak będziecie chcieli komuś coś wylizać i nie ośmieszajcie się.

 46. artór dodano 7 lat temu

  tylko przypomnę, że przed katastrofą ten "prezydent" miał 15 % społecznego poparcia, ale braciszek i reszta tak miesza, że robi z przeciętnego polityka "męża stanu".

 47. Roki dodano 7 lat temu

  Sobolewski to kartofel i na kartoflach zrobił biznes a Kaczyńscy to też kartofle ale to słaba odmiana polityczna.

 48. Marian Kozak dodano 7 lat temu

  Czytam, i się zastanawiam nad celowością postawienia pmnika p.L.. Kaczyńskiemu co On takiego zrobił dla naszego miasta? Zapewne pomógł niektórym w sprawach osobistych, to stawiają mu teraz pomnik. Tak naprawdę to b.Prezydent z bratem tylko jątrzyli, dzielili społeczeństwo. Jak pamiętamy sam Prezydent miał 10% poparcie przed wypadkiem. Załatwiono pogrzeb z pompą jak królowi za nasze pieniądze. Teraz stawia się pomiki dla tak nisko popieranego człowiekowi robi się z niego bohatera. Myślę, że można też postawić pomnik Edwardowi Gierkowi, bo dzięki niemu Siedlce się rozbudowały powstały fabryki zatrudnili ludzi napływowych, którzy dzisiaj nazywają się siedlczaninami. Można postawić pomnik za zbrodnie Kościoła katolickiego, gdzie dla wiary wymordowano miliony ludzi ( kobiety i dzieci) nazywając ich poganami, czarownicami itp Można postawić jeszcze wiele pomników zapytam się po co? Jednym to się podoba innym nie, a marnuje się pieiniądze podatników dla fanaberii władzy siedleckiej.

  • Działacz PZPR dodano 7 lat temu

   Niech pan Marian założy komitet budowy pomnika, zbierze publiczne pieniądze i wybuduje, życzę powodzenia.

  • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

   Drogi Działaczu PZPR

   Wiesz doskonale, że przy obecnym układzie w Radzie Miasta rejestracja społecznego komitetu budowy pomnika E. Gierkowi nie ma sensu, bowiem klika PiS-owska nigdy nie wyrazi na to zgody. I to wbrew faktom historycznym przedstawionym przez Pana Mariana.

   Jeśli ludzie zechcą pójść na wybory, dzięki czemu frekwencja będzie najwyższa z poprzednich lat wówczas wszelkie inicjatywy obywatelskie będą miały realną szansę na pomyślny finał. Dopóki PiS dzierży władzę, dopóty wszelka aktywność społeczna Siedlczan będzie podlegała cenzurze "poprawności politycznej".

   Działania wymierzone przeciwko referendum w sprawie zagospodarowania terenu po byłym już stadionie przy ul. Wojskowej dobitnie dowodzą, że wszelkie inicjatywy nie realizujące postawionych przez PiS planów, a także mogące im zaszkodzić będą oczywiście za pieniądze podatników skutecznie dezawuowane, a by cel nie został przez organizatorów osiągnięty. Pozdrawiam

 49. Iga dodano 7 lat temu

  ludzie i religie to największe zło tego świata

 50. Ula dodano 7 lat temu

  Ciągle nie uzyskuje odpowiedzi na pytanie: Dlaczego p. Sobolewski nie postawił pomnika L. Kaczyńskiego u siebie w ogródku? To, że nie ma ogródka, nie jest odpowiedzią. Za zebrane pieniądze wydaje się, że ogródek spokojnie mógłby nabyć. Nawet z jakimś z pomnikiem. I po niewielkich przeróbkach…I nie byłoby tych frustracji, dysonansów, niesnasek…

  • bo po postawieniu pomnik i otoczenie trzeba utrzymać dodano 7 lat temu

   to znaczy: oświetlić, ochronić przed dewastacją, posadzić kwiatki, sratki i bławatki, podlewać je, kosić trawę itp. A to kosztuje.
   Sobolewski to cwany lis: zasługę za budowę pomnika zaliczy, następnie odda pomnik miastu – bo na miejskiej działce – i dalej, to już nie jego kłopot. To miasto, z naszych podatków będzie to wszystko finansować.
   A miało być wszystko "społecznie". Kudelski ręczył słowem uczciwego człowieka, że miasto grosza do pomnika nie dołoży. Gdzie jest teraz to słowo?

 51. nie widzą nie słyszą wyborców dodano 7 lat temu

  Władze, którym jak mówi "prezes" z głos społeczeństwa bardzo się liczą nie biorą jednak pod uwagę krytyki.
  Społeczeństwo jednak w czasie wyborów również swoje powie.

  • wyborca dodano 7 lat temu

   Nie jestem zwolennikiem budowy pomnika ale w wyborach na pewno zagłosuję na Kudelskiego

 52. zgadzam się z "historykiem" dodano 7 lat temu

  Kaczyński nie miał tytułu "profesora".
  Umieszczenie tego tytułu na pomniku będzie po prostu oszustwem.
  Ale cóż, nie pierwsze to oszustwo w temacie Lecha Kaczyńskiego. Od chwili katastrofy pisowcy pracują nad tym, aby z małego człowieczka, zakompleksionego, słuchającego brata bliźniaka jak Boga, człowieczka, który jako prezydent nie zrobił dla Polski nic, poza ośmieszaniem jej na arenie międzynarodowej, człowieczka bez szans na reelekcję, Człowieczka, który nie umiał hymnu i nie potrafił poprawnie mówić po Polsku, człowieczka, który gardził ludźmi innego niż on pokroju (sp….zaj dziadu, małpa w czerwonym), człowieczka, który w swojej bezradności skazał na śmierć nie tylko siebie i żonę, ale również załogę samolotu i zaproszonych przez siebie gości (brak decyzji o odejściu na inne lądowisko, na która czekał kapitan samolotu) – uczynić WIELKIM, mężem stanu, politykiem.

  • do tego co się zgadza z historykiem dodano 7 lat temu

   Mam nadzieję, że ci lepiej ci jak wypuściłeś swoje intelektualne rzygi na publicznym forum. Posłuchaj swoich idoli: miało być z miłością, nie z nienawiścią. Pewnie liczysz na zaprzeczenie twoich słów, ale nie zrobię tego, bo tak jak niektórzy mądrzejsi ode mnie ludzie, z głu….mi nie dyskutuję.

   • potwierdzeniem tego co napisałam dodano 7 lat temu

    jest wypowiedź Marty Kaczyńskiej, która stwierdziła, fuchę dla Tuska w Brukseli załatwił wcześniej jej ojciec – Lech Kaczyński, bo za jego zasługi dla Europy Polska została tak wyróżniona.
    Zobacz "wSieci" czy jak to się tam nazywa.

 53. Blanka dodano 7 lat temu

  Zajrzałam tak sobie do tej "dyskusji", niektóre przeczytałam. I za Balcerowiczem powtórzę, że standardy życia publicznego w Polsce zbliżają się do bruku. Uważam się za człowieka z elementarną kulturą osobistą, więc dla mnie nie ma tu miejsca.

 54. obserwator II. dodano 7 lat temu

  Nic dziwnego,że ktoś realizuje porąbane pomysły swoje i swoich partyjnych pobratymców.Pamiętam w Siedlcach pomniki stawiane Armii Czerwonej,jego burzenie czołgiem T-34 przez kap.T.oficera Ludowego Wojska Polskiego,stawianie i burzenie pomnika na pl.Sikorskiego i czekam kiedy będzie można zburzyć pomnik Kaczyńskiego bo jak wiadomo fanatyzm komunistyczny jest tak samo niebezpieczny jak kościelny i prawicowy.

 55. zw dodano 7 lat temu

  A ktoś może wie czy worek będzie na stałe?

 56. Roki dodano 7 lat temu

  Sobolewski wstydu oszczędzi ale najpierw trzeba go mieć.amen

 57. jan dodano 7 lat temu

  Czy jeżeli ktoś by chciał zrobić jakiś protest w dniu odsłonięcia pomnika tego omawianego bohatera to musi gdzieś to zgłaszać?

  • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

   Należy zgłosić ten zamiar do Urzędu Miasta, jeśli organizator przewiduje większą niż 15 osób grupę osób, najpóźniej na trzy dni przed datą protestu 🙂

   Jeżeli ktoś poważnie o tym myśli to chyba dołączę do tej inicjatywy. Czas, by nasi włodarze przekonali się, że wiele ich decyzji – a ta z pewnością do nich należy – dzieli, a nie łączy nasze społeczeństwo. Co na to siedleckie PO i TR?

  • artór dodano 7 lat temu

   Ja też przyłączę się do protestu.

 58. Roki dodano 7 lat temu

  Panie Michale to wystarczy podzielić się na grupki po 15 osób i będzie okej .amen

 59. dżeki dodano 7 lat temu

  pomnik politycznego i…..a w sercu katolickiego podlasia na zydowskim cmentarzu będzie odsłonięty przy poklasku grupy trzymającej władzę – nic więcej społeczeństwu tu żyjącemu nie trzeba przecież

  • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

   Gwoli ścisłości. Cmentarz, przy którym postawiono pomnik Kaczyńskiego jest nekropolią rzymskokatolicką. Cmentarz żydowski – a raczej z to co z niego zostało – znajduje się przy ul. Szkolnej przy skrzyżowaniu z ul. Tetmajera. Pozdrawiam.

 60. Ola dodano 7 lat temu

  Tak sobie czytam, i czytam te komentarze, a w myślach wciąż szukam tych, którzy po stokroć bardziej zasłużyli na pomnik (w Siedlcach) niż L.Kaczyński. Na myśl przychodzi mi oczywiście księżna A. Ogińska. Macie inne propozycje?

  • No tak! dodano 7 lat temu

   Dlatego, że się bawiła, balowała na okrągło ?
   Wszyscy potomkowie chłopstwa i parobków folwarcznych powinni powystawiać swoim "dobroczyńcom" pomniki.

   Wychwalajmy panów po co nam demokracja.

   • Kenn dodano 7 lat temu

    …" ubogi jesteś, bo ubogie myśli twoje…"

   • Siedlczanin dodano 7 lat temu

    Tak naprawdę, to nie masz seledynowego pojęcia o demokracji.Wycisz się, i nie kompromituj!!!!!!!!!!

 61. Jan dodano 7 lat temu

  "Jest taka nieuleczalna, najgorsza z polskich chorób, kliniczny, absurdalny brak poczucia humoru. Choruje na to naród, swojskie kołki i żłoby, ale znam ludzi paru, wolnych od tej choroby……… A gdy los się odmieni zechcą mnie przekabacić, tragicznie nabzdyczeni, silnie kurduplowaci……Kiedy spięty, zawzięty co dzień drogą kluczę, szukam tych uśmiechniętych i się wciąż od nich uczę. Jak ze złego kpić losu, w jaką ukryć się dziuplę, gdy się dorwą do głosu nabzdyczeni kurduple" Urywki tekstu W. Młynarskiego ze Szkła Kontaktowego

 62. mr."task" dodano 7 lat temu

  Pod tym linkiem jeden ze wspaniałych pomysłów Kaczyńskiego. I kto za to zapłacił? pOSŁOWIE ? MY ! http://polskiepiekielko.pl/2014/09/11-wielkich-baniek-poszlo-z-dymem-a-winnych-jak-zwykle-nie-ma-i-nie-bedzie.html

 63. dżeki dodano 7 lat temu

  ………to nie kabaret, to pomnik prawicy w ciemnogrodu stolicy

 64. obserwator II. dodano 7 lat temu

  Patrząc na zdjęcie gabinetu p.Sobolewskiego inicjatora budowy tego pomnika przypomina mi się czas głębokiego socjalizmu z czasów tow.Bieruta,gdzie w gabinetach wisieli partyjni łotrzy i godło po środku.U inicjatora budowy tego pomnika taka sama sytuacja jak w głębokim socjaliżmie z tą różnicą,że ściana pomalowana na kolor bardzo jaskrawy i zamiast komunistycznych łotrów wiszą krzyż i współcześni prawicowi polityczni nieudacznicy.

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Poczekaj do wyborów, niedługo ich facjaty zawisną na słupach miejskich….większość bez wymaganych zezwoleń…

 65. posłanka Pawłowicz protestuje dodano 7 lat temu

  na forum TS przeciwko uroczystościom w Kałuszynie gdzie odsłonięty został pomnik ułana.

  • Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

   Bo według tej Pani wyłączność na patriotyzm ma tylko "jedynie słuszna" partia Jarosława Wielkiego.

   A tak swoją drogą, zapewne wybierze się Ona do nas na odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego, aby się polansować przed kamerami. Pytanie czy ją przywiozą, czy też za pomocą publicznych środków transportu sama przybędzie? Bo tak często bywa w naszym mieście – jako "wybraniec" naszej lokalnej społeczności – że bez pomocy na dotarcie do Siedlec chyba raczej się nie obejdzie 😀

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Posłance potrzeba "chłopa" 😉

   • a znajdziesz takiego dodano 7 lat temu

    co się odważy?

 66. Tola dodano 7 lat temu

  Potrzeba zmiany pokoleniowej. popieram.

 67. franeksosna1@gmail.com dodano 7 lat temu

  A po ch.i on w moim mieście

 68. Nikole dodano 5 lat temu

  Proponuje zmienic nazwe ulicy z Krakowskie Przedmiescie na Smolenskie Przedmiescie im Lecha Kaczynskiego i bedzie git.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?