SPIN

Siedlczanin zatrzymany. Był pijany, miał dwa zakazy

Beata Głozak środa, 10 września 2014, 18:30 Kronika Policyjna

Policjanci z komendy miejskiej zatrzymali w Stoku Lackim 41-letniego siedlczanina. Mężczyzna nie tylko prowadził samochód mając ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, ale zrobił to naruszając dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 9. września ok. godz. 20. Patrol policyjnych wywiadowców na ul. Majowej w Stoku Lackim postanowił zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. W jej trakcie okazało się, że poruszający się autem 41 – letni mężczyzna ma w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Ponadto podczas sprawdzania danych kierowcy w policyjnych bazach informatycznych ustalono, że ma on dwa aktywne sądowe zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujące go do 2015 r. W najbliższym czasie za swój czyn odpowie przed sądem, a grozić mu za to może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach/opr.bg

Komentarze (1)

  1. Dorian Grey dodano 8 lat temu

    Głupoty wypisujecie, bo za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, naruszając środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, będąc uprzednio karanym z art. 178 a par. 1 kodeksu karnego – grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, w tym przypadku art. 178 a par. 4 kk., ta nowelizacja obowiązuje już co najmniej od trzech lat.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?