SPIN

Zlot harcerzy w PG nr 3

Aneta Borkowska wtorek, 16 września 2014, 18:45 Społeczeństwo

Wraz z nastaniem nowego roku szkolnego, harcerze ruszyli pełną para do swych obowiązków, zabawy oraz wspólnej przygody.  Od 12 do 14 września w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Siedlcach odbył się zlot drużyn harcerskich przygotowany przez komendę Hufca ZHP „Podlasie”.

Na zlot licznie przybyli: zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy. Aby dobrze rozpocząć rok harcerski uczestnicy zlotu przystąpili do Biegu o Puchar Komendanta Hufca, mającego na celu sprawdzenie umiejętności i wiedzy harcerzy, oraz ich sprawność  fizyczną.

W grze wyłonieni zostali zwycięzcy – najlepsza drużyna hufca.  Na „podium” stanęły jeszcze dwie drużyny, które zajęły II i III miejsce. A oto najlepsi z Hufca „Podlasie”:
I miejsce „To tu To tam” z gimnazjum w Skórcu,
II miejsce „Dzikie Koty” z Białk,
III miejsce „Wędrowcy” z Nowych Igań,

Inauguracji roku harcerskiego towarzyszyło także wiele innych zlotowych atrakcji: turniej gier planszowych i zręcznościowych, nauka strzelania z łuku przygotowana przez siedleckie Stowarzyszenie „Prometeusz”, karaoke, tańce i zabawy integracyjne, oraz wiele innych atrakcji.

Najważniejszym jednak było spotkanie po wakacjach zaprzyjaźnionych ze sobą drużyn i naładowanie akumulatorów na nowy rok harcerskiej służby.

harcerze3 harcerze2

źródło: phm M. Jakubowska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?