SPIN

Siedlecki WORD: Mogliśmy mieć bardzo duży problem

Beata Głozak środa, 17 września 2014, 07:41 Siedlce

– Ośrodek egzaminacyjny w Łukowie w najgorszym przypadku mógł doprowadzić nawet do zamknięcia siedleckiego WORD-u – przyznał podczas dzisiejszej konferencji prasowej jego dyrektor Jacek Kobyliński. – Deską ratunku okazała się filia naszego Ośrodka w Garwolinie.

Kwietniowe otwarcie w Łukowie punktu egzaminacyjnego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej sprawiło, że siedlecki WORD stracił klientów z dwóch dużych powiatów: radzyńskiego i łukowskiego. Gdyby Ośrodek w Siedlcach nie utworzył swojej filii w Garwolinie jego przyszłość rysowałaby się w czarnych barwach. O tym jak czarne mogłyby one być przyznał dzisiaj Jacek Kobyliński.

jacek kobylinski– Gdybyśmy nie otworzyli swojej filii w Garwolinie to do Ośrodka w Puławach odeszłyby Ryki, a mieszkańcy Garwolina zdawaliby egzaminy albo w Łukowie albo w Puławach. Na Ośrodek w Siedlcach zdecydowałoby się niewielu. To w przyszłości prawdopodobnie mogłoby być powodem jego likwidacji – powiedział dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Terenowy Oddział w Garwolinie zdaniem Kobylińskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

– W lipcu zaczynaliśmy od jednego dnia egzaminu praktycznego w tygodniu, potem uruchomiliśmy możliwość zdawania egzaminu teoretycznego. Od 15 września w Oddziale w ciągu dnia odbywają się 32 egzaminy praktyczne i 40 egzaminów teoretycznych co stanowi jedną trzecią wszystkich egzaminów w siedleckim Ośrodku – wyliczył Kobyliński.

W tej chwili w Garwolinie można się zapisać, opłacić i zdać egzamin teoretyczny i praktyczny na kategorię B i teoretyczny na kategorię A.

11 komentarzy

 1. Zenek dodano 7 lat temu

  Zaraz tam likwidować. Wystarczyłoby zmniejszyć zatrudnienie. Jeśli opłaci się w mniejszych miastach, to czemu w Siedlcach miałoby się nie opłacić?

 2. roman dodano 7 lat temu

  Hurtem nie oblewać (w sensie: nie naciągać ludzi, jeśli nie zasłużyli) – zwiększy się dobra opinia i renoma ośrodka. A wtedy klienci się znajdą…
  Ale to w ogóle szersza sprawa – w Polsce prawo jazdy nadal traktowane jest jako luksus i coś trudno dostępnego – takie podejście to relikt reglamentującego wszystko PRL-u. W innych krajach (np. UK, Czechy, USA, Niemcy), nawet jeśli kosztuje drożej lub porównywalnie, to nie ma problemu z jego zdobyciem (egzamin jest łatwy), a w Polsce, mimo, że wprowadzają nowe utrudnienia, i tak nadal jest dużo wypadków.

 3. Stanisław dodano 7 lat temu

  Bardzo rozsądna decyzja dyrektora WORD-u i nie tylko.Garwolin i okolice są z tego bardzo zadowoleni.Uważam, że kto umie jechać to zdaje za pierwszym razem. Sprawa wypadków to nie tylko utrudnienia, reliktu PRL-u, ale kultury przestrzegania przepisów osoby kierującej.Posiadanie dzisiaj prawa jazdy chyba jest luksusem.

 4. Anonim dodano 7 lat temu

  Zmniejszyć uposażenia

 5. były wordzik dodano 7 lat temu

  skoro mniej zdających po co trzymać nic nie robiącego zastepcę – POlityczne stanowisko.

 6. pokos dodano 7 lat temu

  Garwolin to bardzo dobre miejsce, zwlaszcza, że plac manewrowy zlokalizowano na terenie PKS Garwolin i dzięki temu również i nasz przewoźnik trochę zarobi

 7. Marcin dodano 7 lat temu

  Ten Word to pomyłka. Celowo oblewaja. Mnie nie wypuszczono na salę egzaminacyjna bo jak twierdził egzaminator spóźniłem się minute. Wg czasu aktualizowanego online byłem.5 min przed czasem. Kierownik do którego poszedłem ze skarga mnie olal. Patologia, gorzej niż obecnie na Ukrainie. Drugi raz obolałem bo się poskarzylem 🙂 polecam wody w innych miastach. Jakoś bardziej po ludzku podchodzą

 8. piotr dodano 7 lat temu

  Wydaje mi się że niedługo powstanie ośrodek np.w wólce kobylej albo innej pipidówce… Już teraz jest problem bo ci co nie mogą zdać w siedlcach jadą np. Do Garwolina, a tam 5 ulic na krzyż i zdają. A może prawo jazdy dajmy wszystkim a egzamin niech będzie z jazdy do przodu i hamowania… Potem prosty wyjazd np. Do warszawy jest ogromnym problemem bo tam duże skrzyżowania… Ale tak właśnie to wygląda i pogłębia się uprzedzenie do kierowców z "trójmiasta " (llu wsi itp) bo na90% manewr jakiś odstawi. Wiecej praktyki i mniej wordow jak komuś zależy to przyjedzie na egzamin a jak nie to widocznie nie jest tej osobie pisane prawo jazdy

 9. do bylego wordzika, tez wordzik dodano 7 lat temu

  no no..chyba najwiekszym POlitycznym fachowcem w Wordzie to jest spec od zapiekanek – Narojek

 10. kryś dodano 7 lat temu

  jakoś w USA czy UK prawo jazdy może mieć każdy, egzamin jest prościutki i jakoś sobie ludzie radzą – statystyki wypadków nie porażają…

 11. Lena dodano 6 lat temu

  Po co zmniejszać, wystarczy kursantów uwalać na byle głupocie żeby zdawali kolejne egzaminy i każdy kolejny 140 złotych do ich kieszeni. Kursanci musza jeździć przepisowo wręcz idealnie a egzaminatorzy jeżdżą nie zawsze zgodnie tak jak powinno. Krętacze i oszuści z WORD Warszawa Bemowo i WORD Garwolin

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?