SPIN

Zatrzymany oszust internetowy

Aneta Borkowska czwartek, 18 września 2014, 12:38 Kronika Policyjna

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu przy współpracy z funkcjonariuszami z Siedlec zatrzymali na terenie Warszawy 28 – letniego mieszkańca gm. Siedlce, poszukiwanego od 2012 r. 5 listami gończymi przez prokuratury z całego kraju.

Mężczyzna ten wystawiał do sprzedaży różne przedmioty, których oczywiście nie posiadał. W ten sposób oszukał dziesiątki osób. Po ustaleniu przez funkcjonariuszy, kim jest nieuczciwy sprzedawca, pierwsze wyroki w jego sprawach zaczęły zapadać w 2012 r. Do tej pory prokuratury i sądy z całego kraju wydały 47 zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu mężczyzny. Ze względu na zameldowanie podejrzewanego, sprawa trafiła do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, nie pojawiał się jednak w domu, dlatego poszukiwaniem ww. zajęli się mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Ustalono jego nowe miejsce pobytu na terenie Warszawy, i tam też 28-latek został zatrzymany. W chwili obecnej ma on do odbycia wyrok w wymiarze 16 miesięcy pozbawienia wolności.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?