SPIN

OCZAMI KOBIET wraca już od października

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 września 2014, 11:39 Aktualnie, Zapowiedzi kulturalne

Do repertuaru NoveKino od października powraca cykl Oczami Kobiet. Lubiany przez Panie, doceniony przez Panów od kilku lat gromadzi wymagającą publiczność. Widzowie przychodzą, bo zawsze mają poczucie dobrze spędzonego czasu.

Oczami Kobiet to filmy, których fabuła dotyka spraw kobiet. Niektóre lekkie i mądre zarazem, opowiadają o miłości, życiu, gotowaniu, rozstaniach i możliwych do naprawienia problemach. Inne trudne, wbijające w fotel, zmuszają do przemyśleń, wymagają od widza opowiedzenia się po jasnej stronie życia. Atrakcyjna jest również cena biletu: 14 zł.

THE HUNDRED-FOOT JOURNEY1 października – godz. 19. – „Podróż na sto stóp”

Dystyngowana Madame Malory od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?

reżyseria: Lasse Hallström,
scenariusz: Steven Knight,
aktorzy: Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

100000km8 października – godz. 19.  – „10.000 Km”

Barcelona. Oni – oboje piękni i młodzi. Razem planują wspólną przyszłość. Pewnego dnia ona dostaje maila z zaproszeniem na roczny staż do Los Angeles. Obserwujemy ich wspólny poranek, a potem dziwny związek na odległość charakteryzujący się tylko namiastką czyjejś obecności – widokiem bliskiej osoby na ekranie komputera. To poprzez różnego rodzaju komunikatory śledzimy ich wzloty i upadki. „10.000 kilometrów” w bardzo oryginalny, wiarygodny i wzruszający sposób pozwala nam przeżywać to wszystko razem z Alex i Sergim.

reżyseria: Carlos Marques-Marcet,
scenariusz: Carlos Marques-Marcet, Clara Roquet,
aktorzy: Natalia Tena, David Verdaguer,
gatunek: melodramat,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 99 minut,

po slubie15 października – godz. 19. – „Po ślubie”

Małe, czeskie miasteczko wypełnia się dźwiękiem dzwonów kościelnych. Tereza ma na sobie piękną, białą suknię. Radim w dobrze skrojonym garniturze wygląda jak książę z bajki. Lato jest w pełni. Wszystko zapowiada, że młodą parę czeka najszczęśliwszy dzień w życiu. Wreszcie mają to z głowy – wzdycha siostra panny młodej. W odpowiedzi słyszy jednak: Przecież dopiero teraz się zacznie. Wraz z tymi słowami w słoneczny dzień wkrada się cień. W relacjach między bohaterami długo oczekiwanej ceremonii zaczyna kiełkować niepokój. Ziarno niepewności zasiewa dziwny, ubrany na czarno mężczyzna, który najpierw pojawia się w kościele, a potem jedzie za weselnym korowodem do domu na wsi. Jest obcym, którego ewidentnie należy się bać. Nikt go nie zna. Pan młody twierdzi, że go nie pamięta, choć tajemniczy Jan Benda utrzymuje, że jest jego szkolnym kolegą. Niechęć otoczenia nie odwodzi niechcianego gościa od wspólnego ucztowania i beztroskiej zabawy z dziećmi. Jego uporczywa obecność sprawia jednak, że weselna atmosfera napina się jak struna, która nie chce pęknąć. Wszystko się zmienia, kiedy panna młoda odkrywa prezent, jakim osobliwy mężczyzna postanowił obdarować ją i jej męża. Czy otwiera wówczas puszkę Pandory? Czy nowa droga życia państwa młodych, zamiast różami, będzie usłana nieszczęściami?

reżyseria: Jan Hřebejk,
scenariusz: Petr Jarchovský,
aktorzy: Anna Geislerová, Stanislav Majer, Jiří Černý,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Czechy, Słowacja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 98 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?