SPIN

Premiery w NoveKino w październiku

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 września 2014, 09:26 Aktualnie

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w październiku. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

3 października

annabelle„Annabelle”

Sequel i spin-off kasowej “Obecności” na podstawie filmowej wersji demonicznej lalki Jamsea Wana.

reżyseria: John R. Leonetti,
scenariusz: Gary Dauberman,
aktorzy: Annabelle Wallis, Alfre Woodard, Eric Ladin,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

kroczac wsrod cieni„Krocząc wśród cieni”

Bohaterem jest Matthew Scudder – alkoholik, który po odejściu z policji otrzymał licencję prywatnego detektywa. Pewnego dnia zgłasza się do Scuddera jeden z szefów narkotykowej mafii i prosi go o pomoc w odnalezieniu porwanej żony.

reżyseria: Scott Frank,
scenariusz: Scott Frank,
aktorzy: Liam Neeson, Dan Stevens, David Harbour,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 114 minuty,

sluzby specjlane„Służby specjalne”

Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik , kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie oraz były pułkownik SB. Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.

reżyseria: Patryk Vega,
scenariusz: Patryk Vega,
aktorzy: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

10 października

bogowie„Bogowie”

„Bogowie” to fabularny portret Zbigniewa Religi, wybitnego kardiochirurga i autentycznego buntownika, który odmienił oblicze polskiej medycyny.Profesor Zbigniew Religa w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

reżyseria: Łukasz Palkowski,
scenariusz: Krzysztof Rak,
aktorzy: Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 121 minut,

pudlaki„Pudłaki”

Pod urokliwymi, brukowanymi uliczkami Serbridge mieszkają Pudłaki, psotne istoty, które nocami myszkują po mieście i kradną dzieci! A przynajmniej tak mówi legenda, w którą ludzie od zawsze wierzyli. A tak naprawdę Pudłaki to nieszkodliwe stworzonka, które noszą kartonowe pudła tak, jak żółwie noszą swoje skorupy. A na powierzchnię ziemi wychodzą tylko po popsute urządzenia i inne niepotrzebne ludziom rzeczy, które zmieniają w magiczne wynalazki.
Kiedyś Pudłaki uratowały osieroconego chłopczyka, Eggsa, który zamieszkał z tą gromadką utalentowanych majsterkowiczów. A kiedy pewien nikczemny człowiek, Archibald Snatcher, postanowił zniszczyć Pudłaki, to właśnie Eggs wraz z zadziorną dziewczynką, Winnie, doprowadzi do tego, że ludzie i Pudłaki staną się dla siebie nawzajem życzliwi.

reżyseria: Anthony Stacchi, Graham Annable,
scenariusz: Irena Brignull, Adam Pava,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 97 minut,

17 października

dla ciebie wszystko„Dla ciebie wszystko”

Dawson Cole to chłopak wychowywany w rodzinie uważanej w miasteczku za najbardziej niebezpieczną. Jego rodzinna skłonna jest do przemocy, ma problemy z alkoholem i jest zamieszana w sprawy związane z narkotykami. Amanda Collier to dziewczyna, która wychowywana była w tradycyjnej rodzinie. Wartości, które jej przekazano sprawiły, że chce zostać nauczycielką. Różnice pochodzenia oraz nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nie mogło być razem, choć oboje bardzo tego pragnęli. Dawson, który w młodości zabił niechcący człowieka nie może się z tym pogodzić. Pokutuje za dawne winy żyjąc samotnie i pracując na platformach wiertniczych. Amanda wyszła za mąż, ma trójkę dzieci, ale mimo to nie może zaznać szczęścia. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela. Uczucia, którymi kiedyś się darzyli powracają, ale przeszłość i konflikty również powracają ze zdwojoną siłą.

reżyseria: Michael Hoffman,
scenariusz: J. Mills Goodloe, Michael Hoffman, Will Fetters,
aktorzy: Michelle Monaghan, James Marsden, Luke Bracey,
gatunek: melodramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

drakula„Dracula: historia nieznana”

Historia księcia Włada Palownika, ukazującą go jako bohatera obciążonego pewnymi wadami. Okraszona jest wątkiem miłosnym i osadzona w mrocznej erze magii i wojny.

reżyseria: Gary Shore,
scenariusz: Matt Sazama, Burk Sharpless,
aktorzy: Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper,
gatunek: fantasy/horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 100 minut,

pinokio„Pinokio”

Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych.

reżyseria: Anna Justice,
aktorzy: Mario Adorf, Robert Beyer (II), Nicolais Borger,
gatunek: animowany/familijny,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 120 minut,

sedzia„Sędzia”

Film opowiada historię adwokata Hanka Palmera powracającego w rodzinne strony na pogrzeb matki. Na miejscu dowiaduje się, że jedynym podejrzanym w sprawie zabójstwa kobiety jest jej mąż — miejscowy sędzia. Hank musi poradzić sobie z wieloletnią rozłąką z rodziną i dystansem emocjonalnym, a także stoi przed trudnym zadaniem dotarcia do prawdy i poznania prawdziwego przebiegu wydarzeń.

reżyseria: David Dobkin,
scenariusz: Nick Schenk, David Seidler, Bill Dubuque,
aktorzy: Robert Downey Jr., Robert Duvall, Vera Farmiga,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

24 października

1231428 - FURY„Furia”

Pod koniec II wojny światowej, w kwietniu 1945 roku, wojska alianckie przygotowują swój ostateczny atak na europejskim teatrze wojny. Zahartowana w boju załoga czołgu Sherman pod dowództwem sierżanta Wardaddy’ego  znajduje się na tyłach wroga. Żołnierze podejmują heroiczną decyzję przeforsowania linii ognia i wkroczenia do serca nazistowskich Niemiec. Wardaddy i jego ludzie muszą stanąć do walki z liczniejszymi oddziałami wroga.

reżyseria: David Ayer,
scenariusz: David Ayer,
aktorzy: Brad Pitt, Logan Lerman, Shia LaBeouf,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

jeziorak„Jeziorak”

Policjantka z prowincjonalnej komendy prowadzi dochodzenie, które na zawsze zmieni jej świat.

reżyseria: Michał Otłowski,
scenariusz: Michał Otłowski,
aktorzy: Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Łukasz Simlat,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

 

zblizenia„Zbliżenia”

Marta (Joanna Orleańska) ma 37 lat. Bez przerwy odzywający się sygnał telefonu: „Martusiu, odbierz tu mama!” nie pozwala jej czuć się swobodnie nawet w najbardziej intymnych chwilach. Lata, które spędziła z matką (Ewa Wiśniewska) pod jednym dachem i ich bliska relacja sprawiają, że kobieta nie potrafi rozpocząć życia na własny rachunek. Mimo że prawie każda wizyta u mamy kończy się awanturą, Marta wciąż do niej wraca. Kobiety nie potrafią bez siebie żyć, dłuższa rozłąka jest dla nich cierpieniem. Tej sytuacji próbuje sprostać Jacek, który chce stworzyć z Martą prawdziwy dom…

reżyseria: Magdalena Piekorz,
scenariusz: Wojciech Kuczok, Magdalena Piekorz,
aktorzy: Joanna Orleańska, Łukasz Simlat, Ewa Wiśniewska,
gatunek: dramat/psychologiczny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

31 października

rogi„Rogi”

Ig Perrish, budząc się po nocnej imprezie, zauważa, że z jego czoła wyrastają czerwone rogi. Niedługo odkrywa, że skrywają one moc, która może zmusić każdego by wyjawił swoje najmroczniejsze grzechy i najskrytsze pragnienia. Moc tę wykorzystuje, gdy próbuje znaleźć sprawcę, który zgwałcił i zamordował jego dziewczynę.

reżyseria: Alexandre Aja,
scenariusz: Keith Bunin,
aktorzy: Daniel Radcliffe, Juno Temple, Heather Graham,
gatunek: horror,
kraj produkcji: Kanada, USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 123 minuty,

apokalipsa„[REC] 4: Apokalipsa”

Angela Vidal, młoda reporterka telewizyjna, która z pomocą ekipy straży pożarnej dostała się do kamienicy została zakażona tajemniczym wirusem. Uratowana przez grupę antyterrorystyczną, przewieziona jest do tymczasowego miejsca kwarantanny o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Zamknięta na starym tankowcu, znajdującym się wiele mil od brzegu zostaje odizolowana od świata zewnętrznego w celu szczegółowych badań.

reżyseria: Jaume Balagueró,
scenariusz: Jaume Balagueró, Manu Diez,
aktorzy: Manuela Velasco, Héctor Colomé, Mariano Venancio,
gatunek: dramat/horror,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 96 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?