SPIN

OCZAMI KOBIET: „Podróż na sto stóp”

Aneta Borkowska czwartek, 25 września 2014, 21:17 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Film ogląda się z zazdrością. Nie tylko o to, co bohaterowie mają przyjemność kosztować, ale też o ich pasję i prawdziwy talent. Twórcy „Podróży na sto stóp” udowadniają na ekranie, że kuchnia tworzona z miłości może być formą wyrafinowanej sztuki – do tworzenia poetyckich dań potrzebny jest jednak wrodzony dar; bez niego, jak przekonują, nie ma szans na bycie prawdziwym szefem kuchni. (Dorota Kostrzewa/filmweb)

W najbliższą środę (1 pażdziernika) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Podróż na sto stóp”.

Dystyngowana Madame Malory od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?

reżyseria: Lasse Hallström,
scenariusz: Steven Knight,
aktorzy: Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?