SPIN

Odsłonięcie pomnika – będą zamknięte ulice

Aneta Borkowska czwartek, 25 września 2014, 10:28 Aktualnie, Siedlce

pomnik

W najbliższą niedzielę (28 września) w związku z odsłonięciem pomnika Lecha Kaczyńskiego wystąpią utrudnienia w ruchu:

w godz. 13-14. – zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Bpa I. Świrskiego,
– w godz. 13-16.30 – zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice: Sokołowska, Niedziałka, Cmentarna, Wojskowa,

źródło: UM Wydział Dróg

121 komentarzy

 1. olo dodano 7 lat temu

  Ludzie!! czy ktoś zwariował?

 2. o dodano 7 lat temu

  Zburzyć to i po kłopocie. I tak ktoś mądry zniszczy w końcu pomnik karła, więc po co utrudniać mieszkańcom. Porażka siedleckich władz, nie głosować na pisowców, wypędzić kaczyniaka z Siedlec!

 3. manio dodano 7 lat temu

  Brak słów

 4. Niedowiarek dodano 7 lat temu

  Czy to możliwe żeby nie było żadnych komentarzy? Na taki temat? Chyba SPIN nie jest czytany.

  • Niedowiarek dodano 7 lat temu

   Raczej Moderatorzy ciężko pracują

 5. Emeryt dodano 7 lat temu

  Dobrze, że ostatni, dumny prezydent RP będzie miał pomnik w naszym mieście.

  • ciemnoludek dodano 7 lat temu

   Pomnik będzie miało też logo PiS-u widniejące na książce, którą dzierży LK.

   A Polskęzbaw otrzyma okazję do siania nienawiści.

 6. Anonim dodano 7 lat temu

  mysle ze ze zniszczeniem tego pomnika mialby ktos problem Monitoring bedzie zainstalowany

  • @ anonm dodano 7 lat temu

   Gdzie mieszkasz, monitoring jest od 30,08.2014r. przy pomniku.

 7. rudy dodano 7 lat temu

  Wiecej zamkniętych ulic niż na biegu jacka 🙂

 8. ciekawe? dodano 7 lat temu

  a czy szykuje sie może jakaś demonstracja przeciwników pomika – chętnie się przyłączę

 9. ciekawe? dodano 7 lat temu

  a jeszcze jedno,
  budowa pomnika pokazuje bezsilność społeczeństwa wobec władzy

  • ja175 dodano 7 lat temu

   Dokładnie tak jest. Właśnie o tym poniżej napisałem. "Co wolno wojewodzie…"

  • tak dodano 7 lat temu

   popieram!

 10. ja175 dodano 7 lat temu

  Nie pozwala mi na to moja sytuacja osobista, ale zdając sobie sprawę z tego, gdzie mieszkam, lokalnie, jak i globalnie, czyli Siedlce…Polska…pierwsza rzecz, jaką chciałbym zrobić, to stąd wyjechać. Miejsce docelowe w zasadzie nieznane, ale to, co się tu dzieje, napawa tego rodzaju optymizmem, że gdziekolwiek bym się nie znalazł, to będzie lepiej. Olbrzymi mam problem z tym, że w moim kraju, w moim mieście…jedna, dwie, trzy osoby decydują o milionach osób…(i oczywiście złotówek). Między innymi o mnie i o każdym z nas. Obywateli czyli. Nazbierali pieniędzy na pomnik myśląc "nic nam nie zarzucą, bo uzbieraliśmy sobie sami"…No i fakt. Nie zarzucam im tego. Pan Sobolewski stanął na czele "pomnikowej krucjaty" jednocześnie umacniając swoją pozycję w mieście, Pan Kudelski, Pan Marchel i pozostali Prawi i Sprawiedliwi umocnią swoja pozycję w wyższych strukturach PiSu…i maszyna niczym perpetuum mobile działa w najlepsze. To oczywiście wielki skrót myślowy, ale jeśli Sybilla się sprawdzi i PiS obejmie władzę w kraju, to gest pomnikowy w Siedlcach, znanych i rozpoznawalnych w całym kraju, jako bastion tej znającej się na katastrofach lotniczych partii, zostanie doceniony. Maszyna będzie dalej działała w najlepsze. Powiem sarkastycznie, że może to i dobrze, bo po co w kółko zmieniać prezesów miejskich spółek, po co zmieniać dyrektorów urzędów działających na terenie naszego miasta, jak przecież może być to stabilne…i cały czas trwać..w jedynej, słusznej, partyjnej lub małżeńskiej (PUP) przynależności. Jako mieszkaniec Siedlec (rodowity z resztą) stanowczo się nie zgadzam na to, że co Ich inicjatywa, to mam leżeć na baczność, bo nie mam nic do powiedzenia. Wiele razy w tym mieście chciałem załatwić coś dla siebie (załatwić, a nie "załatwić")…np. doprowadzenie kilkudziesięciu metrów przyłączy do domu. Niestety. Nigdy. Wręcz śmiech w oczy. Dlatego trafia mnie wszystko, co najgorsze, bo ulice zamykają. Takie Ich, jak i moje…i Wasze. Chciałbym, żeby przeorganizowano ruch uliczny w mieście, jak będę miał urodziny. To też będzie moja osobista inicjatywa. Panie Prezydencie, czy będę mógł liczyć na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby o zamknięcie kilku ulic i zaangażowanie wielu publicznych służb do organizacji moich urodzin???

  • zgadzam ssię z toba, ale mam małą poprawkę dodano 7 lat temu

   oni nazbierali złotówek na pomnik – ale dalej to już nasz problem, również twój i mój. Bo pomnik został przekazany miastu i za jego utrzymanie zapłacimy wszyscy.
   Co do zamknięcia ulic – to nie wiem jak to od strony prawnej wygląda, ale:
   skoro pomnik jest sprawa prywatna, to organizatorzy imprezy odsłonięcia winni zapłacić miastu koszty zamknięcia tych ulic. Przykładowo – niedawno to przerabiałam:
   obywatel X buduje przyłącza wodno-kanalizacyjne do posesji. W tym celu musi zająć pas jezdni i MUSI ZA TO ZAJĘCIE ZAPŁACIĆ.
   Stawiam otwarte pytanie na łamach tego forum: czy obywatel Sobolewski, jako przewodniczący prywatnej inicjatywy budowy tego ….. występując do Urzędu Miasta o zgodę na zamknięcie tulu ulic uiścił stosowna opłatę? Czy tez pomnik jest już własnością miasta i koszty zamknięcia ulic, jak i całej fety przy odsłonięciu – pokryje miasto, czyli my wszyscy?
   Mam nadzieję, ze radni przeciwni tej imprezie będą domagać się rozliczenia tych kosztów.

 11. mieszkanka z Siedlec dodano 7 lat temu

  Czy nie ma w mieście innych problemów tylko zamykanie ulic – bo pomnik odsłaniają?

 12. leszek z siedlecja dodano 7 lat temu

  Jakim prawem Urząd Miasta poprzez Wydział Oświaty na partyjne święto PIS-u (odsłonięcie pomnika) ściąga obowiązkowo wszystkie szkoły? Zmarły Prezydent pracował na stanowisku profesora na dwóch Uczelniach, a ten tytuł traci się z chwilą odejścia z pracy, nie ma się go dożywotnio. Profesorem można go tytułować tylko grzecznościowo.

  • Mirek Wasilewski dodano 7 lat temu

   Zgłosiłem tę sprawę do Ministerstwa Edukacji i do Mazowieckiego Kuratora Oświaty z prośbą o odniesienie się do kwestii wykorzystywania nieletnich przy organizacji partyjnych szopek. Mam nadzieję, że Pan Naczelnik będzie odważny na tyle by złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. Złożę również skargę do Państwowej Komisji Wyborczej. Tam gdzie sztandar tam i serce szkoły. Więc agitacja eyborcza wśród nieletnich jest tu ewidentna.

   • brawo dodano 7 lat temu

    tak trzymać.

   • lukasz dodano 7 lat temu

    Słucham? Skąd to wiecie?

   • no właśnie dodano 7 lat temu

    a czy ktoś zapłaci nauczycielom za niedzielne wyjście z pocztem sztandarowym na "prywatną imprezę" odsłoniecia pomnika

    • ?????? dodano 7 lat temu

     a z jakiej paczki? zgodzili się to ich sprawa

   • noise dodano 7 lat temu

    złożyłeś wniosek o dostęp do informacji publicznej (bo tutaj chodzi i o partię polityczną, i o jednostkę samorządu terytorialnego ), więc jeśli Cię to pocieszy to i jedni i drudzy mają obowiązek udzielenia Ci odpowiedzi, powtarzam OBOWIĄZEK

  • no właśnie dodano 7 lat temu

   też o tym słyszałem, że zganiają poczty sztandarowe ze wszystkich szkół

 13. r dodano 7 lat temu

  To wstyd nawet dla miasta najbardziej zadłużonego w Polsce

 14. Marian Kozak dodano 7 lat temu

  Napisałem kiedyś, że zamiast pomnika Prezydenta Kaczyńskiego postawić pomnik Edwardowi Gierkowi, który rozbudował Siedlce powstały miejsca pracy. Teraz te zakłady zlikwidowano dzięki polityce prawicy. Można postawić pomnik ofiar Kościoła katolickiego. Funkcjonariuesze tego kościoła przyczynili się do masowych mordów niewinnej ludności. Kongregacja Nauki Wiary to dawna Inkwizycja mordująca niewinne osoby. Teraz ta instytucja osądza urzędników kościelnych to wstyd dla kościoła. Ktoś napisał żebym to zrobił postanowiłem startować do Rady Miasta może uda mi się przynajmniej ograniczyć wydawanie pieniędzy podatnika na bzdury.

 15. jura dodano 7 lat temu

  widzę ze sami katolicy zaczęli się odzywać…
  ciekawe co by było gdyby wszystkie wypowiedzi się pojawiały
  KNP to pewnie już pieje z zachwytu… będzie mieć kolejny punkt do prania mózgów swoim wyznawcom

 16. normalny dodano 7 lat temu

  Takie zamknięcie ulic, to moi Drodzy Siedlczanie kolejne wydatki z kasy miasta. Dlaczego? A bo ktoś musiał opracować projekt organizacji ruchu – to kosztuje. Ktoś będzie musiał rozstawić znaki i później te znaki pozbierać – to kosztuje. Czy zapłacił za to społeczny komitet? A za sprzęt nagłośnieniowy, za obsługę i prowadzenie kto zapłaci? I tak oto w ten sposób teaktuje się to miasto jak prywatną skarbonkę PiS. Nic dziwnego, że jesteśmy na podium najbardziej zadłużonych powiatów.

  • własnie wyżej już ten temat poruszałam dodano 7 lat temu

   Kto za to płaci; Sobolewski czy my wszyscy?
   Za zajęcie pasa jezdni pod przyłączenie sie do kanalizacji zgłaszający musi bulić jak za zboże – jak jest w tym wypadku?

 17. nie rozumiem dodano 7 lat temu

  Nie rozumiem o co te spory. Dwie i pół godziny zamknięte ulice w niedzielę. Ludzie! To tylko dwie i pół godziny i to akurat po obiedzie. Objazdy są, dojazdy właścicieli do posesji możliwe. O co Wam chodzi? Przesadzacie z tymi negatywnymi wypowiedziami.
  Co do sprzętu nagłośnieniowego to chyba nie trzeba płacić za wynajęcie, a dla służb miejskich przeprowadzenie takiej akcji jest praktyką i dodatkowym ćwiczeniem organizacji takich "imprez", tak samo jak na WOŚP, które stało się partyjną propagandą wszyscy wiemy której partii i wtedy jakoś krzyków nie ma.

  • co za bzdury dodano 7 lat temu

   Nie równaj WOŚP z pisowską kampania wyborczą.

  • ja175 dodano 7 lat temu

   Nie chodzi o 2,5 godziny. Zgadzam się z Panią/Panem, że nic takiego się nie stanie. Problem polega na tym, że jakim prawem inicjatywa partii politycznej, ma tak szerokie skutki. Miasto nie może być ich prywatnym folwarkiem. Wszyscy powinniśmy mieć tu coś do powiedzenia. Kudelski i koledzy, tacy sami Siedlczanie, jak i my. Choć nawet i to nie do końca…ale to nieważne. Gdyby to wydarzenie miało trwać 5 minut, to i tak ten problem by był, bo jak na wstępie wspomniałem, rzecz nie w tym, że zamkną kilka ulic na 2,5 godziny w niedziele. Odnośnie WOŚP to jest akcja przeprowadzana w całym kraju, nie tylko tam, gdzie ktoś ma taką zachciankę (jak właśnie w przypadku pomnika) no i przede wszystkim inny cel jej przyświeca, więc to troszkę inna sprawa. Na przykład Dni Siedlec – święto całego miasta, wpisane już w roczny grafik, wręcz już powoli tradycję Siedlec, też zamykają ulicę, na dużo dłużej, ale w życiu nawet nie pomyślałem, żeby temu się sprzeciwiać. Święto dla całego miasta, dla wszystkich Siedlczan…a pomnik? Gest zasługi, rodzaj pewnej inwestycji politycznej. Z resztą…trzeba być bardzo naiwnym, żeby myśleć, że tym panom chodzi o oddanie samej w sobie czci śp. L. Kaczyńskiemu.

  • waldek dodano 7 lat temu

   Jak nie widzisz problemu to za to zapłać! Albo niech zapłaci PiS.

  • ble urzęniku dodano 7 lat temu

   Doradzaj urzędniku swoim, teraz możesz tylko poczytać.

  • do tego, który nie rozumie dodano 7 lat temu

   a gdzie ten sprzęt nagłośnieniowy wypożyczają za darmo bo jest mi potrzebny na następną niedzielę na dwie godziny? z obsługą oczywiście, mam nadzieję, że też gratisową

 18. sds dodano 7 lat temu

  Organizujemy spotkanie każdy ze skrzynką zimnego LECHA -NIEDZIELA

  • Polka dodano 7 lat temu

   Nie zasługujecie Siedlczanie ( ci co tutaj te brednie wypisujecie) na ten pomnik. Putina sobie postawcie w drugim końcu miasta, jego proście o podłączenie do kanalizacji. Już on was podłączy !!!Jadę na to odsłonięcie ponad 100 km ,żeby oddać hołd jedynemu prezydentowi nie umoczonemu w komuszym łajnie, prawdziwemu patriocie, człowiekowi naprawdę wykształconemu. Przewidział, będąc w Gruzji obecny koszmar Na Ukrainie. A wy dalej pomyje z TVN na niego lejecie. Zacznijcie myśleć samodzielnie !!! siedleckie lemingi !!!

   • on dodano 7 lat temu

    Do Polki. Nie rozśmieszaj mnie widocznie nie znasz niektórych rodzinnych biografii. Ja tam słyszę ciągle na jego widok "spieprzaj dziadu", "małpa w czerwonym" i pamiętam 20% poparcie na pół roku przed końcem kadencji. Szerokiej drogi przez te 100km i z powrotem

   • nie podpisuj się "Polka" dodano 7 lat temu

    pisząc o Kaczyńskim, ze nie był w komuszym łajnie umoczony.
    On był na komuszym łajnie wyhodowany, wielbiący w swojej pracy doktorskiej Lenina . To jego mamusia latała do Londynu po kurteczki dla synków w czasach, gdy inni o tym nawet pomarzyć nie mogli, to on – i brat – grali w reżimowych produkcjach filmowych główne role itd.
    A skoro jest "bohaterem" Gruzji – to tam niech mu pomniki stawiają. Bohaterem miasta Siedlce mnie jest.
    Głupim (zmoderowany) umyka sedno sprawy: pomnik prywatny, powinien być posadowiony na prywatnym gruncie, a impreza związana z jego odsłonięciem – imprezą prywatną.
    Jako mieszkańcy Siedlec mamy prawo protestować przeciwko przekształcaniu miasta w prywatny pisowski folwark.

    • Polka dodano 7 lat temu

     Przeraża mnie wasza, Siedlczan, wyhodowana przez TVN i "Wybiórczą" nienawiść do Kaczyńskich i PiS-u. Kończyłam studia w 1982 roku i wiem jak to wyglądało, za komuny. Jak się robiło kariery naukowe? zobacz to : .https://www.youtube.com/watch?v=8uEj8QD64Ks&feature=share
     L. Kaczyński pisał doktorat z prawa pracy ( gdzie tu Lenin ?)Skąd czerpiesz takie newsy?

   • do Polki dodano 7 lat temu

    1. nie mieszaj Putina w sprawy Siedlec, a jeżeli ktoś zechce postawić mu pomnik to ma takie samo prawo to zrobić jak w temacie, a ktoś inny ma też prawo być niezadowolony
    2. kanalizacja to wymóg ustawowy
    3. kanalizacją zajmuje się PWiK
    4. prezydent do podłączenia do kanalizacji ma "nic"
    5. jeżeli podobną w gabarytach wiedzę posiadasz w spawach politycznych to cóż… życzę Ci miłych wrażeń z pobytu w Siedlcach

  • gdzie bedziecie dodano 7 lat temu

   gdzie bedziecie, bo chce sie przylaczyc :> taki leching?

   • piwko dodano 7 lat temu

    To trzeba przynieść leżaki i będzie nowe miejsce spotkań na małego browarka. Nowa tradycja rodzi się w mieście Zimny Lech na Sokołowskiej.

 19. robią.... dodano 7 lat temu

  Robią przedstawienie. Jakieś jasełka. Do tego wykorzystają biskupów. Będzie lans przedwyborczy PIS. Problemy zasadnicze – I miejsce w rankingu zadłużenia – na drugim planie. No cóż amatorszczyzna w zarządzaniu Miastem dała nam "zaszczytne" I miejsce.

  • narzekali na Kiernikowskiego dodano 7 lat temu

   że rządzi Kudelskim. Ale Kiernikowski swoje zasady miał i na "poświęcenie" ulicy im Kaczyńskiego nie poszedł, pisowcy musieli się zadowolić Gienkiem z katedry.
   Obecnym biskupem – nie mówię o Sawczuku – rządzi natomiast Kudelski – a z tylnego siedzenia za sznurki pociąga Tchórzewski – no i mamy efekt.
   Podważając potrzebę poświęcenia tego pomnika w ogóle – osobiście uważam, że poświęcenie pomnika, który nie jest miejscem spoczynku zwłok, to profanacja tego obrzędu – rozumiem dążenie pisowców do jego dokonania. Przecież poświęcenie przez biskupa, to nobilitacja postumentu i osoby na nim umieszczonej, to akt otoczenia miejsca poświęconego opieka kościoła. Rzecz poświęcona staje się przedmiotem kultu, można się do niej i przed nią modlić itd.
   Pożyjemy – zobaczymy, ale obstawiam, ze na Boże Ciało jeden z ołtarzy będzie teraz ubierany przed pomnikiem Kaczyńskiego. Co najwyżej pominiemy pomnik papieża – co tam papiez przy kaczyńskim.

   • Monika dodano 7 lat temu

    A jak ksiądz poświęci Twojemu dziecku plecak na rozpoczęcie nauki szkolnej, to też do plecaka się modlisz? Pomyśl logicznie

 20. Nienawiśc i pogarda dodano 7 lat temu

  Tak to jest w historii, że wielcy ludzie mają więcej wrogów niż sympatyków. Posinieli z nienawiści, że wielki polski patriota będzie miał pomnik właśnie tu. Nie chcą uszanować wysiłku tych co podjęli inicjatywę postawienia pomnika i ją skończyli. Jednak, najbardziej przeszkadzają im tablice z napisami Bóg, Honor i Ojczyzna.
  Jednym pod czerwonym sztandarem, z sierpem i młotem, innym z tęczową flagą wykrzyczeć słowa pogardliwe trzeba. Parafrazują poetę trzeba powiedzieć, że od pogardy nic ich nie ocali, od nienawiści się nie obronią. " Modlitwę o wschodzie słońca" J. Kaczmarskiego polecam szczególnie temu co tak chętnie piszę gdzie się da.

  • on dodano 7 lat temu

   A z jakiego powodu on był "wielki"?

  • A skąd wywnioskowałeś, że ludziom najbardziej pzreszkadza napis "Bóg, Honor, Ojczyzna)? dodano 7 lat temu

   A może ludziom przeszkadza nadużycie tego napisu właśnie w tym przypadku?
   To, że za wszelką cenę usiłujecie zrobić z Kaczyńskiego "jedynego" patriotę – wcale nie oznacza, że nim był, a także, że według dewizy jaka ten napis przedstawia – żył i postępował.
   A to, że Kaczyński nie był prezydentem wszystkich Polaków, ze był prezydentem PIS – potwierdza fakt, ze ta postać na pomniku w lewej ręce trzyma – książkę, czy broszurkę – z umieszczonym tam logo PISu.
   To nie jest pomnik prezydenta Polski – to jest pomnik brata prezesa PIS – prywatny, partyjny hołd.

 21. Andy dodano 7 lat temu

  Wyjeżdżam na weekend więc mnie nie ma w Siedlcach, mam to w głębokim poważaniu ale jasełka są wskazane dla Ciemnogrodu przed wyborami [ciemny lud to kupi -powiedział nawrócony lub przywrócony pisowiec]

 22. obserwator dodano 7 lat temu

  Ja mam panaceum na te komentarze. W wyborach głosować na normalnych ludzi a resztę będzie dodane.

  • Tak!! dodano 7 lat temu

   Bardzo mądra wypowiedz. Dajcie ludziom młodym i myślącym dojść do władzy, a nie marionetkom!!

 23. waldek dodano 7 lat temu

  Jak się popatrzeć na tę figurę na cokole to zupełnie nie widać podobieństwa do Lecha. Proponuję nazwę wlaściwszą dla tego pomnika:
  POMNIK NIEZNANEGO PISOWCA

 24. K. Bielecki dodano 7 lat temu

  Postawili pomnik w ogóle nie podobny do Kaczyńskiego tylko Jana Krzysztofa Bieleckieg: http://www.siedlce-zwiedzanie.pl/inffoto.htm

 25. gość dodano 7 lat temu

  Ludzie! Siedlce pokażą w TV! Przyjedzie do Siedlec guru-zbawca narodu! Sam we własnej osobie! On będzie wspominał "testament" brata "zamordowanego", będzie kadził i jemu będą kadzić! Ach, jakież TO będzie święto! Alleluja i do przodu! Tak trzymać- wybory JUŻ wygrane dla prawych i sprawiedliwych!

  • Czy? dodano 7 lat temu

   Jeśli tyle miasta zagrodzili więc pod pomnik będą tylko godnych z PIS?

  • gość dodano 7 lat temu

   Od dzisiaj możecie zwać mnie WIZJONEREM! Tak się stało!

 26. trwam dodano 7 lat temu

  Dziadki na emeryturę a nie tworzyć coś co dzieli społeczeństwo. Pan Sobolewski niech lepiej zadba o pracowników i sklepy a pomnik postawi u siebie na posesji.

  • ciekawe? dodano 7 lat temu

   a ten pan ma jeszcze o co dbać – czy do tego Carlosa jeszcze ktoś chodzi po tym co on wyprawia?

 27. pomnik dodano 7 lat temu

  Jak nie choinka to pomnik, jak nie pomnik to ZUO. To są problemy głównie naszej platformy. Organizowanie nagonek na przeciwników politycznych, podżeganie do nienawiści, wykorzystywanie do tego głupich tematów to ich domena. Jak pojawiają się informacje ważne dla regionu, np.sprawa Mostostalu, Stadlera, bezrobocia itp. to nie mają pomysłów ani nic do powiedzenia. Ci komentatorzy to niewielka grupka krytykująca wszelkie inicjatywy rządzących i pisząca wciąż to samo.

  • jan dodano 7 lat temu

   A pokaż mi jakąś prawdziwą inicjatywę obecnych władz zrobioną nie na kredyt. – Za pożyczone pieniądze łatwo o inicjatywy. Każdy to potrafi

 28. lukasz dodano 7 lat temu

  Po komentarzach widz że nic ten naród się nie nauczył propaganda medialna działa i chyba jeszcze musi byś milion Tusków, którzy w (zmoderowany) mają obywateli a oni i tak ich kochają. tylko pogratulować.

  • ... dodano 7 lat temu

   Czy to, że nie popieram Kaczyńskiego czy PiSu oznacza, że ubóstwiam (czy chociaż lubię) Tuska? Serio?

 29. obserwator II. dodano 7 lat temu

  Po raz kolejny stwierdzam,że polityka ma wiele wspólnego z prostytucją i tylko zależy kto jest alfonsem i ile można zarobić.Tak wygląda prawda o polskiej polityce na wszystkich szczeblach.Gdzie się nie spojrzy to jakieś interesy,handelki stołkami,ugody polityczne i wymyślanie różnych kłamstw politycznych.Kłamią Ci lokalni oszuści i nawet z immunitetami kłamią koncertowo a szczególnie przed wyborami gdzie potrzebna jest kiełbasa.Kłamstwa polityków wszystkich partii widać na przestrzeni czasu jaki upłyną od "obalenia komunizmu"i przejęcia rządów przez demokratyczne struktury partyjne,które przez tyle lat oszukiwały ciemny naród nabijając sobie kieszenie publicznymi pieniędzmi.Oprócz politycznego-partyjniackiego zadowolenia naród ma z tego wielkie g…o,a politycy się cieszą i mówią,ze jest cacy i czy to rządzi prawica,czy lewica to już pokazali na co ich stać a że na nie wiele to jest jak jest.Jednemu pomnik a drugiemu kopa.

 30. puenta dodano 7 lat temu

  Jak w/w napisano, pomnik L.Kaczyńskiego, nie jest udany ze względu na brak jakiegokolwiek podobieństwa do osoby o której mowa.Przede wszystkim przedstawia bardzo wyszczuploną osobę, brak naturalnych proporcji, podobieństwa twarzy, oraz proporcji sylwetki, jaką posiadał śp. L. Kaczyński.Pomnik " łosia" w parku, zachowuje to wszystko czego brakuje figurze L.Kaczyńskiego, a trzeba się domyślać, lub wyczytać z opisów , komu jest poświęcony, za to cokół okazały, z dobrego marmuru.Za takie pieniądze, można było zlecić wykonanie znanemu i zdolniejszemu artyście !

  • tak dodano 7 lat temu

   tak z tym łosiem to najlepsze, popieram 🙂

 31. Anna dodano 7 lat temu

  Jestem przerażona. Moje dziecko dostało w szkole polecenie by "stawić się dobrowolnie" na odsłonięciu pomnika. Brawo !!! Zapytana o ten obowiązek Pani Dyrektor stwierdziła, że takie polecenie otrzymała od Naczelnika z Wydziału Oświaty UM. Gratuluję.

  • jan dodano 7 lat temu

   Jak kiedyś na pochód 1 majowy. Brawo miejskie władze. Czekam kiedy padną słowa "dziś z własnej woli zebrało się nas tak wielu mieszkańców naszego miasta aby uczcić tego wielkiego Polaka, wielkiego patriotę……."

  • Dobra rada dodano 7 lat temu

   Napisz swemu dziecku usprawiedliwienie.Jeżeli udział w uroczystości ma narazić dziecko i jego matkę na wstrząs psychiczny, albo inne dolegliwości, lepiej niech zostanie w domu przed telewizorem. I dalej wychowuj swoje dziecko w pogardzie do innych.

   • ... dodano 7 lat temu

    Co ma piernik do wiatraka?

   • noise dodano 7 lat temu

    dobre rady są jak dobre intencje, którymi wybrukowane jest piekło i najlepiej serwuj je sobie

 32. Marcin dodano 7 lat temu

  NIE ZGADZAM się na zamykanie ulic. Chcą sobie odsłaniać – to niech odsłaniają. A co to za persony tu zjadą? Prezydent? Papież? Premier?
  BANDA i tyle. Do roboty NIEROBY.
  My mieszkańcy Was za to rozliczymy.

 33. do Mirka Wasilewskiego dodano 7 lat temu

  Panie Mirku popieram Pana za odwagę o poinformowaniu Ministerstwa Edukacji oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty o zmuszaniu uczniów siedleckich szkół do uczestnictwa w przedstawieniu PIS-u.
  Jako rodzice, czekamy od naczelnika Wydziału Edukacji na wyjaśnienie w sprawie wydanego szkołom polecenia uczestniczenia w imprezie ze sztandarami.

  • Mirek Wasilewski dodano 7 lat temu

   Dzisiaj osobiście będę się widział z Panią Minister. W rozmowie telefonicznej wyraziła swoje ogromne oburzenie tą sprawą. Obiecała, że nie pozostawi tego tematu obojętnie.
   Pozdrawaim

 34. rodzic dodano 7 lat temu

  Ja swoich dzieci nie wyślę tam. Władze miasta na czele z prezydentem i naczelnikiem wydz. edukacji ( z rodzinami) niech tworzą frekwencję. A nie zmuszać uczniów z siedleckich
  szkół.

  • Brawo!!!!! dodano 7 lat temu

   100/100

  • Polka dodano 7 lat temu

   Mogę się założyć ,że na pierwszomajowe ganiałaś, a jak nie ty , to twoi rodzice !!!

 35. rodzicu! żal mi twoich dzieci dodano 7 lat temu

  do krytykantów:
  – żaden z krytykantów nie przyjdzie protestować, a wiecie dlaczego?
  – bo jesteście mniejszością, cykorami, (zmoderowane), którą większość przybyłych swoim współczuciem dla waszego chamstwa by wykończyła.
  Możecie tylko obrażać zmarłego w zamachu prezydenta siedząc przy kompie, żałosny (zmoderowane).

  • ? dodano 7 lat temu

   Bojówki …. będą? Strasz, strasz.

   • józek dodano 7 lat temu

    To Wy obraziliście Lecha tą karykaturą. Jest jednak boska sprawiedliwość! Będą z Was ryły pokolenia. Będziecie pośmiewiskiem po ostatnie dni Waszego miernego pisowskiego życia! Amen

  • noise dodano 7 lat temu

   Bardzo niegrzeczny wpis kulturalna osobo i również obrażasz nim wiele osób!!!!! Dlaczego anonimowo?
   Może tak nie szalej z tą zbyt daleko posuniętą dedukcją własną.
   Nie zgadzam się z ideą pomnika i swój sprzeciw okaże tym, że nie będę w wydarzeniu uczestniczyć.

  • jan dodano 7 lat temu

   Piszesz 'WIĘKSZOŚĆ PRZYBYŁYCH" TYLKO NIE PISZESZ, ŻE PODOBNO ZMUSZONA. DZIŚ PRZY KIOSKU RUCH KUPUJĄC DZISIEJSZĄ GAZETĘ USŁYSZAŁEM ROZMOWĘ O TAKIEJ TREŚCI "K… KAZALI IŚĆ, NIECH MI PANI DORADZI CO ROBIĆ, GDZIE KAZALI IŚĆ? PYTA DRUGA PANI, A NO SZEF POWIEDZIAŁ ŻE NA ODSŁONIĘCIE POMNIKA KONIECZNIE TRZEBA IŚĆ"

 36. mieszkaniec Cmentarnej 12 dodano 7 lat temu

  Ale będę miał widok z okna!!!
  Będę patrzył na całą PiS – owską śmietankę z góry…

 37. Po obejrzeniu tego wiekopomnego dzieła dodano 7 lat temu

  dostałam ataku histerycznego śmiechu.
  i powiem tak: z dużej chmury – mały deszcz.
  Kaczyński jak zobaczy tę karykaturę swojego bliźniaka to chyba trupem padnie.
  Nawet imię tylko jedno napisali – nie starczyło kasy na drugie? i ta miniaturka na cokole, karzełek podobny do gnoma.
  Szczerze: nie trawię PIS, Kaczyńskiego i reszty – ale tego nieszczęśnika, który oddał życie dla zaspokojenia politycznych ambicji brata – który przez siedleckich (zmoderowane) pisowskich został tak ośmieszony – jest mi po ludzku żal.
  Jedno jest dobre, że nie wzięli się za tworzenie postaci pani prezydentowej, jako jedyna z rodziny Kaczyńskich na ośmieszenie nie zasługiwała.
  A Kaczyński na tym pomniku wygląda jak krasnoludek na koniu.
  I z czego wy się pisowskie (zmoderowane) cieszycie?

 38. Kasia dodano 7 lat temu

  To jest coś okropnego. Na dokończenie budowy domu opieki nie ma, na wioskę dziecięcą brakuje, w szkołach komputerów brakuje a oni zbierają 250tys na pomnik i to im nie starczyło. łatwo w naszym mieście przychodzi oddawanie gruntów pod takie pierdoły.

  • @ Kasia dodano 7 lat temu

   Oddawanie gruntów?
   Cmentarza ze szczątkami leżących tam Siedlczan.

  • Kasiu, gruntu nikt nie oddał dodano 7 lat temu

   grunt jest nadal miejski – został tylko "użyczony" na czas budowy.
   Sobolewski na łamach Podlasie24 oświadczył, ze skoro pomnik jest na miejskich gruntach – to po wybudowaniu komitet przekaże go miastu.
   To jest majstersztyk w ogłupianiu ludzi: bo ten pomnik – jako miejska własność MUSI być przez miasto – z podatkow nas wszystkich – utrzymany.
   Pierwsze koszty już ponieśliśmy – monitoring. Dalej też będziemy płacić np. za iluminację świetlną.
   No ale mamy w końcu nowy przedmiot kultu w Siedlcach – jest nowe – właściwe miejsce po ołtarz na Boże Ciało. Bo skoro poświęcone…..
   W sumie tym pomnikiem to władza pokazała podatnikom to, co pisowski poseł rosyjskiemu siatkarzowi po meczu- czyli: wała.

   • noise dodano 7 lat temu

    wartość inwestycji (pomnika) przewyższa wartość gruntu, więc jest taka możliwość, że Miasto straci grunt na rzecz właściciela inwestycji, sorry ale takie mamy prawo, póki co piłka w grze

    • Sobolewski wyraźnie mówił dodano 7 lat temu

     że pomnik oddadzą miastu.
     I tak z pewnoscią będzie, sądząc po tym, że miasto już przejęło obowiązek dozoru tej "darowizny"

 39. elektorodb dodano 7 lat temu

  A czy będzie rafalala

  • raczej nie dodano 7 lat temu

   ale będzie baba bez brody – czyli pan prezes.
   A artystów w PISIE jest dość: babcia Józia, faraon, Kukiz itd.

 40. profesor wał dodano 7 lat temu

  Uważam, że ta dyskusja jest bardzo pouczająca. Dobrze, że potrafimy rozmawiać.

 41. Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa dodano 7 lat temu

  skoro pomnik będzie darowizną dla miasta, jak wygląda sprawa podatku od tej darowizny. W sumie to prawie 300 tys. – czy miasto, a raczej my wszyscy będziemy musieli za tę 'darowiznę" zapłacić?

 42. przecz pis dodano 7 lat temu

  Jak PIS wygra w wyborach to znaczy, że poziom intelektualny Siedlczan i Polaków jest stosunkowo niski. Jak można głosować na ludzi którzy potrafią tylko gadać na innych, a sami będąc u władzy nic nie robić. Wygląda to jak za czasów Królestwa Polskiego, gdzie szlachta nie potrafiła się dogadać i państwo się rozpadło. Pora zmienić władze!!!

 43. moderator bu dodano 7 lat temu

  Widzę, ze moderator czyści wypowiedzi które nie pasują części PIS!! Precz ze SPIN.

  • Beata Głozak dodano 7 lat temu

   Proszę powściągnąć swoje emocje – bo nie życzę sobie czytać na tym portalu zarzutów jakoby SPIN "czyścił" komentarze, które nie pasują części PiS. Nie czyścimy komentarzy, a jeśli są moderowane to po prostu to zaznaczamy.
   Pisanie komentarza a po kilku minutach atakowanie nas, że nie akceptujemy komentarzy wprowadza w błąd czytelników, bo akceptujemy wszystkie komentarze – najpierw te, które według Pana/i nie są akceptowane a potem te, w których nam Pan/i zarzuca sito.
   Poza tym zanim Pan/i zacznie pisać takie niepoważne zarzuty proszę zapoznać się z regulaminem forum.
   Art. 7. "Moderacja nie odbywa się w czasie rzeczywistym, komentarze mogą być akceptowane po kilku godzinach"

  • Beata Głozak dodano 7 lat temu

   A teraz oczekuję przeprosin.

  • noise dodano 7 lat temu

   SPIN to NAJWIĘKSZE i moim zdaniem NAJBARDZIEJ POPULARNE medium oraz forum wypowiedzi mieszkańców Siedlec, z dobrą perspektywą rozwoju. Panie dziennikarki po prostu dbają tu o kulturę słowa. Wysyłam nieraz komentarze w środku nocy i nie dość, że jak dotąd żaden nie uległ "czyszczeniu", to podziwiam Panie za elastyczne godziny pracy.

 44. w wywiadzie dla TV Wschód dodano 7 lat temu

  Sobolewski potrzebę budowy tego pomnika uzasadnił tym, że – skoro Piłsudski też nic dla Siedlec nie zrobił, a ma swój pomnik – to Kaczyńskiemu tez się należy.
  Ja to rozumiem – należy się jak psu buda, w końcu wszyscy przecież wiemy – Piłsudski przy Kaczyńskim to mały pikuś.

  • ... dodano 7 lat temu

   Problem w tym, że Piłsudski dla Siedlec jednak trochę zrobił…

 45. Pani redaktor dodano 7 lat temu

  zarzut co do usuwania komentarzy pojawił się również na forum "Tygodnika'
  A moim zdaniem SPIN – jako jedyny siedlecki portal pozwala na swobodne wyrażanie poglądów. Świadczy o tym chociażby fakt, utrzymania informacji o zamknięciu ulic. Na innych portalach wszelkie informacje na ten temat zniknęły z pierwszych stron. Można odnieść wrażenie, że w Siedlcach jutro nic się nie będzie działo. Sądzę, ze powodem tej ciszy są zamieszczane tam komentarze o treści podobnej jak tu.

 46. Wybory idą dodano 7 lat temu

  Opozycja szaleje. Co też jej już do głowy nie przyjdzie. Krytykuje już nawet SPIN za to, czego nie robi. Przecież wszyscy wiedzą, że to proplatformiane media. PiS sobie głowy nie zawraca pseudodyskusjami. Strach pomyśleć, co by było gdyby przez jakieś oszustwo opozycja wygrała. Zamieszczaliby tylko własne komentarze, wzajemnie się chwalili i podjudzali przeciwko PIS, którego się po prostu boją i chcą w ten sposób odwrócić uwagę od siebie.

  • masz rację, oczywiście wszystko przez wybory...Ta wredna opozycja dla wygranoa wyborów zrobi wszystko. dodano 7 lat temu

   ta wredna opozycja zrobi wszystko, aby je wygrać.
   Tylko prawi i sprawiedliwi nic w tym temacie nie robią. Przecież dzisiejszy cyrk z odsłonięciem prywatnego pomnika, zmuszenie do udziału w prywatno-partyjnej imprezie podległych miastu jednostek np. szkół – w ogóle kampanią wyborczą nie jest. Absolutnie nie ma nic wspólnego z wyborami. Jak można w ogóle coś takiego pomyśleć.
   Rozdzielenie poznańskich osiołków w ZOO przez pisowską radną, też się w kampanię nie wpisywało, agitacja wyborcza pisowca w Łukowie w lokalu miasta – to też było ok – biedny nie wiedział, gdzie się znajduje itd.
   Znamienne jest, ż gdy te same serwery liczą głosy na korzyść PIS – to jest ok – jak wygrywa inna partia, a szczególności PO – jest oszustwo.
   A ja ci przypomnę, że to pisowski wysokiej rangi działacz, pokazywał publicznie, co zrobić, aby sfałszować wyniki.
   I na koniec: trzeba być na prawdę ograniczonym intelektualnie, albo mieć solidnie zryte pod beretem – aby wszystkich oponentów wrzucać do jednego wora, czyli: wszyscy co są przeciw pomnikowi to wielbiciele Tuska, Putina, ZSRR, masoni, cykliści i inna zaraza.
   Wg pisu wybór jest albo, albo: albo jesteś za PIS pod jedynym wodzem Jarosławem i patronem św. Lechem – albo nie jesteś godzien być człowiekiem Polakiem, katolikiem. Bo prawdziwy Polak – to przecieź musi być katolik – np. innowierca czy niewierzący – Polakiem być nie ma prawa.
   Czy to ni obłęd?

  • noise dodano 7 lat temu

   cóż za tendencyjny socjoprolog!!!!
   kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam – czyżby widzenie rzeczywistości tylko w dwóch kolorach? skąd posądzanie o wyborcze oszustwo? czy coś jest na rzeczy?
   jedyna, odnosząca się do mnie prawda w Twoim komentarzu: faktycznie boję się PISu i z tego powodu oddam głos na kontrkandydata

 47. ciekawe? dodano 7 lat temu

  Wznoszenie pomnika powinno być wyrazem uznania przez znaczną część społeczeństwa (mieszkańców),
  natomiast sytuacja w siedllcach przypomina mi czasy głębokiej komuny, gdy władza stawiała pomniki dla ludu, wogóle nie starając się słuchać jakie są potrzeby ludzi.

 48. łolo dodano 7 lat temu

  dramat stawiać pomniki (…)

 49. poważny człowiek dodano 7 lat temu

  idąc w kierunku kolejnych pomników proponuję całkiem poważnie postawić pomnik Gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu bo ma większe zasługi dla Polski niż razem wzięci kaczyński i piłsudski i tyle w temacie

 50. szok dodano 7 lat temu

  znikają wypowiedzi przeciw pomnikowi spin marnieje

 51. znachor dodano 7 lat temu

  Proponuję postawić Figatowi pomnik za turbiny dla PEC i dobrze wydane 50 mln

 52. Marcin dodano 7 lat temu

  A może by tak pomnik kaczce dziwaczce – pod Drosedem?
  Zaprosi się kilku znanych, ustawi monitoring i zamknie pół miasta…… i Biskup wiadomy poświęci 🙂

 53. bolek dodano 7 lat temu

  Polko choreografko… rozumiem, że sama siebie przed lustrem codziennie rozgrzeszasz, ale Polska to coś więcej niż chocholi taniec i śpiewy podkościelne. Jak oduczusz się pasożytowania na miejskiej kasie, pogadamy o trosce, o kraj i to biedne pisem skażone miasto…

 54. Jadem jedzie dodano 7 lat temu

  Może to i dobrze, że siedlecka opozycja ma swoje media. Przynajmniej trochę jadu jej wycieknie.

 55. !!! dodano 7 lat temu

  Mam dosc wciagania dzieciakow w polityxzne gierki. Rozumiem 11 listopada, rozumiem 3 maja, ale taka akcja to niezle przegiecie. Czy w tym mieście naprawde nie ma rozsadnych ludzi?

 56. rencistka dodano 7 lat temu

  Młodzi do władzy! i to szybko. Potrzeba zmiany pokoleniowej w naszym mieście. To widać i słychac i czuć.

 57. do ,,rencistki'' dodano 7 lat temu

  A najbardziej oszołomów z po.

  • do tego co napisał to: dodano 7 lat temu

   nie ośmieszaj się urzędniku.

 58. a dodano 7 lat temu

  Te nadchodzące wybory muszą coś zmienić…

  • K.L. dodano 7 lat temu

   bo co? bo pomnik postawili ludzie z własnej kasy, z własnych pieniędzy i ratusz na to pozwolił? a miasto, że się rozwinęło to nie ważne, tak?

   • Miasto się rozwinęło? dodano 7 lat temu

    Miasto się zwinęło. Kilka dużych zakładów pracy, a tym samum kilka tysięcy miejsc pracy zniknęło.
    Bez pracy nie ma rozwoju. Czy jeśli powstał park wodny i 20 miejsc pracy dla ludzi z Mordów, to jest rozwój?

 59. Propozycja dodano 7 lat temu

  Dla działu promocji miasta.
  Proponuję zrobić kilka tysięcy miniaturek pomnika LK (20-30cm) i rozprowadzać jako pamiątki lub jako nagrody.
  Za pomysł, kilka tysięcy zł. proszę przelać na moje konto)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?