SPIN

SKK przed meczem: Przewagą będzie doświadczenie

Beata Głozak piątek, 26 września 2014, 23:24 Sport

Wyjazdowym meczem z AZS-em Politechniką Poznań koszykarze SKK rozpoczną sezon 2014/2015. Pierwszoligowcy wyjdą na parkiet jutro o godz. 18.

– Nie wyobrażam sobie przegranej – mówi w rozmowie z nami Marek Szumełda-Krzycki, rozgrywający naszej drużyny. – W tamtym sezonie Poznań bił się o utrzymanie w pierwszej lidze i utrzymał się, ale wiem, że z zespołu odszedł pierwszy rozgrywający oraz pierwszy podkoszowy i nie wydaje mi się, żeby dokonano wzmocnień – przypomina.

Według 23-letniego zawodnika przewagą siedlczan podczas sobotniego meczu będzie doświadczenie całego zespołu na parkietach pierwszej ligi.

– Nie pozostaje nam nic innego jak wywieźć z Poznania dwa punkty. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza – dodaje.

Siedlczanie rozpoczną walkę o ligowe punkty bez atutu własnej hali, ale jutro to nie powinno mieć znaczenia.

– Grać u siebie, to jak grać w domu – mówi rzucający obrońca SKK Rafał Sobiło (trzeci sezon w Siedlcach). – Trenujemy codziennie na tej hali, a jeśli przychodzą kibice to tak jakby był z nami szósty zawodnik. Ale w głowach nie mamy blokady, że coś jest nie tak, bo na każdym spotkaniu chcemy po prostu zagrać jak najlepiej i tym razem też tak będzie – kończy.

Komentarze (1)

  1. brawo skk dodano 7 lat temu

    I w pi***czke. Zaczęli rewelacyjnie z najgorszym zespołem, tylko czekać na spadek z powrotem do drugiej ligi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?