SPIN

Teatr Es – „Wolę żyć”

Aneta Borkowska piątek, 26 września 2014, 17:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

wole zyc

W poniedziałek (29 września) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl Teatru Es pt. „Wolę żyć” w reżyserii Waldemara Koperkiewicza.

W wielu domach narkomania to ciągle temat, którego nie należy poruszać, aby nie rozbudzać ciekawości. Tymczasem niewiedza służy najlepiej producentom i handlarzom narkotyków. Szczególnie istotne jest zapobieganie pojawianiu się tego procederu. Spektakl ukazuje, że przy dużym zaangażowaniu otoczenia i jego pomocy, można wyjść z nałogu. Ludzie zarażeni narkomanią potrzebują dialogu i zrozumienia by móc otworzyć się na pomoc drugiego człowieka i cieszyć się z codziennych, często dla nas błahych, sytuacji życiowych. Faktyczne sytuacje z życia osób uzależnionych pokazują jak łatwo wciągnąć się w nałóg i jak trudno jest potem z niego wyjść.

Druga część spektaklu to spotkanie z osobą, która wyszła z nałogu i opowie o swoich doświadczeniach, uczuli młodzież na problem jakim jest narkomania, a także pokaże ścieżki, którymi trzeba podążać by odbić się od dna i wrócić do normalnego życia.

Spektakl powstał na motywach wstrząsającej książki Barbary Rosiek „Pamiętnik narkomanki”. Reżyserem sztuki jest Waldemar Koperkiewicz. Scenariusz napisał Waldemar Koperkiewicz i Robert Protasewicz. Obsada: Maciej Czapski, Robert Protasewicz, Maria Gaciong oraz aktorzy Teatru Es.

Bilety do nabyciaw Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS(ul. Bpa I. Świrskiego 31) oraz w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS nr 2 w Galerii Siedlce (PIK 2, Galeria Siedlce, I piętro, vis-à-vis sklepu Reserved).Rezerwacja telefoniczna: 25 794 31 89.

źródło: CKiS (reklama)

2 komentarze

  1. barbararosiek dodano 7 lat temu

    Przyjade, zobacze, poslucham. br

  2. barbararosiek dodano 7 lat temu

    przyjechalam , zobaczylam, zachwycilam sie,,br

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?