SPIN

Remont „Żółkiewskiego” lada chwila

Aneta Borkowska wtorek, 30 września 2014, 12:52 Aktualnie

We wrześniu 2016 roku uczniowie IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego powinni uczyć się w odremontowanym budynku szkoły przy ul. Konarskiego – poinformował podczas trwającej sesji miejskiej Kazimierz Paryła. Remont i rozbudowa liceum ma być możliwa dzięki przesunięciu w czasie innej inwestycji jaką jest budowa tunelu na przedłużeniu ul. Kilińskiego.

 

Skarbnik Kazimierz Paryła:

Wszystkie pozwolenia są ważne oprócz energetycznego bo te są krótkotrwałe, ale to potrwa około 1,5 miesiąca by to załatwić. Wtedy też możemy startować z przetargami, bo te są dopiero jak będą wszystkie pozwolenia. Będzie to nie tylko remont, ale także rozbudowa. Stara część będzie kompletnie zmodernizowana. Dzielimy to na 2 etapy, bo około 2 lat nam będzie potrzebne. I mamy nadzieję i planujemy 1 września 2016 wprowadzić tam młodzież. Finansowanie będzie z zabezpieczonych pieniędzy z tunelu, bo przedłużyliśmy termin składania ofert i przedłużamy oddanie całej inwestycji na czerwiec 2017. W związku z tym możemy przesunąć te pieniądze na szkołę oraz na adaptację budynku po policji. W tym momencie budynek jest zabezpieczony, jest pozamykany i jest pilnowany.

22 komentarze

 1. Anna dodano 7 lat temu

  Niestety. Nie ufam. Nie wierzę. A tak na marginesie: jakieś wybory się zbliżają, czy co(!) ???

  • ws dodano 7 lat temu

   To samo mówili o aquaparku, stadionie i innych takich. Jak jest, każdy widzi.

   • Anna dodano 7 lat temu

    Co innego aquapark, stadion czy "inne takie". To chodzi o szkołę, najstarszą w Siedlcach.

   • Aga dodano 7 lat temu

    Masz rację. Każdy widzi.Bo stadion i pływalnia ważniejsze od szkoły.

 2. efaster dodano 7 lat temu

  czyli co tunel dopiero w czerwcu 2017 roku ?? bo tak z tego tekstu zrozumiałem, no chyba, że mam już problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego. Jak coś to nie poprawcie jak się mylę.

  A swoja drogą, strasznie pokrętne i karkołomne te zabiegi fiansowe, nie jeden parabank by sie nie powstydził a może Komisja NAzdzou Bankowego powinna się naszym miastem zainteresować ?? Bo jeszcze trochę a będzimy jak "chwilówki" pożyczamy, obiecujemy i się zaijamy jak robi się "za ciasno". Ciekawe czy dożyje czasów jak pani premier Kopacz będzie zmuszona wprowadzić nadzór komisaryczny.

  • pffff Kondziu dodano 7 lat temu

   Ja czekam aż Konradek pójdzie na studia i zdobędzie jakąś elementarną wiedzę na tematy, o których pisze. Osoba, która nigdy nie zarządzała kwotą większą niż trzycyfrową nie powinna się mądrzyć. Jaka Komisja Nadzoru Bankowego? Nie wiesz jaki ona ma zakres działania, a się wypowiadasz? Jaki komisarz? Musiano by wprowadzić wówczas tych komisarzy w ponad 1/3 miast w Polsce. Lepiej ci wychodzi kibicowanie na F3 niż zabieranie głosu na tematy, w których twoja wiedza kończy się na zasłyszanych w mediach konstrukcjach finansowo-prawnych. Pozdro i do zobaczenia na meczu.

   • efaster dodano 7 lat temu

    dzięki takie wpisy jeszcze bardziej mnie przekonują, że mam rację i jeszcze bardziej nakręcają do działania. Oczywiście popełniłem błąd (sam to zauważyłem jak już wysłałem post) chodziło mi o Komisję Nadzoru Finasowego (w skrócie KNF) jak dla mnie nie ma różnicy między Amber Gold a miastem Siedlce. A jak trzeba to może być i komisarz w 99% polskich gmin i miast naczele ze stolicą, ważne aby ktoś zrobił pożądek z tym co się tu dzieje, bo zmierzamy ku przepaści, bo już jesteśmy nad jej krwędzią.

    O kibicowanie prosze sie nie martwić (bardziej o klub byśmy z 1 ligi nie spadli) choć zasadam na sekrorze bliżej środka stadionu :)) A kwotami operowałem naprawdę nie małymi, więc spokojnie. Co do bluz z kapturem, a i owszem lubie, nawet bardziej niż koszule :)) o w mordę ten tekst mnie rozwalił. A co do remontu fajnie, że wkońcu będzie, ale dlaczego kosztem tunelu ?? Ponoć miałbyć oddany i rozliczony do końca 2015 czyżby PKP PLK już szykowała się do dodania do Brukseli pieniędzy ?? No i kary też UE naliczy. Dobra ja sie mogę nie udzielać, najwyżej tunel będzie w 2017, choć i tak nikogo nie "zbawi" bo 7 m szerości i 3 m wsyskości co najwyżej pozwolą dojechać do nowej parafi na Rakowieckiej mieszkańcom Kilińskiego. Sorry taki mamy klimat a właściwie władzę. Hmm, może ja powiniem wypowadzić się do NY jak mi wszytko za małe w S. ?? pozdrawiam gorąco :))

  • Zgoda dodano 7 lat temu

   Efaster – ty obłudniku – zamknij się już raz na zawsze.

  • K.L. dodano 7 lat temu

   nie chce mi się szukać, ale pamiętam jak efaster pisał, że to skandal, że na żółkiewski nie ma pieniędzy -> HIPOKRYTA, cel tylko jeden -> atak na Kudelskiego

  • on dodano 7 lat temu

   Na razie mówi się o rocznym przesunięciu wykonania tunelu

  • obserwator dodano 7 lat temu

   Mogę Tobie odpowiedzieć, że kolej wcześniej jak w październiku 2015 nie zakończy robót i dopiero wtedy miasto będzie mogło wejść ze swoimi robotami.

 3. fan Efastera dodano 7 lat temu

  Efaster to małolat w bluzie z kapturem:)

  • ruszyła dodano 7 lat temu

   Polska Zjednoczona Partia Urzędników PIS.

 4. M.Cz dodano 7 lat temu

  Do Pani Anety, nie remont Żółkiewskiego lada chwila tylko wybory

 5. gaaal dodano 7 lat temu

  … jak już pisałem za długi Miasta Siedlce zapłacą jego mieszkańcy, niestety to nieuniknione.

 6. :) dodano 7 lat temu

  Ubolewam zarówno nad obecnym stanem organzacyjnych IV LO, jak również nad poziomem dyskusji, gdzie argumenty zostały zepchnietę przez krzyczacy, obrzucających się pomyjami. Zanim coś napiszecie, pomyślcie, to nie boli…

  • ??? dodano 7 lat temu

   Czego chcesz, to nie jest zebranie na którym udzielasz głosu i pilnujesz wszelakiej dyscypliny, partyjnej też.

 7. aaa dodano 7 lat temu

  Cały czas opowiadam się za tym, że ŻÓŁKIEWSKI powinien być wyremontowany i to koniecznie!!!!

 8. Cała Pogoń na radnych dodano 7 lat temu

  Budynek odnowić to tak ale żeby od razu przenosić tak liceum budować hale sportową?
  Młodzieży coraz mniej. Lepiej rozbudować "elektryka" i uczyć zawodu. Po liceum co? Liceów i tak jest dużo. W rankingach szkół na Mazowszu wypadamy bardzo słabo. Prawdopodobnie jest to wina nauczycieli. Skupić tych najlepszych w dwóch elitarnych szkołach i dobrze uczyć. Jest pytanie czy jest komu dobrze uczyć? Na budynku zawiesić tablicę z nazwiskami najwibitniejszych uczniów i starczy. Budynek sprzedać. Miasto i tak roztrwoniło wielkie pieniądze na ośrodki kultury, które pieniędzy nie przynoszą a są pretekstem do krytyki. Na remont pójdzie z 10 mln zł. i po co?

 9. Janek dodano 7 lat temu

  Widzimy się na Zjeździe!

  • odp. dodano 7 lat temu

   Po to żeby było mniej takich (…) jak ty…

 10. oświatowiec dodano 7 lat temu

  cha, cha, cha, robicie sobie chyba kolejne jaja z kundelskiego ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?