SPIN

Nowy rok akademicki w UPH Siedlce: Dajecie sobie szansę na rozwój kariery

Beata Głozak środa, 1 października 2014, 22:56 Siedlce

– To dla nas niezwykłe wyróżnienie, gdy o Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach mówicie „nasza Alma Mater” – powiedziała rektorka siedleckiego uniwersytetu Tamara Zacharuk podczas dzisiejszej inauguracji roku akademickiego.

Dla ok. 8 tysięcy studentów Uniwersytetu Przyrodniczego-Humanistycznego w Siedlcach zaczął się dzisiaj rok akademicki.

– To będzie z pewnością rok, który przyniesie kolejne wyzwania mobilizując nas tym samym do szukania trafnych odpowiedzi na pojawiające się pytania i najlepszych rozwiązań często trudnych i problematycznych kwestii – powiedziała podczas jego inauguracji Tamara Zacharuk, rektorka siedleckiej uczelni. – Jestem przekonana, że wspólnie będziemy działać skutecznie i z sukcesem realizować strategiczne cele jakie stoją przed całą uczelnią i jej społecznością, a także przed każdym z nas z osobna – dodała w swoim przemówieniu.

Zacharuk przypomniała również o zmianach w ustawie o szkolnictwie wyższym (m.in. zniesienie opłat za drugi kierunek studiów, prowadzenie studiów międzyuczelnianych czy studia realizowane z pracodawcami), ale nie poświęciła im większej uwagi.  Znaczna część jej dzisiejszego wystąpienia przed studentami, pracownikami i gośćmi uczelni nawiązywała do minionych lat. O planach UPH również wyrażała się oszczędnie.

Patrząc w przyszłość Senat uniwersytetu zdecydował o podjęciu prac nad uruchomieniem kierunków związanych z kształceniem medycznym, między innymi fizjoterapii, kosmetologii czy ratownictwa medycznego.

Rektorka odniosła się do pozytywnych efektów współpracy z władzami miasta,  przypomniała bliską współpracę ze środowiskiem biznesowym regionu i przyjaciółmi uczelni.

– To dla nas niezwykłe wyróżnienie, gdy o Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach mówicie „nasza Alma Mater” – podkreśliła. – Drodzy studenci i doktoranci, bardzo mnie cieszy, że wybraliście naszą uczelnię, dając sobie szansę na rozwój kariery i doskonałe przygotowanie do pracy zawodowej. Jestem przekonana, że dyplom naszego Uniwersytetu otworzy wam drzwi do zawodowych sukcesów na miarę waszych marzeń i ambicji – powiedziała Zacharuk.

Tradycyjnie podczas uroczystości zostały wręczone złote, srebrne oraz brązowe medale dla pracowników uczelni za długoletnią służbę nadawane przez prezydenta RP.

2 komentarze

  1. jan Kowalski dodano 7 lat temu

    Szkoła produkująca od lat rz3esze bezrobotnych

  2. Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

    Kariery własnej? Czy kariery(kasy) wykładowców?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?