SPIN

Dwie premiery w NoveKino Siedlce od piątku

Aneta Borkowska wtorek, 7 października 2014, 09:41 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na trzy nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku. Na kinomaniaków czekać będzie film „Bogowie” oraz bajka „Pudłaki”.

„Bogowie”

„Bogowie” to fabularny portret Zbigniewa Religi, wybitnego kardiochirurga i autentycznego buntownika, który odmienił oblicze polskiej medycyny. Profesor Zbigniew Religa w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

reżyseria: Łukasz Palkowski,
scenariusz: Krzysztof Rak,
aktorzy: Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 121 minut,

„Pudłaki”

Pod urokliwymi, brukowanymi uliczkami Serbridge mieszkają Pudłaki, psotne istoty, które nocami myszkują po mieście i kradną dzieci! A przynajmniej tak mówi legenda, w którą ludzie od zawsze wierzyli.
A tak naprawdę Pudłaki to nieszkodliwe stworzonka, które noszą kartonowe pudła tak, jak żółwie noszą swoje skorupy. A na powierzchnię ziemi wychodzą tylko po popsute urządzenia i inne niepotrzebne ludziom rzeczy, które zmieniają w magiczne wynalazki.
Kiedyś Pudłaki uratowały osieroconego chłopczyka, Eggsa, który zamieszkał z tą gromadką utalentowanych majsterkowiczów. A kiedy pewien nikczemny człowiek, Archibald Snatcher, postanowił zniszczyć Pudłaki, to właśnie Eggs wraz z zadziorną dziewczynką, Winnie, doprowadzi do tego, że ludzie i Pudłaki staną się dla siebie nawzajem życzliwi.

reżyseria: Anthony Stacchi, Graham Annable,
scenariusz: Irena Brignull, Adam Pava,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 97 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?