SPIN

Spektakl „We Are”

Aneta Borkowska piątek, 10 października 2014, 16:49 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Spektakl „We Are” w reżyserii i choreografii Jakuba Mędrzyckiego, a w wykonaniu tancerzy i aktorów Teatru Tańca Caro Dance wystawiony zostanie w środę (15 października) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

„We Are” składa się z trzech części. Jego celem jest poruszenie tematów ponadczasowych, z którymi utożsamić się może każdy z nas.

Pierwsza część Modern Freedom tańczona jest przez wchodzące w dorosły świat tancerki, które mają jeszcze nienaruszoną wrażliwość i nie są świadome przeszkód, jakie czekają je w przyszłości. Choreografia dotyczy wolności na różnych płaszczyznach – wolność myśli, słowa, czynu. Prezentacja nie odpowiada jednak na nurtujące młodych ludzi pytania związane z wolnością, lecz przedstawia problem w wielu różnych aspektach.

Differences to tytuł drugiej części spektaklu dotyczącej różnic międzyludzkich. Temat poruszony w choreografii zwraca uwagę, że fakt bycia człowiekiem przyćmiewa wszelkie odmienności. Treść ukazana jest w męskiej prezentacji solowej.

Finałowa część spektaklu nosi tytuł A Single Girl, World of Imagination. Opowiada ona o dwóch równoległych światach – świecie materialnym i świecie wyobraźni, który człowiek nosi w sobie jako jego prywatną wyspę, na którą może podróżować w każdej chwili. Część ta wykonywana jest przez cztery tancerki i trzech tancerzy.

Przekaz zawarty w choreografiach dotyczy nas jako społeczeństwa, jak również każdego z osobna, stąd tytuł „WE ARE”.

Bilety do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS (ul. Bpa I. Świrskiego 31) oraz w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS nr 2 w Galerii Siedlce (PIK 2, Galeria Siedlce, I piętro, vis-à-vis sklepu Reserved).

źródło: CKiS (reklama)

Komentarze (1)

  1. Siedlczanka dodano 7 lat temu

    To była Rewelacja .Niesamowite emocje i łzy i ciarki.Takiego przedstawienia dano nie oglądałam Gratulacje dla artystów i choreografów. Nie sądziłam,że w Siedlcach tak można podawać prawdziwą sztukę. .Brawo i gratulacje.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?