SPIN

„Teraz Siedlce” – siedlecka PO idzie do wyborów

Beata Głozak sobota, 11 października 2014, 23:49 Siedlce, Wybory Samorządowe Jacek Kozaczyński

Jacek Kozaczyński kandydatem na prezydenta Siedlec, a Marta Sosnowska powalczy o fotel radnej sejmiku wojewódzkiego. Platforma Obywatelska rozpoczęła dzisiaj kampanię samorządową z hasłem „Teraz Siedlce”.

Z muzyką i w tanecznym rytmie kampanię samorządową rozpoczęła dzisiaj siedlecka Platforma Obywatelska. Konwencja wyborcza potrwała 3 godziny i została zorganizowana na Pl. gen. Władysława Sikorskiego. Siedlecka PO pójdzie do listopadowych wyborów z hasłem „Teraz Siedlce”, bo wierzy, że najlepszy czas dla naszego miasta dopiero przed nim.

Mieszkańcom zaprezentowano kandydata na prezydenta Siedlec – Jacka Kozaczyńskiego, kandydatkę do sejmiku województwa Martę Sosnowską i wszystkich kandydatów na miejskich radnych.

– Start w wyborach na prezydenta jest dla mnie dużym wyzwaniem, ale chcę spróbować swoich sił – powiedział w rozmowie z nami Jacek Kozaczyński. – Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu nie wierzy w moje zwycięstwo, ale w takiej sytuacji niech pomyślą o obecnym prezydencie Wojciechu Kudelskim. 8 lat temu jemu też nikt nie dawał żadnych szans w rywalizacji z Mirosławem Symanowiczem. Wojciech Kudelski pokazał, że da się wygrać z faworytem – dodał.

Jednym z głównych postulatów Kozaczyńskiego jest większy udział siedlczan w życiu i rozwoju miasta. Stąd pomysł budżetu obywatelskiego, który sprawi, że mieszkańcy miasta będą współdecydować o tym na co będą przeznaczane ich pieniądze. W programie kandydata PO znalazło się też miejsce dla najmłodszych.

– Ciężko w tej chwili ludziom spoza kręgów obecnego prezydenta powiedzieć szczerze na co miasto finansowo stać, a na co nie. Wiem natomiast, że dzięki finansowaniu zewnętrznemu możemy zapewnić każdemu dziecku w wieku szkolnym opiekę dentystyczną – podkreślił.

Na dzisiejszej konwencji byli obecni m.in. Andrzej Halicki, minister Administracji i Cyfryzacji w rządzie Ewy Kopacz oraz Czesław Mroczek.

Kandydaci na radnych:

Okręg nr 1

1. Małgorzata Mańkowska
2. Mariusz Dobijański
3. Paweł Narojek
4. Robert Chojecki
5. Joanna Pawlusiewicz
6. Magdalena Gers – Martyniuk
7. Krzysztof Karaś
8. Edyta Grabowska
9. Amadeusz Śmigielski
10. Piotr Mężyński
11. Aneta Skarus
12. Daniel Purzycki

Okręg nr 2

1. Elwira Banach
2. Paweł Trojanowski
3. Marek Kordecki
4. Ewa Kaślikowska – Olszyna
5. Mariusz Dmowski
6. Joanna Kadej
7. Konrad Czarnocki
8. Renata Orłowska
9. Monika Talacha
10. Maciej Mlonek
11. Diana Gałach
12. Wojciech Grzesiuk

Okręg nr 3

1. Tomasz Araszkiewicz
2. Wanda Potapko
3. Lech Poduch,
4. Gerard Piekart
5. Andrzej Niedziółka
6. Agnieszka Staręga
7. Joanna Łukaszuk
8. Agnieszka Czarnocka
9. Agata Leszczyńska
10. Wojciech Walczuk

Okręg nr 4

1. Piotr Karaś
2. Jacek Garbaczewski
3. Elżbieta Posiadała
4. Monika Klimiuk
5. Katarzyna Madej
6. Anna Biaduń
7. Michał Matlangiewicz
8. Roland Szczepaniak
9. Barbara Łęczycka
10. Emilia Butkiewicz
11. Aneta Niewęgłowska
12. Wiesław Kobryń

(reklama)

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.