Siedlczanie zremisowali z Tychami

Beata Głozak niedziela, 12 października 2014, 22:33 Sport

Po dość zaciętej walce pierwszoligowi piłkarze MKP Pogoni Siedlce zremisowali z GKS-em Tychy 1:1. Bramkę dla biało-niebieskich w 85. minucie meczu zdobył Dawid Dzięgielewski.

Od początku spotkania nie brakowało emocji. Już w pierwszych minutach goście kilkukrotnie atakowali bramkę siedlczan, ale na szczęście nieskutecznie. W siedemnastej minucie groźną akcję wyprowadził Michał Ogrodnik, ale ostatecznie zakończyło się niecelną wrzutką. W 34. minucie gry po błędzie siedleckiej obrony, piłkę z siatki wyciągał bramkarz MKP. Pozostawionemu sam na sam z Marcinem Wodeckim Jackowi Kozaczyńskiemu piłka przeturlała się między nogami. Do pierwszej połowy meczu sędzia doliczył 1 minutę, ale nie zmieniło to wyniku.

– Mamy niedosyt, bo mogliśmy wywieźć z Siedlec trzy punkty. Kibice zobaczyli dobre widowisko, zwłaszcza w drugiej połowie meczu – powiedział po spotkaniu Przemysław Cecherz, szkoleniowiec GKS-u.

Przemysław Cecherz, szkoleniowiec GKS-u (posłuchaj)

Przemysław Cecherz, szkoleniowiec GKS-u

Drugą połowę spotkania siedlczanie zaczęli dość energicznie. W zasadzie od początku to oni byli bardziej widoczni na murawie i choć było kilka groźnych dla gości sytuacji to zespołowi z Siedlec brakowało wykończenia. Niestety, głodni bramki zawodnicy Pogoni zaczęli też coraz częściej się mylić. W końcówce spotkania  siedlczanie przebudzili się i kiedy goście wydawali się być pewni swojego zwycięstwa Dawid Dzięgielewski w 85. minucie nieoczekiwanie pokonał bramkarza GKS-u. Zdobyty gol dodał gospodarzom skrzydeł, ale kolejna bramka nie padła.

– Kibice zobaczyli dobre widowisko, zwłaszcza w drugiej połowie meczu – powiedział po spotkaniu – Jeśli chodzi o założenia to nie tak sobie to wyobrażaliśmy. Chcieliśmy wejść w ten mecz kontrolując grę i stwarzając sobie sytuacje. Potem musieliśmy to wszystko zweryfikować – skwitował Daniel Purzycki, trener MKP Pogoni Siedlce.

Daniel Purzycki, trener MKP Pogoni Siedlce (posłuchaj)

Daniel Purzycki, trener MKP Pogoni Siedlce

Po niedzielnym spotkanie MKP Pogoń Siedlce z 11 punktami zajmuje 14. miejsce w tabeli 1. ligi. Na ostatnim, osiemnastym jest łódzki Widzew. Najbliższe spotkanie biało-niebiescy rozegrają z Arką Gdynia.