SPIN

Przygotowania do sprzedaży siedleckiego oddziału Mostostalu trwają

Aneta Borkowska wtorek, 14 października 2014, 14:16 Siedlce

Portal gospodarczy wnp.pl (Wirtualny Nowy Przemysł) potwierdził wcześniejsze deklaracje dotyczące sprzedaży dawnego Mostostalu Siedlce. Zbycie siedleckiego oddziału może nastąpić jeszcze w tym roku, ale bardziej prawdopodobną datą jest pierwszy kwartał 2015.

Taka deklaracja nie jest nowością. W lipcowej rozmowie z nami informował o tym p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu Maciej Stańczuk. Teraz te słowa potwierdził utrzymując że pozbycie się siedleckiej firmy jest jedynym sposobem na zaspokojenie oczekiwać wierzycieli.

– Luka finansowa, którą odziedziczyliśmy z poprzedniego okresu musi być pokryta w całości. Procesu sprzedaży odbędzie się w sposób bardzo przejrzysty. Mostostal Siedlce potrzebuje silnego inwestora. To musi być ktoś, kto będzie w stanie zagwarantować rozwój i dobrą przyszłość Siedlec. Ten ktoś musi dysponować zdolnością kredytową, wyposażyć spółkę w kapitał obrotowy i gwarancje kontraktowe tak, żeby Mostostal był w stanie wykorzystywać na pełne zmiany swoje zdolności produkcyjne – wyliczał w lipcu Stańczuk.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez wnp.pl dla potencjalnych inwestorów  przygotowano już prospekt informacyjny dot. Mostostalu Siedlce. Zainteresowanie już w tej chwili ma być duże.

7 komentarzy

 1. siedlce dodano 8 lat temu

  Idą lepsze czasy. Nareszcie.

 2. piotr dodano 8 lat temu

  Albo gorsze, bo przecież tu chodzi tylko o pieniądze, fso też mialo być "dobrze" ocalone po wielu głupotach a jest jak widać. Jak to się mawia operacja się udała pacjent zmarł…

 3. Magda dodano 8 lat temu

  Czy lepsze? Dla kogo?Dla pracowników?Oby twoje słowa okazały się prorocze…

  • siedlce dodano 8 lat temu

   Wg tego planu dla firmy i pracowników dobrze po równo. Firma odzyska płynność i zlecenia, a pracownicy normalizację warunków pracy. Do tego, jeśli zadziała pierwszy pozytywny efekt to może zwiększą zatrudnienie? Nie wiadomo, trzeba trzymać kciuki.

 4. franeksosna1@gmail.com dodano 8 lat temu

  Pracowałem kiedyś w tej firmie i dobrze zarabialem ale to było za komuny a teraz jak sprzedadzą to bedzie jak u koreanca za 1250 i klaniaj sie w pas że masz prace

 5. ~~alles dodano 8 lat temu

  o 7 lat za późno rozpoczęto "normalizację " w tej firmie na wszystkich płaszczyznach. Gdyby nie rozrzutność starej kadry , można byłoby uniknąć jej sprzedaży.

 6. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Sprzedaż odbędzie się w sposób przejrzysty,tak samo jak połączenie Mostostalu z bankrutem Polimexem.Może teraz ten kto stworzył takie cudo naprawi to co s……..ł.Jak widać pomoc polityków nie jest wskazana przy prywatyzacji i przekształceniach,no chyba,że z pałacu trzeba zrobić TOY TOY.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?