SPIN

Pięć nowości w NoveKino Siedlce

Aneta Borkowska czwartek, 16 października 2014, 15:16 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na trzy nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku. Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Dla ciebie wszystko”, „Dracula: historia nieznana”, „Pinokio”, „Sędzia” oraz „Brud”.

„Dla ciebie wszystko”

Dawson Cole to chłopak wychowywany w rodzinie uważanej w miasteczku za najbardziej niebezpieczną. Jego rodzinna skłonna jest do przemocy, ma problemy z alkoholem i jest zamieszana w sprawy związane z narkotykami. Amanda Collier to dziewczyna, która wychowywana była w tradycyjnej rodzinie. Wartości, które jej przekazano sprawiły, że chce zostać nauczycielką. Różnice pochodzenia oraz nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nie mogło być razem, choć oboje bardzo tego pragnęli. Dawson, który w młodości zabił niechcący człowieka nie może się z tym pogodzić. Pokutuje za dawne winy żyjąc samotnie i pracując na platformach wiertniczych. Amanda wyszła za mąż, ma trójkę dzieci, ale mimo to nie może zaznać szczęścia. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela. Uczucia, którymi kiedyś się darzyli powracają, ale przeszłość i konflikty również powracają ze zdwojoną siłą.

reżyseria: Michael Hoffman,
scenariusz: J. Mills Goodloe, Michael Hoffman, Will Fetters,
aktorzy: Michelle Monaghan, James Marsden, Luke Bracey,
gatunek: melodramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

„Dracula: historia nieznana”

Historia księcia Włada Palownika, ukazującą go jako bohatera obciążonego pewnymi wadami. Okraszona jest wątkiem miłosnym i osadzona w mrocznej erze magii i wojny.

reżyseria: Gary Shore,
scenariusz: Matt Sazama, Burk Sharpless,
aktorzy: Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper,
gatunek: fantasy/horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 100 minut,

„Pinokio”

Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych.

reżyseria: Anna Justice,
aktorzy: Mario Adorf, Robert Beyer (II), Nicolais Borger,
gatunek: animowany/familijny,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 120 minut,

„Sędzia”

Film opowiada historię adwokata Hanka Palmera powracającego w rodzinne strony na pogrzeb matki. Na miejscu dowiaduje się, że jedynym podejrzanym w sprawie zabójstwa kobiety jest jej mąż — miejscowy sędzia. Hank musi poradzić sobie z wieloletnią rozłąką z rodziną i dystansem emocjonalnym, a także stoi przed trudnym zadaniem dotarcia do prawdy i poznania prawdziwego przebiegu wydarzeń.

reżyseria: David Dobkin,
scenariusz: Nick Schenk, David Seidler, Bill Dubuque,
aktorzy: Robert Downey Jr., Robert Duvall, Vera Farmiga,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

„Brud”

Edynburg. Detektyw Bruce Robertson (James McAvoy) pracuje w wydziale kryminalnym miejscowej policji. Jest uzależniony od alkoholu, narkotyków, seksu i pornografii, zastrasza podejrzanych, bezczelnie wykorzystuje powierzoną mu przez społeczeństwo władzę. Pewnego dnia dostaje sprawę brutalnego morderstwa japońskiego studenta. Bruce skupia się bardziej jednak na zdobyciu upragnionego awansu na inspektora. Aby osiągnąć swój cel, cynicznie manipuluje kolegami z pracy i stosuje wszelkie możliwe brudne gierki. Wierzy, że jeśli dostanie awans, odzyska żonę i córkę. Wkrótce wyniszczające nałogi i intrygi wymierzone w konkurentów do awansu zaczynają odbijać się na jego zdrowiu psychicznym.

reżyseria: Jon S. Baird,
scenariusz: Jon S. Baird,
aktorzy: James McAvoy, Jamie Bell, Eddie Marsan,
gatunek: dramat/komedia/kryminalny,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 97 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?