SPIN

Wielkie zmiany w przyszłym roku? Jest przetarg na remont

Beata Głozak niedziela, 19 października 2014, 22:40 Siedlce

Z końcem przyszłego roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie powinien zmienić swój adres na ul. Prusa 18. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na remont i przebudowę budynku po policji.

Przejęta od wojewody mazowieckiego w formie darowizny nieruchomość stała pusta, bo nie było pieniędzy na jej zagospodarowanie pod potrzeby instytucji miejskich. Teraz, zdaniem siedleckich władz sytuacja uległa zmianie. Ponieważ w czasie przesunęła się budowa tunelu kolejowego w przedłużeniu ul. Kilińskiego, część pieniędzy planowanych na tę inwestycję zostanie wykorzystana na remont budynku przy ul. Prusa 18.

W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na przebudowę i remont byłej siedziby komendanta siedleckiej policji. Czas trwania inwestycji określono na rok.

Obiekt przy ul. Prusa ma być dostosowany dla osób niepełnosprawnych dzięki budowie windy, czeka go m.in. remont podłóg, schodów, częściowa wymiana dachu i roboty sanitarne. Zostanie zainstalowany tez system włamania i napadu, kontroli dostępu oraz monitoringu.

Jeśli wykonawca zostanie wybrany, z końcem listopada do budynku powinien przeprowadzić się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i część wydziałów ratusza.  Zgodnie z dotychczasowymi planami MOPR ma znajdować się na pierwszym piętrze, na drugim Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, a na ostatnim część wydziałów urzędu z ulicy Piłsudskiego 45 i Oskara Lange.

15 komentarzy

 1. kryś dodano 7 lat temu

  "system włamania i napadu"? LOL

 2. bankier dodano 7 lat temu

  rozumiem, ze tekst o Brofakturze to reklama – dlatego nie może być komentowana????

  • Aneta Borkowska dodano 7 lat temu

   Tak, dokładnie z tego powodu wyłączyłam komentarze.

   • bankier dodano 7 lat temu

    rozumiem

 3. Zibi dodano 7 lat temu

  Zapytajcie Kudelskiego za ile kasy sprzedał HALE TARGOWĄ to wszystko zrozumiecie .amen

  • bankier dodano 7 lat temu

   Za tyle ile ktoś chciał zapłacić. Proponowałeś więcej niż ZP?

 4. siedlczanka dodano 7 lat temu

  Za daleko od centrum , wszystkie wydziały powinny być jak najbliżej siebie. A nie porozrzucane po mieście.

 5. Zibi dodano 7 lat temu

  Bankierku lizusku chodzi o to czy pan ZP dostał 50% bonifikaty czy zapłacił za Halę Targową 3500000 czy 1750000 niech ktoś o to zapyta pana Kudelskiego bo to jest ważne.

  • bankier dodano 7 lat temu

   Myślę, że możesz sam zapytać – najlepiej via swój radny – ja nie wiem czy dostał czy nie – wiem za to, że nie chciałbym tej hali w takim stanie jak była nawet za darmo – myślę, że na remonty i adaptacje wydał więcej niż na zakup. I wiesz co – cieszy mnie, że bogaci się człowiek z okolicy – jak on będzie bogaty to i przy nim się można "pożywić". Ja wiem, że wg części Polaków wszyscy powinni być równo biedni, ale nie wszyscy tak myślą. No i zdecydowanie wolę, że moja kasa za zakupy wędruje do jego kieszeni niż do Portugali, RFN czy Anglii – jest szansa, że wróci na lokalny rynek – jak pojedzie to wzbogaci kogoś za granicą – ale jak wolisz….

  • ? dodano 7 lat temu

   Przed wyborami trzeba wiedzieć.
   Mówiono też że stary stadion też jest kupiony ze spłatą przez 20 lat.
   Tylko jeśli odpowiedzią będzie kłamstwo czy coś to rozjaśni.
   A miało być tak przejrzyście, jawnie.

 6. Zibi dodano 7 lat temu

  Bankierku popieram cię mocno ja też wolę i bym chciał bogactwa swojaków, ale ważne jest czy w specyfikacji przetargowej była uięnta bonifikata czy w ogóle ona występuje oto tylko pytam i nie przesadzaj że za darmo byś nie chciał Hali Targowej sumując sprzedano za połowę pieniędzy najbardziej wartościową perełke miasta.

  • bankier dodano 7 lat temu

   Biorąc pod uwagę że musiałbym ją wyremontować wg zasad konserwatora zabytków to bym nie chciał i za darmo. Co do bonifikaty się nie wypowiadam nie widziałem specyfikacji zamówienia.

 7. Zibi dodano 7 lat temu

  Bankier jako bankier masz w tym interes żeby tak ściemniać i zachowujesz się tak jak byś nie miał zielonego pojęcia o kasie to dla czego bankier.amen

 8. Zibi dodano 7 lat temu

  Bankier jako bankier masz w tym interes żeby tak ściemniać i zachowujesz się tak jak byś nie miał zielonego pojęcia o kasie to dla czego bankier.amen Na pewno masz ćwierć etatu u Kudelskiego'

 9. ciekawy dodano 7 lat temu

  A gdzie przetarg na renowacje "Żółkiewskiego"? Miał on być razem z budynkiem komendy remontowany z przesunietych "tunelowych" środków. Jakaś martwa cisza na ten temat. Ale cóż stołki urzędnicze ważniejsze niz szkoła, jak zwykle zresztą. Szumne zapowiedzi remontu na jubileuszu i zjeździe to zwykła "kiełbasa wyborcza".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?