SPIN

Trzy premiery od piątku w NoveKino

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 października 2014, 10:43 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na trzy nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku. Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Furia”, „Zbliżenia” oraz „Jeziorak”.

– „Furia”

Pod koniec II wojny światowej, w kwietniu 1945 roku, wojska alianckie przygotowują swój ostateczny atak na europejskim teatrze wojny. Zahartowana w boju załoga czołgu Sherman pod dowództwem sierżanta Wardaddy’ego  znajduje się na tyłach wroga. Żołnierze podejmują heroiczną decyzję przeforsowania linii ognia i wkroczenia do serca nazistowskich Niemiec. Wardaddy i jego ludzie muszą stanąć do walki z liczniejszymi oddziałami wroga.

reżyseria: David Ayer,
scenariusz: David Ayer,
aktorzy: Brad Pitt, Logan Lerman, Shia LaBeouf,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

– „Jeziorak”

Policjantka z prowincjonalnej komendy prowadzi dochodzenie, które na zawsze zmieni jej świat.

reżyseria: Michał Otłowski,
scenariusz: Michał Otłowski,
aktorzy: Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Łukasz Simlat,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

– „Zbliżenia”

Marta (Joanna Orleańska) ma 37 lat. Bez przerwy odzywający się sygnał telefonu: „Martusiu, odbierz tu mama!” nie pozwala jej czuć się swobodnie nawet w najbardziej intymnych chwilach. Lata, które spędziła z matką (Ewa Wiśniewska) pod jednym dachem i ich bliska relacja sprawiają, że kobieta nie potrafi rozpocząć życia na własny rachunek. Mimo że prawie każda wizyta u mamy kończy się awanturą, Marta wciąż do niej wraca. Kobiety nie potrafią bez siebie żyć, dłuższa rozłąka jest dla nich cierpieniem. Tej sytuacji próbuje sprostać Jacek, który chce stworzyć z Martą prawdziwy dom…

reżyseria: Magdalena Piekorz,
scenariusz: Wojciech Kuczok, Magdalena Piekorz,
aktorzy: Joanna Orleańska, Łukasz Simlat, Ewa Wiśniewska,
gatunek: dramat/psychologiczny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?