SPIN

Lanc o Ośrodku Onkologii: Mamy pewność, że będzie wsparcie

Aneta Borkowska środa, 22 października 2014, 22:17 Siedlce

– Działania są bardzo zaawansowane – tak o budowie Siedleckiego Ośrodka Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach powiedziała podczas dzisiejszej konferencji prasowej Elżbieta Lanc.

Siedlecki Ośrodek Onkologii ma powstać pomiędzy lądowiskiem a częścią główną szpitala. Da to  bezpośrednie połączenie z istniejącym obiektem i pozwoli wykorzystywać pracownie endoskopii, rezonansu magnetycznego i bloku operacyjnego. Umowę na wykonanie projektu budowlanego zawarto w czerwcu. Inwestycja jest coraz bliższa realizacji. Potwierdziła to dzisiaj przebywająca w Siedlcach Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

elzbieta lanc2– Mamy pewność, że dla tego projektu uzyskamy wsparcie nie tylko z funduszy unijnych, ale także krajowych – poinformowała. – Projekty onkologiczne są szczególnie ważne i życie pokazuje, że ten Ośrodek jest tutaj naprawdę potrzebny i zamierzenia są takie, aby powstał on dosyć szybko. Ze wstępnych rozmów wynika, że proces inwestycyjny ma zamknąć się w dwóch latach – przyznała Lanc. – W tej sprawie odbędzie się konferencja prasowa z ministrem Sławomirem Neumannem (od 2012 sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia – od red.) podczas której przedstawimy szczegółowe informacje.

Sama Lanc więcej powiedzieć nie chciała twierdząc, że nie „chce odbierać prezesowi Marcinowi Kulickiemu przyjemności” poinformowania o inwestycji opinii publicznej. Wiadomo natomiast, że pieniądze unijne mają pochodzić z perspektywy na lata 2014-2020. Koszt inwestycji ocenia się na ok. 80 mln zł. Projekt został wpisany w Kontrakt Terytorialny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Siedlecki Ośrodek ma mieć 4 kondygnacje: dwie poświęcone bezpośrednio onkologii i dwie „łóżkowe” co ma dać ponad 80 łóżek i cztery oddziały.

5 komentarzy

 1. medyk dodano 7 lat temu

  80000000zł, czyżby psl chciał wybudować w Siedlcach trzeci szpital ?, już trzy ośrodki kultury mamy i jest cacy.

 2. Cała Pogoń na radnych dodano 7 lat temu

  Wszystko na kredyt się robi, więc będzie potrzebna kolejna tzw. "restrukturyzacja". Uważajcie ludzie. Jeszcze dwa trzy lata i będzie szpital prywatny. Jednych się zwolniło, swoich się przyjmuje. Związki zawodowe milczą i będą milczeć.

 3. siedlczanin dodano 7 lat temu

  A ja wolę mieszkać w naszym grodzie, gdzie jest kilka ośrodków kultury, mnóstwo szkół, boisk sportowych i placów zabaw, gdzie rozwinięta jest sieć przychodni i szpitali, niż w innej lokalizacji pozbawionej takiej infrastruktury. Myślę, że Ty też, choć piszesz co innego. Na przekór pewnie?

  • też siedlczanin dodano 7 lat temu

   Trudno się nie zgodzić z wpisem siedlczanina, choć na kilometr trąci on tendencyjnością.

 4. kobieta po przejściach dodano 7 lat temu

  Jestem pacjentką onkologiczną – rak piersi i b. się cieszę, że taki kompleksowy dla nas ośrodek powstanie. Życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?