SPIN

Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej jutro w Siedlcach

Aneta Borkowska środa, 22 października 2014, 18:14 Aktualnie

Jutro (23 października) nasze miasto odwiedzi wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Swój pobyt Siemoniak rozpocznie od spotkania z kadrą i żołnierzami jednostek 1 Warszawskiej Brygady Pancernej: dywizjonu przeciwlotniczego, kompanii saperów i kompanii rozpoznawczej. Po zakończeniu rozmów odbędzie się pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek, na który zapraszamy przedstawicieli mediów.

Później minister odwiedzi Uniwersytet Przyrodniczo–Humanistyczny, gdzie o godz. 11. spotka się z władzami i kadrą dydaktyczną uczelni oraz  wygłosi wykład do studentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego.

Około godz. 11.40 na Skwerze Kościuszki odbędzie się spotkanie z mediami.

2 komentarze

 1. Michał Radzikowski dodano 7 lat temu

  Szanowne Panie Redaktorki

  Poniższą prośbę kieruję zarówno do Pań, jak i do Pani M. Zaczyńskiej za pośrednictwem strony Tygodnika Siedleckiego.

  Z powyższej informacji wynika, iż podczas wizyty nie jest zaplanowane poświęcenie odrobiny czasu mieszkańcom Siedlec i umożliwienie im zadania pytania.

  Jeśli Drogie Panie wybierają się na ten briefing byłbym wdzięczny za wybranie któregoś z nich i zadanie go w moim imieniu Panu Ministrowi.

  1. Głośnym echem przed międzynarodową kompromitacją marszałka Sikorskiego, którą żyją obecnie wszystkie ogólnopolskie media odbiła się Pańska decyzja o zakazie pochówku na Wojskowych Powązkach zasłużonych oficerów, którzy swoją służbę rozpoczęli w Ludowym Wojsku Polskim w poprzednim ustroju. Czy uważa Pan to za słuszne postanowienie także w odniesieniu do gen. Mirosława Hermaszewskiego (niech mu zdrowie dopisuje jak najdłużej) pierwszego i jedynego polskiego kosmonauty?

  2. Czy podróż do Siedlec była dla Pana miła i komfortowa? Choć infrastruktura drogowa nie należy do zadań pańskiego resortu to jednak jest Pan członkiem rządu, który zaraz po objęciu władzy w swoich pierwszych decyzjach przesunął plany budowy autostrady od W-wy do wschodnich granic Polski na czas bliżej nieokreślony, podczas gdy pierwotny projekt autorstwa poprzedniej ekipy rządzącej zakładał jej powstanie do 2017 r. Czy podjąłby Pan taką samą decyzję, gdyby to od Pana zależało?

  3. Czy nie wstyd Panu za Radę Ministrów, która od wygranych wyborów w 2007 r. nie waloryzowała zasiłku pielęgnacyjnego dla ludzi niepełnosprawnych w kwocie 153 zł?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję, jeśli moja prośba spotka się z przychylnością ze strony Redakcji SPIN-u.

 2. TOMEK dodano 7 lat temu

  WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartośc dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?