SPIN

Minister MON w Siedlcach. Możliwe doposażenie jednostki wojskowej

Aneta Borkowska czwartek, 23 października 2014, 14:30 Siedlce

Przebywający z wizytą w Siedlcach minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zapowiedział zwiększenie i doposażenie takich jednostek wojskowych jak siedlecka.

Siemoniak odniósł się też do planów władz miasta, które chcą odkupić część terenu jednostki wojskowej pod drogę. Zaznaczył, że najważniejsze jest, aby nie ucierpiały interesy żadnej ze stron.

–  Zapoznałem się przed dzisiejszą wizytą z bogatą dokumentacją co wojsko w tej chwili posiada i co można by było przekazać miastu oraz z tym o co miasto już występowało – powiedział. – Będziemy o tym rozmawiali, w wielu miastach przekazujemy nieruchomości, zwłaszcza jeśli te przekazania idą na cele publiczne jak drogi czy szkoły. Jestem otwarty i wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom samorządu, ale trzeba pamiętać, że albo jedno albo drugie, albo rozwijamy jednostkę wojskową albo ją zwijamy – dodał.

siemoniak3Obecny na spotkaniu poseł PO Jacek Kozaczyński podkreślił, że najważniejsze jest to, żeby nasz jednostka się rozwijała i rozrosła, a jeśli armii pozostaną zbędne tereny to na pewno miasto będzie chciało je pozyskać. Myśląc o rozwoju siedleckiej jednostki w planach jest zwiększenie jej ukompletowania.

– Chcemy to zrobić w całej Polsce wschodniej, a Siedlce są pierwszym punktem na mapie – tłumaczył Siemoniak. – Od 2016 roku będzie tutaj nowy sprzęt, a to oznacza więcej żołnierzy, więcej ćwiczeń, więcej obowiązków. W oczach dowódców widać było zadowolenie, bo oni chcą się rozwijać, chcą być potrzebni. A aby tak było to muszą mieć warunki i będziemy nad tym pracowali – dodał.

Jednym z trzech głównych powodów, dla których obecny minister obrony narodowej przybył do naszego miasta było też rekomendowanie na prezydenta Siedlec kandydata PO Jacka Kozaczyńskiego. Siemoniak podkreślił, że obecny poseł Platformy zawsze mocno zabiegał o sprawy miasta i regionu.

28 komentarzy

 1. Anonim dodano 8 lat temu

  Więc droga przez jednostkę nie będzie ……….
  A Pan Prezydent tak daleko już wszystko zaplanował.
  "Albo jedno albo drugie" , to drugie to JW w Siedlcach.

  Raczej jednostki nie zwiną by miastu dać teren pod drogę.

 2. Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen dodano 8 lat temu

  Łubudubu, niech żyje nam! Gdyby wybory były częściej, to by ministrowi czasu nie starczyło na gospodarskie wizyty i rekomendację prawych, obywatelskich, sprawiedliwych, jedynie słusznych i oddanych samorządowców. Dobrze, że istnieje partia, wiadomo chociaż kogo rekomendować. Pozdrawiam Pana ministra i kandydata, który (mocno w to wierzę) zmieni to miasto w raj na ziemi.

 3. Absurd 2014 dodano 8 lat temu

  czyli nic? Dzięki.

 4. Absurd 2014 dodano 8 lat temu

  "Teraz Siedlce>? Jacku? a tak liczyłem na Ciebie,podsumowując czyli g….możesz.

 5. Maciej Mlonek dodano 8 lat temu

  Bardzo ciekawa i merytorycznie rzeczowo wizyta!

 6. TOMEK dodano 8 lat temu

  WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu

 7. pancio dodano 8 lat temu

  to ważniejsza jest droga od jednostki? masakra ! ludzie o czym wy myślicie? przecież to są miejsca pracy!!!! Na jednostce korzystamy wszyscy a najważniejsze jest chyba bezpieczeństwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie co wy w głowach macie….

 8. fan dodano 8 lat temu

  Moim zdaniem miasto powinno zabiegać o jednostkę wojskową jak najbardziej! Nie wiem dlaczego do tej pory tego nie czyniło…. w sumie wybory idą…. Pan prezydent Kudelski chyba w tych wyborach zapomniał o jednostce pewnie jest mu zbędna w mieście a dziwi mnie to bo każde miasto chce mieć jednostkę a my jak mamy to tego nie szanujemy!

  • ks dodano 8 lat temu

   Nie zapomniał. Prezydent na konwencji otwierającej kampanię obiecał zabiegać o to, by w Siedlcach powstała jednostka wojskowa z prawdziwego zdarzenia. Info z innego portalu informacyjnego.

 9. Propaganda Kozaczyńskiego dodano 8 lat temu

  Prezydent w każdym przemówieniu, podkreślał rolę i znaczenie wojska dla Siedlec. Ostatnio 17 września na przykład, oprócz radnego Kordeckiego nikogo z PO nie było, 15 sierpnia prezydent mówił o potrzebie wojska w Siedlcach. Redakcja ma w archiwum słowa prezydenta i pewnie zdjęcia obecnych. Posła Kozaczyńskiego rzadko było widać na patriotycznych uroczystościach. Były już nawet komentarze, kiedy prezydent mówił o wojsku to ktoś krytykował, co on gada…bo wtedy spadną bomby na miasto. Trzeba o wojsku w Siedlcach pamiętać na co dzień a nie przed wyborami.

  • Siedlczanin dodano 8 lat temu

   Jasne jak jasny gwint! Dobry komentarz i ukazujący prawdę. A ja przypomnę, że prezydent Kudelski podczas wizyty prezydenta Komorowskiego w Siedlcach temat obecności wojska w naszym mieście postawił do rangi zadania bardzo ważnego. Pamiętacie? Czy ogarnęła co niektórych amnezja? Liderem jest ten kto widzi problemy, zanim inni je dostrzegą. Zważajcie więc niektórzy komentujący na fakty i wysnuwajcie odpowiednie wnioski!
   PS. Jestem daleki od zaangażowania politycznego.

   • Wiesiek dodano 8 lat temu

    Słusznie, tylko pokuszę sie o jedną dodatkową informację – Prezydenta Komorowskiego, wówczas Marszałka Sejmu 3 marca 2010 roku ściągnął do Siedlec Jacek Kozaczyński. Tak samo jak wiceministra MON Czesława Mroczka, Wicepremiera, Ministra MON Tomasza Siemoniaka.
    Kudelski co najwyżej to ściągnął pisowskie garnitury na otwarcie pomnika, na który to nie dali nawet złotówki (chociażby jeden z drugim cegiełkę kupił), a jedyne co w Siedlcach zrobili to obiad otrąbili w Caritasie, przez co następnego dnia głodni mieli mniej i skromniej.
    Tyle to pożytku z PiSu w Siedlcach. AMEN

    • kronikarz dodano 8 lat temu

     Polityczna uległość wobec PO skłania Ciebie do mijania się z prawdą. Prezydent Wojciech Kudelski mówił o lokalizacji jednostek wojska polskiego na spotkaniu SIEDLCZAN z prezydentem Rzeczypospolitej Bronisławem Komorowskim w Centrum Kultury i Sztuki. To co piszesz to jest fałsz. Wstydź się!

 10. Xaveri dodano 8 lat temu

  Te trzy serie z broni maszynowej to z tej okazji? Na Nowych Siedlcach było słychać…

 11. Maciej Mlonek dodano 8 lat temu

  Jednostka była jest i będzie!!!! A droga, jeśli powstanie, to najmniejszym kosztem w funkcjonowaniu jednostki!!

 12. Zibi dodano 8 lat temu

  A STS z Sochacką nigdy nie mówili o rozbudowie jednostki wojskowej w Siedlcach i jest w koalicji z PiS , Sochacka należała do PZPR razem z Paryło skarbnikiem miasta działała ostro a dzisiaj mówi że jest bezpartyjna tyle są warte wasze słowa.amen

 13. sympatyk dodano 8 lat temu

  Ciesze się że jednostka w naszym grodzie będzie. Brawo Panie Ministrze,

 14. zainteresowany dodano 8 lat temu

  Pan Kudelski, jeśli coś wspomniał o jednostce, to b. słabiutko, bez żadnych konkretów i prawdziwego zainteresowania [mimo, iż rządził miastem 2 kadencje]. Ot po prostu- słowa rzucane na wiatr i tyle. Kozaczyński jeszcze przed objęciem władzy zauważył potrzebę rozwoju jednostki wojskowej i chce realizować te plany, czego dowodem są dla mnie starania o poparcie MON. Dam szansę Jackowi Kozaczyńskiemu. P. Kudelski ze swoim dworem już sprzedali wystarczająco dużo w tym mieście. Teraz niech wraca w rodzinne strony, bo Siedlce nimi nie są.

  • gołas dodano 8 lat temu

   "POsioł" to jedynie radnych PO z koalicji Rady Miasta wyautował. Otwórzcie w końcu oczy! Do rozwoju Miasta w ostatnich latach "Posioł" i kumple kompletnie nic nie wnieśli. Idźcie więc na szczaw za głosem jednego z "POsiołów" 😉 Do prezydenta Kudelskiego wam daleko. Amen!

 15. Kazio dodano 8 lat temu

  Panie zainteresowany o Jacku Kozaczyńskim pan nie wspominaj bo to wstyd dla Siedlec taki kandydat na prezydenta ale wracając do jednostki wojskowej to PiS i PO i SLD i PSL zlikwidowali by jednostkę gdyby nie wydarzenia na Ukrainie . To tylko świadczy jaką mamy klasę polityczną ,Tchurzewski ,Sawicki ,Borkowski ,Kozaczyński i Oleksy to wstyd dla tego regionu .

 16. Nie śpiący. dodano 8 lat temu

  A gdzie był "KOZA" jak jednostkę likwidowano? Przypomnę! W Sejmie!
  Teraz się obudził?.O 5 lat za późno!
  Słabo!

 17. zainteresowany dodano 8 lat temu

  Tak, NIEKTÓRZY wiedzą lepiej kim warto się interesować i przez plugawienie drugiego człowieka chcą jego dyskredytacji. Dziękuję za takie rady OBŁUDNICY. Macie w tym swój interes. Posuwacie się nawet do przezwisk- wyżeracze miejskich podatków. Wiem o co wam chodzi dobrodzieje i dobroradcy:)
  //p.s.: Idź na cmentarz tam się opamiętasz!

 18. młody bezrobotny dodano 8 lat temu

  Co tu czarować! Przecież wszyscy wiedzą,że Siedlcami od lat rządzą PIS i STS z prezydentem Kudelskim na czele.Pozostali radni tu się nie liczyli. Nie przypisujcie więc grupie rządzącej Siedlcami tylko sukcesów ale miejcie odwagę mówić o porażkach. Ktoś powinien odpowiedzieć za bezrobocie w Siedlcach i obumieranie miasta na pewno nie przysłowiowy Cygan

  • no nie wiem, nie wiem dodano 8 lat temu

   Pan Prezydent mówił do nauczycieli, że przybyłó nam 600 mieszkańców, a 8.300 prywatnych podmiotów gospodarczych razy 3 miejsca pracy daje około 30 tys. miejsc pracy. 30 tysięcy w sektorze prywatnym plus zakłady pracy plus budżetówka to da chyba z 50 tysięcy miejsc pracy, to jest więcej niz połowa ludności Sdlc. .Na co narzekacie?

   • ... dodano 8 lat temu

    Wojciech Kudelski.Zgoda i rozwój dla Siebie.

 19. cywil dodano 8 lat temu

  "albo rozwijamy jednostkę wojskową albo ją zwijamy.
  Wojsko od wielu wielu lat było w Siedlcach, nie wiem dlaczego parę lat temu JW tak zredukowali. Jakby myśleli, że za wschodnią granicą zawsze będzie spokój. Teraz trzeba to jakoś odbudować, a każde władze Siedlec muszą o to zawalczyć. Nie ma innego wyjścia.

 20. weidzący dodano 8 lat temu

  zapewne sadzę, że pan prezydent Siedlec i pan S.. dogadali się zróbmy drogę przez JW zdobędziemy ziemię jeszcze zlikwidujemy przedszkole i pobudujemy nowe bloki bo galeria mało dochodowa jest :)A co do słów pana Tomasza S. to był bym sceptyczny i stwierdził bym, że gadać każdy może.

 21. stary-wiarus dodano 8 lat temu

  przesluzelem-wtej-jednostce-24-lata-odszedlem-do-cywila-w-1990-mieszkam-w-siedlcach-od-1967-i-takiego-spustoszenia-jakiego-dokonally-rzadzace-ekipy=solidarnosciowe-wkwesti-obronnosci-t0=sie-wpale-nie-miesci-rzekl-miliciant-przynoszac-do-domu-kg=cieleciny

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?