SPIN

Oficjalne przecięcie wstęgi na oczyszczalni

Aneta Borkowska środa, 5 listopada 2014, 16:49 Siedlce

Dzisiaj tuż przed południem nastąpiło oficjalne oddanie do użytku największej inwestycji w historii Siedlec, czyli oczyszczalni ścieków. Obiekt jest od kilku lat w trakcie modernizacji.

– Przecięcie wstęgi jest związane z trzema zadaniami: zlikwidowaniem rowu otwartego i przeniesieniem go do dwóch podziemnych kolektorów, zbudowaniem zbiorników retencyjnych oraz zmodernizowaniem samej oczyszczalni – tłumaczy prezes PWiK, Adam Jonczyk. – Wybudowaliśmy też suszarnię osadów pościekowych  i instalację wykorzystywania gazu i biogazu dzięki której będziemy pozyskiwać ciepło i energię – dodaje.

Ilość energii pozyskiwanej z biogazu i gazu ziemnego ma w pełni zaspokajać potrzeby oczyszczalni.

pwik18a– Posiadamy koncesję na używanie energii „zielonej” i „żółtej”, a z tego tytułu będziemy mieć także przychody, bo należy odzyskiwać energie gdzie się da – dodaje Jonczyk.

Cały projekt jeszcze trwa i zakończy się we wrześniu przyszłego roku. Wartość projektu wynosi ponad 157 milionów z czego dofinansowanie z unijnych środków w ramach projektu Funduszu Spójności wyniosło ponad 79 milionów. Trwająca przebudowa oczyszczalni jest drugą w ciągu ostatnich 25 lat.

Zdjęcia oczyszczalni

32 komentarze

 1. Liwiec dodano 7 lat temu

  Nie czuje się czyściejszy. Ryb nie przybyło a wydaje się, że ich mniej. Może to sezonowa anomalia. Kiedy będzie powyżej II klasy czystości?
  Tyle kasy i co?
  Smutny Liwiec czeka.

 2. grz dodano 7 lat temu

  Jeśli inwestycja nie została ukończona, a dzisiaj oficjalnie przecina się wstęgi. To wygląda mi to bardziej na spot wyborczy tuż przed wyborami niż faktyczne oddanie inwestycji.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Szykuje się otwarcie pełnowymiarowej hali.

 3. siedlczanin dodano 7 lat temu

  A co tam robi Pan Tchórzewski? Czyżby też budował?

  • !!! dodano 7 lat temu

   Tak, tak to największy budowniczy Siedlec.

   • Anonim dodano 7 lat temu

    Tchórzewski wszystko załatwił, raczej co tam robi Kozaczki? ???

   • Alternativa dodano 7 lat temu

    Dobre, uśmiałem się do łez ..

   • dendy dodano 7 lat temu

    A co robi tam prezesunio Kozaczyński ? On to się przyczynił….

 4. Bea dodano 7 lat temu

  Wielu oficieli, jak to przed wyborami.Zapomniano tylko o pełnych poświęcenia pracownikach oczyszczalni. Cóż, liczy się "lans", a mnie serce boli, bo znam tych ludzi i ich oddanie pracy

  • Do Bea dodano 7 lat temu

   Pracownicy? Pracownicy będą mieli lepsze warunki pracy, bez smrodu, brudu i potu. Najważniejsze jest to, że mamy najnowocześniejszą oczyszczalnię ścieków w Europie, jak można przeczytać na oficjalnej stronie miasta. Od siebie dodam, że może i na świecie.

 5. nie na! dodano 7 lat temu

  Nie na PEC-u, nie na MPK, a w PEC-u, w MPK więc i w oczyszczalni.

 6. ogłoszenie dodano 7 lat temu

  Poszukuję chętnych do uroczystości otwarcia wyremontowanego Toy-Toya. Serwis foto zapewniony.

 7. jula dodano 7 lat temu

  Wójt Bieniek tak otwierał, że nie zdążył na debatę do Białk. Ale miał swojego człowieka, który nagrał mu całą relację czyli ten od kultury, więc jest na bieżąco.Po co mu te (…),tylko do głosowania.Nawet plakaty wyborcze wiesza u pracowników zatrudnionych w gminie lub jednostkach w terenie.Podziękujmy temu panu.

 8. młody dodano 7 lat temu

  A wujkowi Bieńkowi to mieszkańcy 16.listopada podziekują-AMEN TAK LEKCEWAŻYĆ LUDZI A PO DRUGIE CO ON BY MĄDREGO POWIEDZIAŁ ZNÓW SAME KŁAMSTWA- nie byłem na spotkaniu ale słyszałem jak to produkował sie Stopa ten również do narożnika-DOŚĆ nie wiem jak tam dr Henryk- kłamca następny a co plakatów to rzeczywiście masz Jula racje tylko wisza u popleczników zależnych od tego towarzystwa bo popytałem ludzi

 9. Sitnik brak dialogu dodano 7 lat temu

  Przepraszam ,że wtrąciłem wątek dotyczący Sitnika. Na maile nie odpisują , przez telefon nie chcą rozmawiać lub nie odbierają, komentarzy pod programem wyborczym dodawac nie mozna. Panie Sitnik, chce Pan zabrac Siedlce politykomi oddac sobie? gdzie dialog ? rozmowa? żarty Pan sobie robi z ludzi? zamieszcza Pan jedynie słuszny program i nie chce Pan nikogo wysłuchac? zarty z ludzi

  • pisarz dodano 7 lat temu

   Pan Sitnik nie rozumie znaczenia słów polityka, politycy, biedak nie wie,że startując w wyborach i walcząc o władze sam staje się politykiem.

   p

   • zmartwiony mieszkaniec dodano 7 lat temu

    Pan Sitnik w swoim programie wyborczym nic nie pisze o inwestycjach, jedynie proponuje wybudowanie ścieżek rowerowych, to trochę za mało , a co z 3 etapem obwodnicy, tunelem pod torami, halą sportową na błoniach, tego wszystkiego za jego rządów nie będzie?

   • widzę, że dodano 7 lat temu

    jedna lub dwie osoby się tu zebrały dowalić Sitnikowi, chociaż temat nie o tym. Pisarzu, pisząc takie rzeczy " nie wie,że startując w wyborach i walcząc o władze sam staje się politykiem" stawiasz siebie wśród nie znających zasad demokracji. Nie wiesz o tym, że nawet w Polsce /tak młodej demokracji/ jest kilkanaście miast dużych i mniejszych, którymi zarządzają ludzie bezpartyjni? I nie jest tam gorzej niż w tych partyjnych, nawet jest lepiej, poszukaj przykładów w necie. Teraz nie mam czasu, ale możesz sobie sam znaleźć.

  • do pisarza i innych co piszą o Sitniku dodano 7 lat temu

   Jestem tam kandydatem na radnego i powiem tak: nam nikt nie daje pieniędzy na działanie, więc nie możecie wymagać od nas tego co od partii mających własne biura i pracowników. Za każdy plakat, ulotkę płacimy z własnych pieniędzy, a stronę internetową "robi" nam jedna osoba grzecznościowo. Sami zajmujemy się rozprowadzaniem ulotek i plakatów i dlatego ktoś nie zawsze ma czas na rozmowy telefoniczne. Dialog jest możliwy, codziennie od 18 na Katedralnej 7, tak jak napisano w informacji.
   Co do planów inwestycyjnych: nie da się tak bardzo szczegółowo określić co będzie, czego nie będzie. Nie wyobrażam sobie, żeby zaczęte inwestycje nie były ukończone. Tylko pomyślcie, jak by to wyglądało gdyby teraz Sitnik obiecał tunel, obwodnice itd. czyli inwestycje powzięte przez obecnego Prezydenta, zaczęłoby się, że zabiera pomysły i obiecuje Bóg wie co.

  • No to dodano 7 lat temu

   No to z prezydentem Kudelskim sobie pogadaj, zadzwoń i gadaj.

  • odpowiadam na pytanie osobie zatroskanej o brak dialogu z p. Sitnikiem m dodano 7 lat temu

   Najpierw pozwolę sobie odesłać Państwa zainteresowanych naszym Komitetem do Facebook'a i na stronę Bezpartyjne Siedlce, która, co tu ukrywać, jest mało funkcjonalna, ale "darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda.

   Kandydatem na prezydenta Siedlec z KWW Bezpartyjne Siedlce jest Andrzej Sitnik. Hasło kampanii wyborczej brzmi: “Odbierzmy Siedlce politykom, oddajmy mieszkańcom”.

   Wyjaśnieniem intencji /idei tego hasła jest moja odpowiedź na pytanie zadane przez siedleckiego polityka na Facebook'u.

   Pytanie: “Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie mi jednej kwestii. Jestem od urodzenia Siedlczaninem, działam w partii politycznej więc można powiedzieć, że jestem politykiem. Proszę o wyjaśnienie dlaczego chce Pan mi odebrać Siedlce i jednocześnie mi je zwrócić? Czy uważa Pan, że mam coś na sumieniu albo moja działalność była ujmą dla Siedlec? Czy ja może nie jestem Siedlczaninem albo moja przynależność jest drugiej kategorii?”

   Może odwrócę Pańską wypowiedź. Jestem siedlczanką nie od urodzenia, /przybyłam tu po maturze po dalszą edukację i zostałam/, nie działam w partii politycznej. Proszę o wyjaśnienie dlaczego praktycznie nie mam żadnego wpływu na decyzje dotyczące miasta, chociaż sprawy publiczne bardzo mnie obchodzą? Czy uważa Pan, że mam coś na sumieniu? Czy może nie jestem siedlczanką, a jeżeli jednak jestem, to drugiej kategorii?
   Proszę mi odpowiedzieć na pytanie: czy człowiek nie należący do partii, nie mający znajomych we władzach, z dobrymi kwalifikacjami i wykształceniem może być np. w zarządzie spółki albo zostać pracownikiem którejś z instytucji samorządowych?
   Proszę mi podać przykład, bo ja takiego nie znam.
   Od kilkunastu lat próbuję przebić się z innowacyjnymi projektami z edukacji kulturalnej/obywatelskiej i napotykam ścianę. Napiszę Panu jakie odpowiedzi otrzymałam od osób odpowiedzialnych za kulturę w mieście: że wyszłam przed szereg, że pozjadałam wszystkie rozumy, że jestem konfliktowa, żebym poszła z tym do jakiejś fundacji, że jestem nieudacznikiem /bo nikt mnie jakoś do tej pory nie złapał/, że nie ma możliwości /bo bardziej przydałby się mężczyzna do noszenia podestów, a merytorycznych pracowników jest dosyć, a kobiet i tak jest za dużo/, że jestem za stara, żebym zgłosiła się po stypendium prezydenta to może dostanę. Nikt z tych kilkunastu osób, /poza jedną uznającą, że moje projekty jednak nie nadają się na scenę/, nie zainteresował się tym, co proponuję, nie zorientował się, że jak najbardziej jest to “na czasie” i mieści się w podstawowym zadaniu instytucji kultury.
   I jeszcze dodam: gdy chciałam, żeby radni zajęli się utworzeniem stanowiska instruktora do spraw edukacji kulturalnej /to jest coś trochę innego od edukacji artystycznej/ na komisji kultury, czyli merytorycznie, to dostawałam, grzeczne co prawda, ale dziwne dla mnie odpowiedzi: OK, pogadam z panem XYZ. Jak mam to rozumieć? Sprawa może być rozpatrzona, a właściwie załatwiona, tylko po koleżeńsku? Czy to oznacza, że ośrodki kultury należą do radnych? A może bardziej do dyrektorów? A może najbardziej do partii? Od dawna “na mieście” krąży opinia, że jeden należy do PO, a drugi do PiS. Nie widzi Pan tu nic niewłaściwego?
   A jak jest z Panem? Gdybym też do Pana przyszła, co by mi Pan odpowiedział? Wobec kogo byłby Pan lojalny? Wobec partii czy wobec mieszkanki Siedlec? Jestem pewna, że nie zawalczyłby Pan o moje prospołeczne projekty, tak jak do tej pory nie zrobił tego nikt, chociaż we wszystkich programach wyborczych widzę hasła o budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.
   Dlatego proszę się nie dziwić, że część mieszkańców zauważa jak członkowie partii /wszystkich/ dbają przede wszystkim o swoich, nie o mieszkańców.
   W demokratycznych, cywilizowanych krajach jest na to określenie: sprzeczność lojalności.

   Teresa Błażejczyk, mgr pedagogiki kulturalno-oświatowej, podyplomowe: marketing w sferze kultury i sztuki, 20 lat pracy w instytucjach kulturalnych, 9 lat praktyki reportera w telewizji regionalnej, obecnie rzecznik konsumentów.

 10. Paweł dodano 7 lat temu

  Jak można pisać "Oficjalne przecięcie wstęgo NA oczyszczalni"?Powinno być: "Oficjalne przecięcie wstęgi W oczyszczalni". Poprawnej pisowni uczą w szkole.

 11. Zigniew dodano 7 lat temu

  Pan Sitnik to nie karierowicz to nie stołek to kandydat na prezydęnta, odpowiedzialny a przede wszystkim skuteczny ,fachowiec nie musi się obawiać ale partyjni partacze niech się już pakują.

  • pisarz dodano 7 lat temu

   Skuteczny fachowiec od mycia samochodu, chroń Panie Boże miasto od takich fachowców.

   • własnie dodano 7 lat temu

    Drżyjcie bo zrobimy myjnię, manualną i spłacimy długi miasta.

    • zmartwiony mieszkaniec dodano 7 lat temu

     Z inwestycji tylko myjnia samochodowa,to mało, a co z III etapem obwodnicy, tunelem pod torami , halą sportową na błoniach, za rządów Sitnika tego nie będzie szkoda

   • pisarzu fachowcu dodano 7 lat temu

    A ty pisarzu nawet skutecznym pisarzem nie jesteś. I sam się chroń, a nie Pana Boga wzywasz nadaremno.

 12. Od młodych dla młodych dodano 7 lat temu

  Dla pracowników, całej dyrekcji PWiK Siedlce i ludzi którzy się przyczynili ze tak ogromne pieniądze napłynęły do PWiK-u wielkie podziękowania.

  • Tak jest dodano 7 lat temu

   Należy podziękować ludziom z PWiK-u, co znają się na rzeczy, a nie tym celebrytompolitykom. Taka inwestycja będzie służyć wszystkim.

 13. Zigniew dodano 7 lat temu

  Jak ma się opierdzielać to niech myje samochód ,ty się szykuj już koniec opierdzielania za darmo kasę brać.

 14. kogoś mi brakuje dodano 7 lat temu

  A gdzie czarny rycerz z kropielnicą?

 15. Bartosz dodano 7 lat temu

  Przecięcie wstęgi NA oczyszczalni? Po jakiemu to napisane?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?