SPIN

Wybory w siedleckim „Ekonomiku”

Beata Głozak środa, 5 listopada 2014, 22:47 Aktualnie

Jak wyglądają wybory do władz gminy? Czym się zajmuje Rada Gminy? Co zawiera i reguluje kodeks wyborczy? Jakie są różnice pomiędzy samorządem w Polsce i Norwegii?
Odpowiedzi na te i inne pytania będą szukać uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.

6 listopada młodzież weźmie udział w symulacji wyborów do władz gminy, a wcześniej spotka się z Olavem Bergmalem, przedstawicielem jednostki samorządu terytorialnego Sveio Kommune w Norwegii, który przedstawi sposób organizacji samorządu terytorialnego w swoim kraju.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Jak działa moja gmina?” realizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana.

Podczas symulacji młodzież pozna mechanizm wyborów samorządowych od kuchni. Zdobędzie cenną wiedzę z zakresu całego procesu wyborczego, począwszy od kampanii poszczególnych kandydatów, a kończąc na ogłoszeniu wyniku wyborów. Uczniowie na czas symulacji przeniosą się do wyimaginowanej gminy „Gminowo” i pod okiem zespołu trenerskiego wcielą się w rolę uczestników procesu wyborczego: członków komisji wyborczej, komitetów wyborczych poszczególnych partii oraz przedstawicieli mediów.

Symulacja jest oderwana od realiów społecznych, politycznych i gospodarczych Siedlec. Projekt „Jak działa moja gmina?” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

Polska Fundacja im. Roberta Schumana/opr. bg

Komentarze (1)

  1. gaaal dodano 7 lat temu

    ,,,a gdzie są wyniki tej symulacji?????

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?