SPIN

Uroczyste otwarcie nowej ścieżki rowerowej

Aneta Borkowska piątek, 7 listopada 2014, 10:14 Siedlce

W najbliższą środę (12 listopada) o godz. 13.30 zostanie otwarta nowa ścieżka pieszo – rowerowa. Zaczyna się przy ulicy Prusa, następnie pomiędzy działką Spółdzielni Mleczarskiej i lodowiskiem Ośrodka Sportu zmierza do parku, by tam połączyć się z już istniejącą ścieżką. W ten sposób dociera do ulicy Bema.

Niewątpliwym walorem nowej alejki jest możliwość przedostania się do „Starego Parku” w późnych godzinach wieczornych. Do tej pory było to niemożliwe, gdyż brama Ośrodka Sportu, ze względów bezpieczeństwa zamykana jest o godzinie 22. Tymczasem od środy, amatorzy wieczornych spacerów będą mogli już spacerować w pełni oświetloną dróżką.

Ścieżka, zaprojektowana przez siedlczanina, Wojciecha Żółkowskiego, ma 237 metrów długości i 4 metry szerokości. Zbudowana jest na solidnej podbudowie z białej i czerwonej kostki brukowej.

źródło: ARMS

25 komentarzy

 1. bankier dodano 7 lat temu

  a nie miało być już tak, ze ścieżka miała być zawsze czerwona a chodniki szare?

  • mr2 dodano 7 lat temu

   tak miało być i co? i nie ważne bo wybory i już!

 2. bankier dodano 7 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2014/03/17/sciezki-rowerowe-w-siedlcach-beda-tylko-czerwone/

  tak w nawiązaniu do powyższego

 3. "Podbudowa" dodano 7 lat temu

  " Zbudowana jest na solidnej podbudowie z białej i czerwonej kostki brukowej"

  Podbudowa to coś pod spodem.
  Jeśli chodzi o kolory gratuluję.

 4. Rowerek dodano 7 lat temu

  Mam nadzieję że ta nowa ścieżka jest wyznaczona w sposób bezpieczny dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego, a nie tylko rowerów.
  Dlaczego?
  Proszę przejechać rowerem ulicą Warszawską w kierunku centrum w sposob bezpieczny wyznaczoną ścieżką rowerową zwracając szczególną uwagę na oznakowanie poziome i pionowe.
  Jedno przeczy drugiemu.
  Ktoś kto malował i wytyczał ścieżkę rowerową
  zrobił to w sposób niedbały i niezgodny z przepisami ruchu drogowego.
  Koniec ścieżki rowerowej przy moście powinien być wyznaczony w sposób nie budzacy wątpliwości.
  Przejeżdżanie rowerem po pasach dla pieszych tam gdzie ścieżki już nie ma jest nagminne tak jak dalsza jazda po chodniku.

  • jan dodano 7 lat temu

   Panie, czepiasz się Pan – ważne, że zrobione przed wyborami! A co będzie potem to już nieważne. Ważne, żeby się wstęga nie zagięła.

 5. pokropek dodano 7 lat temu

  też będzie?

 6. Rowerzysta dodano 7 lat temu

  I po co komu taki skrawek ścieżki rowerowej, prowadzący nie wiadomo skąd i dokąd. Tu tylko polityka i statystyka. A dla rowerzystów nic. I co tu uroczyście otwierać ? Żenada.

 7. efaster dodano 7 lat temu

  dokładnie, tylko dalej jest zwykły chodnik, a nie ścieżka rowerowa, UM mógł pójść za "ciosem" i dociągnąć ścieżkę rowerową do ul. Bema, a tak rowerzyści będą wjeżdżać na pieszych albo ich omijać slalomem, po ciemku będzie problem, bo tam nie ma latarni po prawej (patrząc w stronę ZSP nr 4) stoją ławki jak ktoś po ciemku w nie przywali to będą jaja. No i jak widać wybory to i 200 m ścieżki trzeba otwierać, a tak z ręką na sercu widział ktoś kiedyś p. Kudelskiego na rowerze by jeździł po mieście ?? Bo ja nie, p. Głowackiego widziałem wiele razy, ale "Kudiego" nigdy. Ba raz by się przeszedł po zmroku ul. Sienkiewicza, odcinek od kościoła garnizonowego do ul. Floriańskiej tam jest półmrok, bo te latarnie co tam są nie dość, ze świecą w niebo t jeszcze zamontowano tam żarówki dające barwę białą, a ta daje mało światła. Po drugiej stronie Sienkiewicza są inne latarnie dające światło barwy żółtej i jak ręką odjął. To taki duży wydatek wymienić oprawy i żarówki na inne dające żółtą barwę światła, od razu by się poprawiło bezpieczeństwo na tym odcinku ulicy.

 8. Pablos dodano 7 lat temu

  Uroczyste otwarcie nowej ścieżki rowerowej – całe 237 m, czyli bez burmistrza i biskupa pewnie się nie obędzie… Następne wielkie i uroczyste wydarzenie: postawienie kosza na śmieci.

 9. rudy dodano 7 lat temu

  no to do rozbiorki!!!!!! u nas wszystko inaczej niz wszedzie, sciezki kolorowe, z kraweznikami, kostka zamiast asfaltu, sciezki prowadzące do ….. no wlasnie gdzie….. zadnej przemyslanej decyzji tylko wszystko na potrzebę chwili

 10. MW dodano 7 lat temu

  …to już zaczyna być groteskowe…… uroczyste otwarcie: ścieżki rowerowej , toalety publicznej, uliczki osiedlowej, ronda, oczyszczalni ścieków………i zasypanie rowu śmierdzącego. Oczywiście politycy, wstęgi, nożyczki…czyli jak to za komuny bywało: klapa-rąsia-buźka-goździk. Towarzystwo, które uważa, że to ich zasługa i zapewne wydali własne pieniądze na te inwestycje. Nie można tego zrobić bez tej pompy , bez ośmieszania się.. wyglądacie idiotycznie z tymi nożyczkami.. w tyle osób nad tą wstęgą do pocięcia.

 11. Prośba wielka dodano 7 lat temu

  Nie ma czasu na wstawianie komentarzy więc zlikwidujcie "Dodaj komentarz"

 12. Karol dodano 7 lat temu

  A czy wstęga do przecięcia będzie dłuższa od ścieżki. Przed wyborami tylu zechce się lansować…

 13. Katolik dodano 7 lat temu

  Apel prośba do Kudelskiego nie zapomnij pan zaprosić Tchórzewskiego i biskupa będzie ciekawiej.

  • E tam; dodano 7 lat temu

   ciekawiej to byłoby, gdyby zaprosił rozrywkowych posłów z PIS – , koniecznie z żonkami i konkubinami (Kamiński ślubną żonę zostawił przeciez dla "aniołka"). Mogłaby być niezła balanga, Hofman może i w Siedlcach "coś" by pokazał – no i krzaków tam dostatek, to miałby gdzie się w…ć – nie musiałby sikac na ulicy.
   Ochrona tez byłaby zbędna – w końcu posel Jackiewicz potrafi "zmiksować" na amen "podejrzanie wyglądającego osobnika" w obronie "honoru" swojej żony.

 14. Iga dodano 7 lat temu

  I znowu z kostki.

 15. MiroSŁAW dodano 7 lat temu

  Ale to kuźwa komuną jedzie te otwarcia. Do zmiany te szopki! Proponuje pierwszą uchwałę NOWEJ Rady Miasta: "Uchwała o zakazie robienia szopek w Siedlcach za publiczne pieniądze"

 16. krim dodano 7 lat temu

  A ja tam się cieszę, nie startuję w wyborach i każdy nawet taki mały fragment ścieżki cieszy. Ale tu na forum sami specjaliści, dla mnie ok, będę miał bliżej do domu. Pseudofachowcy niech się zajmą swoimi rogatkami, a nie wszędzie węszą jakby to komuś dokopać. Jakie to ma znaczenie jaki kolor ścieżki. Znak pionowy ma pewnie ze dwa metry, ślepy zauważy, daltonista nie!

  • Paderewska dodano 7 lat temu

   Ciesz się ile możesz, ale przestańcie kampanię za nasze pieniądze robić. Tym razem i tak zwycięzcę będziemy rozliczać. Banery to pewnie po złotówce za metr robicie? A (…) to pewnie zapomniał o przedwyborczym barterze? Jak (…) taki odważny to chętnie i po korytarzach prokuratury pochodzi 🙂

 17. gaaal dodano 7 lat temu

  ….co jeszcze można uroczyście otworzyć…..

 18. Biskup ścieżkowy dodano 7 lat temu

  Jako przewielebny już czekam z kropidłem w blokach startowych. Mam tylko wątpliwości, czy skropienie tej 237 metrowej "białej ścieżki" nie spowoduje zbrylenia materiału, co w konsekwencji uniemożliwi skuteczną konsumpcję.

 19. arek dodano 7 lat temu

  Przed nadchodzącym sezonem zimowym była to najbardziej oczekiwana inwestycja w mieście. Czekamy jeszcze na oddanie do użytku ścieżki rowerowej na ul 3 go Maja, ale to nastąpi pewnie przed drugą turą wyborów 🙂

 20. Bartosz dodano 7 lat temu

  Przecinanie wstęgi będzie?

 21. Zorro dodano 7 lat temu

  PiS z roweru przesiadł się do samochodu.To są samochodziki Hofmany Kamińskie i inne (…). Rowerami niech jeżdżą pampersy z PO ALBO DZIADY KOŚCIELNE a oni to pany samochodzki którzy marzą o samolotach. amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?