SPIN

Chór Miasta Siedlce zdobył Złoty Dyplom

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 listopada 2014, 11:46 Kultura

W sobotę (8 listopada) Chór Miasta Siedlce pod dyrekcją Justyny Kowyni – Rymanowskiej zdobył Złoty Dyplom w kategorii „Chóry mieszane – kameralne” na X Międzynarodowym Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna” im. Henryka Mikołaja Góreckiego.

Do udziału w X już edycji Festiwalu komisja artystyczna zakwalifikowała 14 zespołów chóralnych. Jak podkreślają organizatorzy poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki. Siedleccy chórzyści rywalizując m.in. z Chórem CLASSIC z Białorusi, Bi-Bi Singers z Bielska Białej, Sarmata Ars Bendzinesis z Będzina czy Kameralnym Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II St. w Gliwicach, zdobyli I miejsce, ex aequo z Chórem Kameralnym „Senza Rigore” Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Artystów oceniało jury w składzie: dr Milan Kolena – Akademia Sztuk w Bratysławie – przewodniczący, prof. Aleksandra Paszek-Trefon – Akademia Muzyczna w Katowicach oraz prof. Benedykt Błoński – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Wszyscy nagrodzeni zaprezentowali się podczas koncertu laureatów, który w sobotni wieczór wybrzmiał w Kościele pw. Królowej Apostołów w Rybniku.

źródło: CKiS

3 komentarze

  1. ooooooo dodano 7 lat temu

    Na jakiejś tam prowincji…. Gdyby to dalej prowadził Orzeł. No to tak.

  2. ja dodano 7 lat temu

    Podobno planowane jest przedwyborcze spotkanie chórzystów w kościele Bożego Ciała. A może to agitacja wyborcza pana "chórmistrza"

  3. Aaass dodano 7 lat temu

    Chormistrz" wystartuje i w poneidzielek zrezygnuje

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?