SPIN

Poświęcona i otwarta

Beata Głozak środa, 12 listopada 2014, 23:30 Aktualnie

Prawie 240 metrów długości i 4 metry szerokości – ścieżka pieszo – rowerowa łącząca chodnik przy ul. Prusa z ul. Bema została oficjalnie poświęcona i otwarta.

– Ścieżka jest wykonana na podbudowie z kostki brukowej, dodatkowo wykonano ogrodzenie i oświetlenie. Koszt inwestycji zamknął się w 190 tysiącach złotych netto, inwestorem jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce – mówi prezes spółki Mariusz Gruda.

Mimo wcześniejszych planów część wyznaczona dla rowerów nie jest w kolorze czerwonym a szarym. Z pomysłem ujednolicenia kolorów ścieżek rowerowych na początku tego roku wystąpił jeden z radnych, ale na wystąpieniu podczas sesji się skończyło. Do wprowadzenia czerwonych ścieżek zabrakło bowiem odpowiedniej uchwały.

– Szary kolor wydaje się twarzowym, ale jeśli będzie z tym problem poprosimy Agencję żeby ścieżkę przemalowała – przyznał Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. – Jeśli chodzi zaś o ujednolicenie kolorów wszystkich ścieżek rowerowych to jestem przekonany, że takiego projektu uchwały nie było – dodał.

7 komentarzy

 1. Leszek Myśliński dodano 8 lat temu

  Jestem za ścieżkami rowerowymi, bo nasze miasto jest przyjazne pedałowaniu ;-), ale jestem przeciw czarom-marom oddawanym na otwarciu ścieżki.

 2. Polska nie jest krajem KOŚCIELNYM dodano 8 lat temu

  A jeżeli ktoś jest ateistą i z zasady nie korzysta z miejsc poświęconych to którędy ma chodzić i jeździć w Siedlcach?

  Czy tego już nie za dużo?

  Ciekawe, czy decydenci poświęcają swoje nowe meble w domach, rośliny w ogródku, zabawki dla dzieci, komputery i np. ROWERY. Może niedługo po poświęconej ścieżce rowerowej będą mogły jeździć tylko poświęcone rowery. Kropidłem się tego kraju nie naprawi.

 3. kolor... dodano 8 lat temu

  Jak zabrakło pomyślunku i rozsądku przy ustalaniu kolorów to teraz wystawia się grube działa w postaci braku uchwały. Ręce opadają. Jak można było nie wziąć czegoś takiego pod uwagę przy projektach?

 4. efaster dodano 8 lat temu

  kolor wydawał się twarzowym …. he, he dobre, dobre Głowacki jak coś powie to już powie, no ale uczy się od najlepszych … Błaszczak, Brudziński, Kaczyński … Hoffman a sorry to ostanie nie aktualne … Kudelski też jak coś powie to już powie …
  No to ja się nie dziwię, że inwestorów nie ma jak miałbym doczynienia z takimi "tuzami" to po 5 minutach rozmowy już bym był w trasie do innego miasta ….
  A tak na serio, co my Siedlczanie komuś złego zrobili, że nas bóg pokarał takimi (…) u władzy. Boże widzisz i nie grzmisz ….

 5. Tomasz dodano 8 lat temu

  Pan v-ce Prezydent mógłby wydać tomik – "Myśli nowoczesnego v-ce Prezydenta". Sukces i międzynarodowa sława gwarantowane.

 6. Leszek Myśliński dodano 8 lat temu

  V-ce Głowacki musi odejść.

 7. Zorro dodano 8 lat temu

  Samochodziki Hofmany na rowery i na pieszo za karę do CZĘSTOCHOWY i prosić o przebaczenie.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?