SPIN

Pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa oddana

Beata Głozak czwartek, 13 listopada 2014, 19:56 Siedlce

Kosztowała 6 mln złotych, jest pełnowymiarowa i przystosowana do rozgrywania zawodów w zasadzie wszystkich dyscyplin. Hala sportowa przy siedleckiej „Samochodówce” to w tej chwili jedyny taki obiekt w mieście.

Oficjalne oddanie hali rozpoczęło się tuż po godz. 13. Na uroczystości było kilku dyrektorów siedleckich szkół, radnych parlamentarzystów. O część artystyczną imprezy zadbali tancerze Caro Dance i sportowcy ZSP nr 3.

Otwarta cały tydzień

– Hala będzie funkcjonowała cały tydzień. Najpierw zajęcia będą mieć uczniowie, a potem będą z niej korzystać pozostali mieszkańcy, kluby sportowe i organizacje – tłumaczy dyrektor „Samochodówki” Krzysztof Grzegorczuk. – Obiekt spełnia wymogi praktycznie wszystkich dyscyplin sportowych. To jedyna hala sportowa w Siedlcach, na której mogą być rozgrywane zawody w piłce ręcznej, a po dostawieniu siedzeń także mecze ekstraklasy koszykówki kobiet – dodaje.

hala dyrektorZadowolenia z inwestycji nie kryją uczniowie „Samochodówki”.

– Patrząc na ten obiekt mogę spokojnie powiedzieć, że brakowało nam sali z prawdziwego zdarzenia. Wrażenia super. Nic dodać, nic ująć – mówi Dominika Całka. Podobne zdanie mają też Piotrek, Daniel i Przemek. – Do tej pory lekcje wf-u odbywały się najczęściej na korytarzu. W zasadzie to ściskaliśmy się po kilka osób. Teraz nie będzie porównania – twierdzą.

W nowo wybudowanym budynku są także: sala rehabilitacyjna, siłownia i sala fitness. Z nowego obiektu ZSP nr 3 będzie korzystał razem z pobliskim „Ekonomikiem”. Grzegorczuk zapewnia, że nie będzie z tym najmniejszego problemu, bo sala jest dzielona na trzy części, a obie placówki już teraz dzielą się boiskiem „Orlik”.

Zarządzi Agencja

Zarządzaniem obiektem po godzinach otwarcia szkoły zajmie się Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Do miejskiej spółki będzie należało godzenie oczekiwań klubów i organizacji.

– Jako instytucja edukacyjna nie jesteśmy przystosowani do tego , aby organizować zawody wyższego szczebla. Hala jest przez cały czas własnością szkoły i będziemy ją wynajmowali Agencji – podkreśla Grzegorczuk.

Powierzchnia parkietu wynosi prawie 1200 metrów kwadratowych. Hala może pomieścić ponad 300 widzów z czego ponad 170 na trybunach stałych w części balkonowej. Tam też są dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Pozostałe miejsca będą rozkładane. Ponad 4 mln zł na budowę hali wyłożył siedlecki samorząd, pozostała kwota, czyli niemal 2 mln pochodziła z dofinansowania ministerstwa sportu.

19 komentarzy

 1. fotograf dodano 7 lat temu

  A gdzie są zdjęcia z przecięcia wstęgi, pytam się gdzie zdjęcia?

  • tu dodano 7 lat temu

   http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=2937&menu_id=0

  • Tomek dodano 7 lat temu

   Jakbyś się trochę rozejrzał to są zdjęcia w Galerii, ale to trzeba albo poczytać tytuły, albo zjechać trochę niżej na stronie.
   I tam będziesz miał fotkę z przecięcia. Tylko niestety to wymaga trochę wysiłku 🙂

 2. kolo dodano 7 lat temu

  Czy na pewno będzie można grać w piłkę ręczną? Są plotki iż nie jest to pewne ze względu na używanie kleju

 3. Pater Ewska dodano 7 lat temu

  Idzie nowa jakość, zamiast przecinać wstęgi pocięto wyborcze banery 😉

 4. Rojek dodano 7 lat temu

  Czy hala została poświęcona? Inaczej jest w niej duch nieczysty.

  • ktos dodano 7 lat temu

   Spokojnie, została poświęcona 🙂

 5. :/ dodano 7 lat temu

  brawo internauci, wreszcie w Siedlcach powstała prawdziwa hala, a wy tylko narzekacie… żenada

 6. Radny dodano 7 lat temu

  Proszę o sprawdzenie przez dzięnikarzy , czy dzisiaj można przeprowadzać lekcje w-f na nowej hali, bo z tego co wiem to nie można a wczoraj to był lans

  • Karol dodano 7 lat temu

   Z tego co wiem, to pisze się "dziennikarzy", ale czego można wymagać od prostego radnego. Nie wysługuj się dziennikarzami, tylko poproś o wyjaśnienie odpowiednie osoby, które za to biorą publiczne (samorządowe) pieniądze.

 7. Sylwester w nowej hali dodano 7 lat temu

  Już mi nogi chodzą, gdy pomyślę, jak będę moją damę prowadził w tangu na balu sylwestrowym. Bal na 1000 par.

  • Bal dodano 7 lat temu

   Myślę, że zwycięska partia nie będzie miała tylu członków na bal.
   Zmieszczą się na Białej Sali.

 8. gość dodano 7 lat temu

  A co TA hala wyprodukuje??? Ilu zatrudni pracowników? Ilu ludziom da pracę, żeby mogli jeść chleb codzienny, niekoniecznie poświęcony?

 9. siedlczanka dodano 7 lat temu

  wszystko super, ale…. jest w mieście szkoła podstawowa gdzie dzieci ćwiczą na korytarzach lub w prowizorycznej sali.To SP nr 10. I są szkoły niewyremontowane. Chyba coś nie tak.

  • SP10 dodano 7 lat temu

   W SP 10 sala gimnastyczna się zawaliła?

  •   dodano 7 lat temu

   W SP6 mimo dwóch hal, boiska i salek korekcyjnych nie raz miałem wf na korytarzu. Nikt na to nie narzekał. Sala przy ZS3 była potrzebna nie tylko uczniom, ale i klubom sportowym.

  • zsp3 dodano 7 lat temu

   W ZSP3 we wcześniejszych latach posiadaliśmy niewielką "salę gimnastyczną", która wymiarami przypominała tzw. "baletówkę". Odbywały się tam lekcje z wychowania fizycznego grając w siatkówkę pomimo, że wysokość dachu niezbyt na to pozwalała. Warunki moim zdaniem były niezbyt dobre… Stare okna, obdrapane ściany, praktycznie zawalająca się konstrukcja. I gdy zaczęto budowę wszyscy również ćwiczyli na korytarzach grając w ping-ponga.
   Nie da rady też wszystkich szkół wyremontować, nie ma nikt na to funduszy.

 10. Ząbek dodano 7 lat temu

  Będzie gdzie się schronić przed apokalipsą zombie.

 11. Marian Kozak dodano 7 lat temu

  Nie wiem dlaczego wszyscy wpadają w zachwyt?? To po prostu hala dla szkoły, która za wynjęcia będzie płaciła. Agencji Rozwoju Miasta. Hala ta pomieści tylko 150 osób i drugie tyle na dostawki to ci dopiero obiekt. Tyle pieniędzy poszło w błoto. Ktoś powinien zaplacić za to

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?