SPIN

Nowe, ale nie ostateczne dane dotyczące wyborów prezydenta miasta

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 listopada 2014, 11:54 Aktualnie

Przedstawiamy jeszcze nie ostateczne, ale świeże wyniki z zestawień urzędu. Jak nas poinformowano, Miejska Komisja jeszcze nie zarejestrowała wszystkich protokołów.

Wojciech Kudelski 11 297 głosów – 40,58%
Andrzej Sitnik 6970 głosów – 25,04%
Anna Sochacka 4294 głosy – 15,42%
Jacek Kozaczyński 2945 głosów – 10,58%
Leszek Szpakowski 966 głosów – 3,47%
Mateusz Kozłowski 792 głosy – 2,84%
Jacek Krupa 577 głosów – 2,07%

77 komentarzy

 1. pol dodano 7 lat temu

  A czy pan Andrzej Sitnik ma jakiekolwiek doświadczenie samorządowe, żeby rządzić miastem?

  • aldona dodano 7 lat temu

   Jasne ,że nie ma. Do partii żadnej nie przynależny ale zawsze spoglądał w lewo i kto wie czy kiedyś nie należał do PZPR. Na pewno ma opinię karierowicza.

   • wesoły lulek dodano 7 lat temu

    Widzę że urzędasy Kudelskiego już jadą z negatywnym PRem… :))

 2. maniek dodano 7 lat temu

  Na pewno lepsze niż Kudelski 😀

 3. bankier dodano 7 lat temu

  do pol – im mniejsze tym lepsze – najgorsi kandydaci to "z zawodu samorządowiec" – taka osoba nie ma pojęcia o realnym życiu

  • pol dodano 7 lat temu

   Powierzyłbyś swoje mienie, zdrowie, edukację swoich dzieci komuś bez żadnego doświadczenia?

   • bankier dodano 7 lat temu

    Mienie? – mówisz o tym niby wspólnym? – ktoś kto nie pracował w realnej gospodarce tylko całe życie "na państwowym" nie ma pojęcia skąd są prawdziwe pieniądze. Wydawać czyjeś to umie nawet osoba niepiśmienna. Edukację? – nie mam najmniejszego szacunku dla obecnej polskiej szkoły – przerosty niepotrzebnych treści i zblazowani (bo praktycznie nieusuwalni) nauczyciele, z którymi nie ma jak się spotkać po godz. 12.00 – bo już "skończyli lekcje". – Szkoły dawno powinny być prywatne i powinien funkcjonować bon edukacyjny. Zdrowie? – A co ma samorząd do służby zdrowia?

    • pol dodano 7 lat temu

     W jakiej to "realnej gospodarce" pracował niby Pan Sitnik i czy przypadkiem nie był tym "zblazowanym" nauczycielem?

 4. obserwator dodano 7 lat temu

  W drugiej turze może być ciekawie. Gdyby wygrał Sitnik bez zaplecza radnych będzie miał związane ręce.

  • e tam dodano 7 lat temu

   może mieć 14:10

 5. iga dodano 7 lat temu

  pol a czy Kudelski jak zaczynał to takie wielkie miał doswiadczenie????????????? p. Kudelski jakis czas temu powiedziała ze nie bedzie kandydował i co?! troszke niezdecydowany a nam taki prezydent nie potrzebny!

  • aldona dodano 7 lat temu

   Owszem miał. Przez trzy , a może cztery kadencje był przewodniczącym rady miasta. Ogromne doświadczenie Szacunek wobec każdego człowieka. Kultura osobista i wspaniałe wartości. Zupełnie przeciwieństwo Pana Sitnika, a zwłaszcza w kwestii doświadczenia i szacunku dla każdego człowieka

   • A dodano 7 lat temu

    NO SZCZEGÓLNIE Z TYM SZACUNKIEM TO PRZESADZIŁAŚ.Nie raz w niegrzeczny sposób wypraszał petentów z gabinetu ,sama byłam świadkiem

 6. ja?! dodano 7 lat temu

  Wolę Sitnika niż Kudelskiego. Po cholerę ludzie znani w Sdl idą na wybory z partiami? Dobry przykład Maćka Nowaka. Człowiek znany lubiany i poszedł do pisowców. Pytam po co? Niech partie kradną i wydają nasze pieniądze na wiejskiej…
  PS: Gratulacje dla Andrzeja Koca, komu jak komu, ale jemu za 23 lata poświęcaniu się amatorskiemu sportowi w naszym mieście należało się.

  • mpppm dodano 7 lat temu

   przyłączam się do gratulacji

  • Rafał dodano 7 lat temu

   Jak widać uczciwością i poświęceniem swojego czasu dla innych można zyskać więcej niż tysiącami plakatów. Gratulujemy Panie Andrzeju !

  • pol dodano 7 lat temu

   Kudelski zanim został prezydentem był przewodniczącym Rady Miasta

  • adzia dodano 7 lat temu

   Ja zaś wolę Kudelskiego. Nie podobają mi się zadufani w sobie karierowicze.

   • lolek dodano 7 lat temu

    A komuż ten czas tak poświęcił Pan Andrzej. Czas istotnie poświęcał na kampanię przedwyborczą, ale to chyba we własnym interesie jak zwykle.

    • lech dodano 7 lat temu

     nie widziałem ani jednego plakatu wyborczego pana Andrzeja

 7. X dodano 7 lat temu

  Pan Sitnik to tylko "skacze"- od SP 7, przez OSIR, ostatnio dyrekcja STO z której jak widać juz planuje zrezygnować po niespełna kilku miesiącach, takze jak widać tu chyba liczy sie ilość, niestety nie jakość.
  To jak na przestrzeni ostatnich lat Siedlce sie rozwinęły to zasługa dobrej polityki, a przede wszystkim dobrego WYKORZYSTANIA środków z unii, bo dostać je a wykorzystać to dwie rożne rzeczy.
  Cieszę sie ze Siedlce zmieniają sie na lepsze i cieżko nie przyznać, ze jest to zasługa obecnego prezydenta.

  Pozdrawiam

  • zmiana lekarza by sie przydała dodano 7 lat temu

   naprawde wierzysz w to co piszesz ,czy to tak z polecenia

  • zawiedziona dodano 7 lat temu

   do X
   ogarnij się -o jakim wykorzystaniu środków unijnych piszesz???
   Większośc inwestycji w tym mieście została zrealizowana za pieniądze miasta i z KREDYTU !!!. To , co będziesz zawdzięczać tej ekipie -to DŁUGI, które będą spłacać jeszcze nasze dzieci i wnuczki, a podatki będą tak duże (bo przecież trzeba długi spłacać),że kto będzie tylko miał taką możliwość, będzie stąd uciekał. Takiej przyszłości chcesz ?

   • X dodano 7 lat temu

    Zanim zakrzyczysz mnie wołaniem o ogarnięcie, powiedz mi o jakich inwestycjach kredytowych mówisz?
    Przebudowa teatru CKiS, renowacja kina Podlasie,
    Kompletna przebudowa kina sojusz- Galeria piękna 7,
    Aquapark, kompletna modernizacja kolei i peronów w dworcu PKP(trwa), stadion na ulicy Północnej to tylko czesc. Wszystkie dofinansowane w dużej mierze z środków unijnych. Wiadomo ze do dofinansowania dokłada sie środki miejskie, kurczę na tym polegają dotacje. To lepiej żeby 'miasto stało w miejscu'??
    Nie wiem czy pamiętacie ludzie, ale jeszcze kilka lat temu nie było gdzie pójść do kina czy teatru, o basenie z prawdziwego zdarzenia nie wspominając.

    • Waldek Kuna dodano 7 lat temu

     Cyt.;"kompletna modernizacja kolei i peronów w dworcu PKP(trwa), " Inwestorem modernizacji jest PKP PLK a nie zadłużone po uszy miasto . Owszem jest dofinansowanie ze środków UE ale nic nie zmienia to odnośnie osoby inwestora. Od kiedy to właścicielem dworca, peronów, elementów infrastruktury PKP jest miasto?

     • X dodano 7 lat temu

      Mój błąd, przyznaję.

   • oj czuję sztab p. Psitnika dodano 7 lat temu

    Nie powtarzaj wyssanych z palca pana Andrzeja bzdur – większość inwestycji powstała z dofinansowaniem unijnym. powinno się wam odebrac prawo głosu, bo nie macie pojęcia ani o tym miescie ani o inwestycjach. byłem na waszym spotkaniu w sali białej nie macie pojęcia co zostało zrobione, nie macie programu pomysłu to, ze Psitnik złapał tak dobry wynik to nie jest wasza zasługa tylko zasługa głupoty obecnych władz.

    • prawo dodano 7 lat temu

     "powinno się wam odebrac prawo głosu"
     No to odbierz im prawo głosu.
     Przedtem napisz ile to z Unii władza dostała na aquapark.

   • oj czuję sztab p. Psitnika dodano 7 lat temu

    a i zawedzion myślenie nie boli, internet nie gryzie poszukaj informacji od jak dawna podatki nie były podnoszone w naszym mieście, Smiać mi się chce z Was. W siedlcach jesteście jak PiS w kraju.

  • ja?! dodano 7 lat temu

   Pan Andrzej?? To chyba nie wiesz czym są rozgrywki slsp w Siedlcach. Grają tam całe rodziny, a żeby nie Pan Andrzej i jego załatwianie i proszenie o boiska, które chciano zabrać to w można by było grać na konsoli. Chyba mało wiesz człowieku co się w mieście dzieje. Człowiek nic z tego nie ma. 23 lata poświęca swój czas, zdrowie i czasami nerwy chcąc żeby ta liga była. Grał tam mój ojciec, gram ja i mam nadzieję, że dalej to będzie trwało!

 8. olo dodano 7 lat temu

  dalej będziemy jeździć po dziurawych ulicach i pomniki zwiedzać

 9. wyborca dodano 7 lat temu

  A ja piję dziś szampana za Wojciecha.Jemu tak z oczu dobrze patrzy już tyle lat.Nie to co jego pyszołkowatemu konkurentowi.

  • Kompan dodano 7 lat temu

   Przyłączam się do toastu!;) zdrowie Wojciecha!:D

 10. echo dodano 7 lat temu

  Nadzieja na zmianę jeszcze nie umarła.Może więcej rozumnych ludzi zagłosuje za 2 tygodnie.

 11. Anonim dodano 7 lat temu

  Czemu Pan Kudelski oddaje miejsca w Siedlcach dla Kościoła za przysłowiową złotówkę? Rozumiem, że był to układ z poprzednim Biskupem, ale to nie zmienia faktu. Plac na Daszyńskiego? oddany. Powstająca parafia na Rakowieckiej? Plac oddany. Głosowałem na Sitnika i będę głosował, bo mam nadzieję coś się zmieni. Fakt może i Kudelski coś tam zrobił, a raczej rada miasta, bo to od nich dużo zależy, ale również dużo stracił. Czas coś zmienić. Zapomniałem dodać, że jak zwierzęta były wyprowadzane w miejscu obecnego pomnika L. Kaczyńskiego to była awantura, ze jak to zwierzęta po cmentarzu wyprowadzać(Ci co nie wiedzą cmentarz Żydowski ), ale jak zrobić pomnik to żaden problem i wydać kasę na to. Lepiej było dać na dom dziecka. Jemu już nic życia nie zwróci,a dzieci by się tylko cieszyły. Ewentualnie poprawić ulice: floriańską albo już mega tragiczną janowską.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Dla jasności – cmentarz, gdzie stoi pomnik L. Kaczyńskiego (róg ulic Wojskowej i Cmentarnej) to nie był nigdy cmentarz Żydowski, tylko cmentarz prawosławny. Chowano tam głównie prawosławnych poddanych Cara chociaż i mieszkańców miasta Siedlce. 90 % tablic nagrobnych była pisana "cyrlicą". Cmentarz Żydowski był i jest nadal w okolicy ulic Szkolnej i Spokojnej.

   • tylko cmentarz prawosławny. dodano 7 lat temu

    "tylko cmentarz prawosławny." był to cmentarz katolicki i istniał jeszcze przed zaborami.

  • obywatel dodano 7 lat temu

   Nie byłem zwolennikiem powstania pomnika, jest mi to raczej obojętne.
   Jednak zanim napiszesz, sprawdź poprawność informacji które podajesz- pomnik nie został sfinansowany w ogóle z pieniędzy miasta, było to wyraźnie zaznaczone, inwestorzy też byli podawani przy uroczystości odsłonięcia.

   • andy dodano 7 lat temu

    Tym gorzej. Prywatne pomniki powinny stać na prywatnych działkach.

  • Liwiec dodano 7 lat temu

   I powtarzasz jak taki jeden… To nie był cmentarz żydowski.

  • Nie kłam anonimie dodano 7 lat temu

   Działka przy Rakowieckiej pod nowy kościół kupiona przez Kurię od prywatnego podmiotu za b.ciężkie pieniądze. Pomnik prezydenta Kaczyńskiego wybudowany za pieniądze ze zbiórki publicznej. Miasto nie finansowało jego budowy. Sprawdź uchwały dotyczące budżetu miasta. A cmentarz był katolicki, chociaż zdarzały się także pochówki prawosławnych.

   • endru098 dodano 7 lat temu

    Rzeczowa odpowiedź. Gratuluję.

 12. Ci co nie wiedzą cmentarz Żydowski dodano 7 lat temu

  "(Ci co nie wiedzą cmentarz Żydowski )"
  Doucz się.

 13. próba blokady. dodano 7 lat temu

  Zablokujcie mnie czy już to robicie tylko nie wychodzi.

 14. Kiedy dodano 7 lat temu

  Kiedy będą osadzać w więzieniu.

 15. do Anonima dodano 7 lat temu

  …nie jest to cmentarz żydowski, o którym piszesz. Jest to stary cmentarz katolicki, a cmentarz żydowski jest ok. kilometra dalej. … to tak żeby siedlczanie znali trochę Siedlce 🙂

  • cmentarz dodano 7 lat temu

   Gdyby był to cmentarz żydowski miął by ogrodzenie i nikt by nie miał do niego prawa oprócz gminy żydowskiej.
   I nie stawiano by na grobach zmarłych przed 200 laty pomników. Pozdrawiam decydentów i życzę by im się śnili ci trzej siedlczanie wyciągnięci z grobu pod fundament pomnika.

 16. obywtel19 dodano 7 lat temu

  i jeszcze kamerkę na pomniczek a szkoła 300 metrów dalej o taką kamerkę od lat prosi dla bezpieczeństwa dzieci ale pomnik ważniejszy… aby Prezesowi się podlizać….(…)

 17. indygo dodano 7 lat temu

  Czas na zmiany! Ale wiele osób wczoraj nie poszło na wybory, bo wątpi w ich sens. Teraz, po pierwsze turze widać, że jak coś się nie podoba, to można zmienić! Idźcie głosować na Sitnika!! W Siedlcach potrzeba nowych miejsc pracy a nie pomników, trzeba zarobić na życie by móc korzystać z galerii czy aquaparku a tego p. Kudelski nie zapewnił.

  • Wyborca dodano 7 lat temu

   Spoko tylko jak Sitnik chce to zrobić???? Samo hasło to trochę za mało, gdzie jest jakiś program, propozycje??????????

  • kaja dodano 7 lat temu

   Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że Sitnik potrafi zapewnić nowe miejsca pracy w Siedlcach. Sam potrafił znaleźć pracę tylko państwową.

 18. dane z wyborów dodano 7 lat temu

  jeśli to wszystka tak się powykręcało w tych wyborach więc może i wyniki są do kitu.

 19. Anniasz dodano 7 lat temu

  Czego się czepiacie tej kamerki? eh..
  Mam propozycję: A może kolega na urlopie popilnowałby prezesa?

 20. Anniasz dodano 7 lat temu

  Ale i tak wielki sukces w Siedlcach z historii, tylko 577 niedouczonych! Sayonara Towarzyszu Bobryk 😉

 21. taki tam siedlczanin dodano 7 lat temu

  Nie wymagajcie od WSI….znajomości historii Siedlec

 22. Dżoging dodano 7 lat temu

  Kto kilka lat temu będąc dyrektorem MOSIR pozamykał obiekty sportowe przy ul. Prusa ( np. bieżnia przy stadionie ) przed uprawiającymi bieganie starszymi i młodszymi siedlczanami ?

  • Wyborca dodano 7 lat temu

   Dokładnie tak. Wszystko dla oka nic dla ludzi!!!!!

 23. Kroll dodano 7 lat temu

  Kudelski co 4 lata mówi, że ostatni raz kandyduje, to taka choroba pisuarów…

 24. Elmer dodano 7 lat temu

  To miasto umiera stojąc. Brak perspektyw, miejsc pracy. Nudne, smutne i byle jakie. Aczkolwiek widać, ze bicie piany wokół "niby-inwestycji" typu aquapark, centrum handl. stadion służy włodarzom gdyż są namaszczani nadal przez lud.

  • bbb dodano 7 lat temu

   Wyprowadź się, jak nie masz szacunku do własnego miasta. A może Ty nie jesteś Siedlczaninem z krwi i kości?

 25. gaaal dodano 7 lat temu

  .. panie Sitnik ma pan 3 głosy w dogrywce, powodzenia..

  • wyborca dodano 7 lat temu

   Gaal-masz jeszcze czas , opamiętaj się , bo teraz deklarując swoje głosy nie wiesz co czynisz!

  • ewa dodano 7 lat temu

   No i 10 głosów od mojej rodziny. Panie Prezydencie,

 26. INFO dodano 7 lat temu

  Panie Kudelski, ma Pan 9 głosów w dogrywce. Powodzenia

  • baka dodano 7 lat temu

   Ja daję następne pięć. Kto da więcej?

 27. I po PO dodano 7 lat temu

  Ludzie coście tacy niewdzięczni dla PO? Kozaczyński. poseł rządzącej PO chciał zrobić autostradę, chciał wydłużyć czas pracy, zabrał ulgi podatkowe, zabrał zasiłek pogrzebowy dla dobra naszej Polski.
  Liczą głosy i będą liczyli dotąd aż wygra Platforma zwana obywatelską, jak milicja w minionej epoce.

  • gość dodano 7 lat temu

   A co dla ciebie KONKRETNIE zrobił PiS??? Oprócz obietnic, bez pokrycia!!! Pisz! Machać palcem i robić różne ruchy z mównicy sejmowej to NIE SZTUKA a zwykły POPULIZM!!!

 28. ważność dodano 7 lat temu

  w związku z aferą awariową systemu należy się zastanowić czy te wybory są ważne.

 29. Wyborca dodano 7 lat temu

  Panie Kudelski ma pan 6 głosów od mojej rodziny a będę namawiał pozostałych. Pozdrawiam

 30. Alfa dodano 7 lat temu

  Co Sitnik ma do zaproponowania? Krótkie pytanie, krótka odpowiedź?

 31. do w/w "I po...." dodano 7 lat temu

  Odczułeś(-aś) już ulgę – utrzymanku urzędu? Pożyjemy-zobaczymy jakich cudów dokonają twoi wybrańcy, z tobą łącznie. Jeżeli będziecie zapożyczali dalej miasto, to czeka was prawdziwie surowy osąd mieszkańców. Nie do pozazdroszczenia jest rządzenie miastem w takiej sytuacji finansowej jak nasze. Już żaden bank chyba nie da kolejnej pożyczki. Powodzenia! Tylko bez sięgania do kieszeni mieszkańców 🙂

 32. Antek- dodano 7 lat temu

  Na czele spółki informatycznej- liczącej głosy wyborcze -stoi prezez / były V-ce Szef MSWIA- Jabłoński- leginista tuska jeszcze z KLD a jego Za-pca SYN piskli- Bartoszewskiego -Peło przegrało- i będą liczyć do Wielkanocy.TRZEBA POWTÓRZYĆ WYBORY.Amen

 33. Janko Muzykant dodano 7 lat temu

  Czytam wasze komentarze oczywiście najbardziej wzruszają mnie te pozytywne hołdujące p. Kudla, który tak zadłużył Siedlce!!!!, dziwię się tym wszystkim pochlebcom, czy są analfabetami?, czy ich wiedza na tem temat sprowadza się do całowania go w d… , że mogę im tylko co najwyżej powspółczuć ogranicznika na umyśle, napiszę krótko. Głosuję na A.Sitnika.

 34. Ewa dodano 7 lat temu

  Głosuję na Sitnika, moja rodzinka również. Mam dosyć PIS-u i tej ich plagi zwanej Orzełowscy !!!

 35. do Janka Muzykanta dodano 7 lat temu

  My też.

 36. W ramach przypomnienia dodano 7 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2011/08/30/dyrektor-osiru-przekroczyl-uprawnienia/

 37. Andrzej S. osiągnięcia dodano 7 lat temu

  Andrzej S. nie jest żadną świeżością ani nowością, bardzo intensywnie działał już za PRL-u i to nie po stronie Solidarności!
  Symanowicz mianował go na dyrektora Sz.P. nr 7, w której nauczyciel W-F-u próbował powiesić ucznia na drabinkach używając szarfy. W jego pokoju dyrektorskim na ścianie miał powieszone zdjęcie Kwaśniewskiego.
  Wcześniej sam był nauczycielem W-F-u, i też nie stronił od (zmoderowane) postępował z uczniami, to delikatne sformułowanie.
  rok 2006 – był działaczem Forum Samorządowego.
  Dyrektorem OSIR-u został z rekomendacji partyjnej Marty Sosnowskiej z Platformy Obywatelskiej.
  Przez 3 miesiące był szefem KLONOWA SPA w trakcie tego krótkiego okresu połowa pracowników odeszła z pracy bo nie dało się z nim współpracować a dobrze prosperującą firmę doprowadził na skraj bankructwa. Dobrze, że to firma prywatna i właściciel w czas się go pozbył. Ludzie go wybierając na 4 lata nie pozbędą się go od tak.
  W czasie kiedy był dyrektorem OSIR-u wykorzystywał pracowników (link http://www.spin.siedlce.pl/2011/08/30/dyrektor-osiru-przekroczyl-uprawnienia/)
  Teraz Pan Rzewuski (dawny działacz Samoobrony) jest jego głównym sponsorem, gdzie ta świeżość??

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?