SPIN

PO: Decyzja należy do siedlczan, więc głosujcie odpowiedzialnie

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 listopada 2014, 11:19 Aktualnie, Siedlce

– Popieramy tę osobę, która spełni nasze minimum programowe, które przekażemy teraz walczącym o fotel prezydenta. I zobaczymy co się stanie – powiedział Jacek Kozaczyński, poseł na Sejm podczas dzisiejszej konferencji pod urzędem miasta.

Platforma Obywatelska, która zdobyła w tych wyborach 6 mandatów do Rady Miasta Siedlce nie jest obrażona na wyniki. Jednak jak podkreśla Kozaczyński utrata jednego mandatu w stosunku do ubiegłych wyborów to efekt spadku poparcia dla partii. Poseł odniósł się także do słów Wojciecha Kudelskiego o zaproszeniu do koalicji („W dzień wyborów gdy był zanany rozkład mandatów zadzwonił do mnie poseł Jacek Kozaczyński, pogratulował mi wyniku i ja powiedziałem, że jesteśmy otwarci dla wszystkich ugrupowań do zasilenia koalicji”wypowiedź Wojciecha Kudelskiego z 19 listopada w artykule: Z pokorą przyjmujemy wynik głosowania, zapraszamy wszystkich do koalicji).

– Zadzwoniłem do Wojciecha Kudelskiego z gratulacjami, ale dalsza część rozmowy gdzie były jakieś zaproszenia, nie odbyła się – wyjaśnił poseł. – Jednak my będziemy popierać dobre rozwiązania, bez względu czy będziemy w koalicji czy nie. Chcemy służyć Siedlcom – dodał.

konferencja platformy 2

Na konferencji był obecny także Mariusz Dobijański, który odniósł się do pytania czy jego wpis na facebooku o kibicowaniu Andrzejowi Sitnikowi świadczy o jego poparciu dla tego kandydata.

Słowo kibicuje nie znaczy od razu, że go popieram. Siedlce są otwarte dla różnych grup politycznych, a Platforma wspiera ruchy obywatelskie. Na moim profilu znajdowały się filmy z naszym kandydatem Jackiem Kozaczyńskim, listy z naszymi kandydatami. Kibicuję to nie jest wyraz poparcia na to czy inne stanowisko. Popierałem Jacka Kozaczyńskiego.

Jacek Kozaczyński dodał też, że spotkanie Andrzeja Sitnika z ministrem Andrzejem Halickim z PO także nie oznacza większego poparcia.

– O tym spotkaniu dowiedziałem się z mediów i tyle o tym mogę powiedzieć. Ale Andrzej Halicki, w poprzednich wyborach rozmawiał z Wojciechem Kudelskim, bo jest otwarty i będzie rozmawiał z każdym. Ale to nie ma związku z tym czy kogoś bardziej wspieramy – dodaje.

konferencja platformy 1

Poniżej przedstawiamy deklarację siedleckiej Platformy

Szanowni Państwo, mieszkańcy naszego miasta

Pragnę podziękować wszystkim naszym wyborcom za udział w ostatnim głosowaniu. Dzięki Państwa zaufaniu nasi kandydaci uzyskali 6 mandatów i tym samym stanowią drugą siłę w nowej radzie miasta. Najbliższa kadencja samorządu nie będzie łatwa i wymaga odpowiedzialnych działań. Nie zapominamy o naszym programie, który prezentowaliśmy w trakcie kampanii wyborczej. Będziemy mimo wszystko starali się go realizować.

– Chcemy wprowadzenia w Siedlcach budżetu obywatelskiego, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli decydować o inwestycjach w swoim najbliższym otoczeniu. Chcemy stałych konsultacji z mieszkańcami w kluczowych dla miasta sprawach,

– Chcemy, aby miasto otworzyło się na potrzeby ludzi młodych. Ich oczekiwania nie mogą pozostawać bez odpowiedzi,

– Chcemy większej przejrzystości działań samorządu, jasnych zasad przy zamówieniach publicznych i wszelkich zakupach dokonywanych przez Urząd Miasta i podległe mu jednostki oraz spółki miejskie,

– Chcemy, by na stanowiska decyzyjne w spółkach miejskich powoływane były wykwalifikowane osoby w drodze otwartych konkursów,

– Chcemy, aby polityczne podziały nie różniły radnych. I deklarujemy, że dla dobrych rozwiązań, dla naszego rozwoju miasta – nigdy nie zabraknie głosu poparcia ze strony naszych radnych.

Jako poseł ziemi siedleckiej, będę wspierał nasze miasto – bez względu na to, kto stanie na jego czele. O tym, jaka to będzie osoba, zadecydujecie Państwo już 30 listopada – w najbliższą niedzielę.

Zachęcam wszystkich do udziału w wyborach.
Głosujmy w nich odpowiedzialnie.
Dobrze zastanówmy się nad konsekwencjami tego wyboru.
Nie kierujmy się emocjami, ale dobrą analizą.
Tu przecież chodzi o przyszłość naszego miasta.

Jacek Kozaczyński

91 komentarzy

 1. Nawet Platforma zwątpiła dodano 7 lat temu

  dr Dobijański tłumaczy się ze swojego zaangażowania w popieranie Sitnika. A mogło być tak pięknie……… Tylko ta debata ……..

  • podsumowanie dodano 7 lat temu

   fakt jest taki, że kandydat bezpartyjny p. Sitnik zdobył w I turze ponad 25% głosów, przechodząc tym samym do II tury, to nie jest jakiś przypadek tylko wyraz opinii wyborców oraz ocena wystawiona dotychczasowym włodarzom, nie jest też przypadkiem, że po I turze zaczęła się na p. Sitnika zmasowana nagonka i próby oczerniania go oraz stawiania w złym świetle, komentarze zawierające wyzwiska w ogóle nie powinny być publikowane,
   ludzie, zastanówcie się trochę! 8-9 tysięcy siedlczan chce zmian (nie wiem ile dokładnie osób poparło p. Sitnika), wyzywanie zwolenników p. Sitnika od nieudaczników życiowych to najczystsza w swej formie agresja, która jak wiadomo jest przejawem strachu. jawi się więc oczywiste pytanie: kto i czego się boi?

   • do podsumowanie dodano 7 lat temu

    Nieprawda kolego. To druga strona zapoczątkowała taką formę prowadzenia anonimowej dyskusji. Niby pod płaszczykiem anonimowości, ale jednak. Teraz drogi kolego to nie jest oczernianie, ale ukazanie wad tak gloryfikowanego (do pewnego czasu, bo po debacie czar prysł) przez niektórych Sitnika. Facet nie ma pojęcia o tym mieście, głosi czysty populizm, zero konkretów, broń nas przed takimi włodarzami. Poza tym nie ma żadnego zaplecza i większości w RM, a bez tego rządzić się nie da. Sorry… taka prawda.

    • sceptyk dodano 7 lat temu

     Facet ma konkretne propozycje w swoim programie, chociaż nigdy nie był nawet radnym. Obecny prezydent pomimo wielu lat w samorządzie w tym 8 na czele miasta powtarza wciąż to samo i ogłasza się prezydentem wszystkich siedlczan, chociaż niezależnie myślących tępi

     • yelen dodano 7 lat temu

      Oglądałeś debatę? Chyba nie…

 2. Brawo p. Kozaczyński dodano 7 lat temu

  najwyższy czas zdyscyplinować kolegów. Popieranie p. Sitnika pogrążyłoby PO całkowicie.

 3. Siedlczanin dodano 7 lat temu

  czyli jak zwykle w rozkroku, bez decyzji i wyrazu tak właśnie działają nasi koledzy. Jeden mandat mniej to najniższy wymiar kary jaka nas Jacku spotkała.

 4. Głosujcie odpowiedzialnie !!! dodano 7 lat temu

  takie stwierdzenie jest nieco zakamuflowanym poparciem dla Kudelskiego. Nawet obserwowana u niektórych chęć odegrania się na Kudelskim nie przysłoniła PO-wcom niekompetencji Sitnika.

 5. widz dodano 7 lat temu

  W sumie dobrze z tego wybrnęli – z lekkim wskazaniem na Kudelskiego.

  • hm... dodano 7 lat temu

   poczytaj programy i dopiero się wypowiedz, PO chce np. jawności, czego do tej pory nie było

   • do hmm... dodano 7 lat temu

    Kolejna populistyczna gadka. Jest jawność. Polecam lekturę: bip.siedlce.pl. Do tego samorząd składa co kwartał szczegółowe sprawozdanie ze swojej działalności RIO. Rozumiem, że to kolejny przejaw braku wiedzy na temat zarządzania takim miastem jak Siedlce?

 6. PObezpartyjny dodano 7 lat temu

  Jacek, to na kogo mam w końcu głosować?

 7. Kamil dodano 7 lat temu

  Nie głosuję na W. Kudelskiego ponieważ zachowuje się jak tchórz. Nie chce stanąć do otwartej debaty z A. Sitnikiem i mieszkancami.

  Oglądając debatę w TV WSCHÓD potwierdza się egoizm i buta W. Kudelskiego w stosunku do mieszkańców i kontrkandydat.

  • ! dodano 7 lat temu

   Hahaha, tak tłumaczy się teraz przegrany?
   Ani 4 lata temu, ani 8 lat temu ani nigdy poprzednio nie było debaty w takiej formule jak proponujesz, to prowadziłoby do ustawek na widowni. W Warszawie Sasin z Gronkiewicz Walz też debatowali bez publiczności.

   • Kamil dodano 7 lat temu

    To może czas najwyższy to zmienic? Społeczeństwo obywatelskie to takie gdzie to właśnie głos mieszkańców jest zauważony, wysłuchany.

    • głos obywatelski dodano 7 lat temu

     Owszem, głos mieszkańców przejawia się w wyborach. Głosem mieszkańców, któryś z kandydatów zostanie wybrany Prezydentem. To właśnie społeczeństwo obywatelskie. Każdy głos jest ważny. Głosujmy odpowiedzialnie – głosujmy na Kudelskiego.

  • Butę i arogancję dodano 7 lat temu

   można było zaobserwować u Twojego kandydata. Zlekceważył pytania mieszkańców nie odpowiadając na nie. Zlekceważył mieszkańców przychodząc na debatę kompletnie nieprzygotowanym.

   • Kamil dodano 7 lat temu

    Nie wiem jak można być przygotowanym na debatę na którą nie zna się pytań i tematyki a może to nie debata a ustawka

    • ws dodano 7 lat temu

     Hahaha, wasze tłumaczenia kompromitacji w debacie są coraz bardziej żenujące. Można być przygotowanym, kiedy ma się wiedze na podstawowe tematy związane z funkcjonowaniem miasta. Sitnik tej wiedzy nie miał i nie ma,mstąd porażka.

    • a pytania są tendencyjne! dodano 7 lat temu

     Kandydat na prezydenta nawet obudzony w nocy o północy powinien składnie odpowiadać, jeżeli poważnie przygotowywał się do pełnienia tak ważnej funkcji. Tajemnicza tematyka której nie znał znajduje się w ustawach dotyczących samorządu.

     • debata była tendencyjna dodano 7 lat temu

      Całą debata była tendencyjna, Pan Prezydent miał sie wykazać wiadomościami, a nie tłumaczyć z kontrowersyjnych decyzji.
      debata to nie sprawdzanie wiedzy o ustawach dotyczących samorządu.Uchwały tworza Radni, a Prezydent jest władzą wykonawczą.Tu powinny być pytania o kierunki w których mają iść Siedlce.Czy kolejne galerie handlowe czy stawianie na małą przedsiębiorczość.Co z tego żePrezydent wie co to jest regionalny program operacyjny jak nie będzie wkładu własnego na skorzystanie z dotacji Unijnych.Dla mnie jako widza nieważne są wiadomości o samorządzie,chcę widzieć na co i ile wykorzystają środków z Unii.

     • do debata tendencyjna dodano 7 lat temu

      Kolejny brak wiedzy lub celowe pomijanie pozytywnych wiadomości związanych z Siedlcami. Regionalny Instrument Terytorialny, bo tak brzmi jego pełna nazwa, jest dla Siedlec prawie pewny. Jako jedno z pierwszych miast złożyło kompleksową dokumentację swoich planów zagospodarowania tych środków. Poniżej artykuł władz Mazowsza w tej sprawie. Proszę pana Sitnika i jego fanów, aby w tym temacie również nie kłamali.

      http://www.bip.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,3315,siedlce-coraz-blizej-zakonczenia-prac-nad-swoim-rit-em.html

   • kto ma więcej buty dodano 7 lat temu

    No to odpisz ile razy ktoś dostał odpowiedź od Pana Kudelskiego na zadawane pytanie w internecie.Nawet apele były i nul.

    • nieważne jak funkcjonuje samorząd??? dodano 7 lat temu

     chcesz prezydenta, który nie zna swoich kompetencji? Nie wie co może, a czego mu zabraniają przepisy prawa? Twój kandydat na spotkaniu w białej sali mówił, że jeśli uchwały Rady Miasta nie będą po jego myśli to nie będzie ich wykonywał. Będzie je zwalczał. Zapowiada lekceważenie władzy uchwałodawczej? Twierdzisz, że nie musi mieć wiadomości tylko znać kierunki? To jak mu prawo stanie na drodze to będzie je łamał?

     • do wyżej dodano 7 lat temu

      Po czymś takim do Prezydenta zawitałoby następnego dnia Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Takie słowa pokazują butę, arogancję i niewiedzę kontrkandydata Kudelskiego.

 8. Marian dodano 7 lat temu

  Budżet obywatelski to taki pic na wodę. Kłótnia tylko będzie komu dać parę tys. złotych.
  Nie poparli nikogo. Pan Dobijański oględnie mówił, jakby już uzgodnili, że któryś z nich dostanie od Kudelskiego stołek wiceprzewodniczącego rady miejskiej i miejsca w radach nadzorczych spółek miejskich. Będzie cicha koalicja.

 9. 112 dodano 7 lat temu

  Kolejny oszolom

 10. "Nieżle" dodano 7 lat temu

  PO która wygrała wybory do sejmików. PO która rządzi w Kraju urządza konferencję na ulicy.
  Nie dziwił bym się przegranym od KM gdyby rozmawiali na ulicy.

 11. obserwator II. dodano 7 lat temu

  Mieszkańcy Siedlec-osiedle Wyszyńskiego str.nieparzysta,głosujcie na tego kandydata,który zlikwiduje staw zwany Morskim Okiem z tą różnicą,że z Morskiego Oka nie śmierdzi a z tego stawu daje niczym z pierwszego etapu oczyszczalni ścieków a szczególnie jak w pobliżu tego stawu jest plac zabaw dla dzieci.Przed wyborami na radnych pojawiła się dwójka kandydatów i zniknęła ponieważ dla nich wybory się skończyły a smród pozostał-oczywiście w stawie,dlatego,że ktoś w nocy chyba przywozi beczki z szambem i wylewa tę zawartość do "Morskiego Oka".

 12. jak zwykle dodano 7 lat temu

  Bez kręgosłupa moralnego i poglądowego Panowie K i D…, tylko licytacja kto da więcej ? Oj nie lubią w Siedlcach nijakich ludzi Panie Kozaczyński.Chce Pan być języczkiem uwagi ? ale Sitnik już poza Panem uzgodnił z Platformą Obywatelska w Warszawie szczegóły "rozbioru" Siedlec ..

 13. Żal... dodano 7 lat temu

  "Słowo kibicuje nie znaczy od razu, że go popieram" , "Kibicuję to jest wyraz poparcia na to czy inne stanowisko" – słowa pana Dobijańskiego… Sam pan sobie przeczy i to w jednej wypowiedzi więc proszę się zdecydować…

  • Aneta Borkowska dodano 7 lat temu

   Bardzo przepraszam to jest mój błąd, gdyż uciekło mi podczas pisania słowo "nie".

   Już poprawione, jeszcze raz przepraszam.

 14. "Popieram tę ....." dodano 7 lat temu

  Więc z tego wynika, że Kudelskiego, rzez 2,5 roku się zgadzali i byli zgodni.

 15. wię copierają czy nie? dodano 7 lat temu

  "Siedlecka PO oficjalnie skomentowała wyniki wyborów samorządowych z 16 listopada. Podczas konferencji przed UM w Siedlcach kandydat tej partii na prezydenta, Jacek Kozaczyński zapowiedział, że Platforma nie popiera żadnego z kandydatów, którzy przeszli do II tury."

  Dziennikarze się popili?

 16. a dodano 7 lat temu

  Deklaracja brzmi rozsądnie. Mnie osobiście najbardziej podoba się treść zawarta w pierwszym tirecie.

 17. wyborca dodano 7 lat temu

  Brak poparcia jest zakamuflowanym poparciem. Choć trochę odwagi panowie. Jedynie to wam pozostało bo do polityki nie za bardzo się nadajecie.

 18. mery dodano 7 lat temu

  na nic ten apel, rzadziliscie w Polsce siedem lat, dobrzy dla siebie i swoich znajomkow

 19. Adam dodano 7 lat temu

  Brawo. Wielkie brawa.

 20. Anonim dodano 7 lat temu

  1. „W dzień wyborów gdy był zanany rozkład mandatów zadzwonił do mnie poseł Jacek Kozaczyński, pogratulował mi wyniku i ja powiedziałem, że jesteśmy otwarci dla wszystkich ugrupowań do zasilenia koalicji”.
  2." Zadzwoniłem do Wojciecha Kudelskiego z gratulacjami, ale dalsza część rozmowy gdzie były jakieś zaproszenia, nie odbyła się – wyjaśnił poseł."
  Pytanie 1 – Jakim cudem wieczorem w dniu wyborów (16 listopada) pan Prezydent Kudelski znał już rozkład mandatów ? WIECZOREM, nie późno w nocy lub nad ranem !!!
  Pytanie 2 – Ze słów pana posła Kozaczyńskiego wynika, że pan Kudelski swoją wypowiedzią wprowadził w błąd potencjalnych wyborców co do potencjalnego składu koalicji. Braki pamięci czy celowe działanie pana Kudelskiego ?
  Ani jedno ani drugie optymizmem nie napawa.
  WIDAĆ, że czas głosować na pana SITNIKA !!!

  • Ws dodano 7 lat temu

   Nie ćpaj tyle, bo bredzisz skrajnie populistycznie.

   • WS1 dodano 7 lat temu

    Dobrze gada!

    • Marian dodano 7 lat temu

     To napisałem tylko znowu zapomniałem nicka.

 21. marysia dodano 7 lat temu

  PO stoi w rozkroku, a PIS idzie do przodu, aby rozwijać nadal Siedlce. A Marysia radzi, aby głosować na Kudelskiego.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Marysia dostała pewnie mieszkanie i Prezydent prosił by na niego głosować.

   • Marysia dodano 7 lat temu

    Marysia ma własne mieszkanie, kupione od SM za ciężkie pieniądze, jest pracownikiem firmy niezależnej od Prezydenta. Marysia jest myślącą Siedlczanką, która potrafi odróżnić poważnego, odpowiedzialnego i dobrze przygotowanego kandydata od ignoranta.

   • marysia dodano 7 lat temu

    Marysia ma własne mieszkanie, kupione za ciężkie pieniądze, pracuje w firmie niezależnej od prezydenta. Marysia to istota myśląca, która potrafi odróżnić profesjonalistę od ignoranta. Głosuję na Kudelskiego!

 22. ciekawski dodano 7 lat temu

  Na mieście ludzie mówią: że giną bilbordy Sitnika, ponieważ po wyborach będzie można je kupić na allegro. Czy to prawda?

 23. Jan dodano 7 lat temu

  Gdzie wy macie oczy? Założenia programowe PO wyglądają bliźniaczo podobnie do tego co proponują Bezpartyjni. Zamiast skupiać się na knuciu kto z kim i gdzie, czytajcie bez emocji i ze zrozumieniem. Moim zdaniem przekaz PO jest bardzo jasny i czytelny. Oficjalnie nie wskazują żadnej ze stron ale powtarzając kolejny raz swoje założenia wskazują kierunek. A kierunek to BS.

  • debata dodano 7 lat temu

   Chciałbyś. Tak samo wasze komentarze po debacie, którą przebimbał Sitnik były na zasadzie "nic się nie stało" i tak S. wygrał. Jak chcecie to wierzcie w te mżonki, prawda jest jednak zgoła inna.

 24. niedobrze sie robi patrząc na te niedomyte twarze dodano 7 lat temu

  Wolałbym diabła wybrać niż Kozaczyńskiego czy Dobijańskiego, brrr nie cierpię bolszewii.
  Student

 25. gałgan dodano 7 lat temu

  Może mnie ktoś oświeci, kto finansuje kampanię Bezpartyjnego – rodzice szkoły prywatnej?

  • Tryb Wyborczy dodano 7 lat temu

   Do sądu i się dowiesz.

 26. polo colo dodano 7 lat temu

  BS czytam jako bezmózgowe i bezideowe Siedlce, a takich nie chcę.

  • Kamil dodano 7 lat temu

   Już nie mogę tego czytac. Kim ty jesteś że wydajesz taką opinię! Spotkaj się w cztery oczy i zobaczymy jakie będziesz miał argumenty (…) czekam

 27. 2-3 kadencje dodano 7 lat temu

  Profesor Majchrowski jest już 12 lat urzędującym prezydentem. To jednocześnie nie tylko jego atut, ale coś, co obciąża i jego i miasto. Prowadzi to do znużenia i stagnacji wspólnoty – powiedział kandydat PiS na prezydenta Krakowa.

 28. ArekWielki dodano 7 lat temu

  Straszne co z człowieka jeżeli jeszcze nim jest potrafi zrobic stołek w Radzie Miasta. Pisze ze kibicuje czyli popiera Sitnika potem zaprzecza bo to człowiek bez chonoru. Kto na niego głosował. Przecież ju dał sie poznać z braku pomocy, innym, poświęcenia potrzebujących pomocy dla stołka lizusostwo dla , mógłbym wymieniać jeszcze i jeszcze ale to nie ma sensu skoro tacy maja rządzić naszym miastem.

 29. Aaass dodano 7 lat temu

  Panie Jacku czas zacząć zajmować sie tym co Pan lubi a nie co sie Panu wydaje , PO nawet nie wyszło z grupy jak mowia sportowcy, wiec trening trening i czeka praca , bez udawania ze sie pracuje , bez wycinania maja cych swoje zdanie bo inaczej bedize ze nic nie bedzie tzn ani jednego mandatu

 30. Aaass dodano 7 lat temu

  Budzę obywatelski to taki co uchwalają obywatele a odpowiada skarbnik , oj Kaziu współczuje

  • ;) dodano 7 lat temu

   w 80% miast, gdzie to jest to są straszne kłótnie przy tym, na co tę kasę przeznaczyć… po prostu jeszcze się taki nie urodził, co wszystkim dogodził

   wprowadzą to i w Siedlcach, bo i PiS i STS jest za, ale oby to była trafna decyzja

 31. Aaass dodano 7 lat temu

  A i budżet obywatelski to nei 5 % na spltrtowxow czy,i radńych a o,5

  • pzPR dodano 7 lat temu

   Jakiś niekumaty as się dorwał do klawiatury.

 32. Change dodano 7 lat temu

  Chyba ostatnią decyzją prezydenta w tej kadencji będzie przyznanie nagród w ratuszu za oczernianie konkurencji 😉

  • :D dodano 7 lat temu

   Pan Sitnik też może przyznać medale dla swoich niedoszłych kandydatów do rady miasta za piękne boksowanie się na facebooku, na portalach miejskich itd. Mimo kompromitacji w debacie Ci piszą, że ten wygrał. Niesamowita żenada 😀

 33. Paweł dodano 7 lat temu

  czy ci kolesie mają ja ja?

 34. Siedlczanka ( rodowita z dziada, pradziada) dodano 7 lat temu

  A może już dość rządów chłopaków z okolicznych podsiedleckich wsi, niech wracają skąd przyszli. Już dość kolesiostwa, dość nepotyzmu, dość wykorzystywania stanowisk i ograbiania, przez tyle lat, naszego miasta. Dość fałszywego grania na uczuciach religijnych. Panowie, czy wy myślicie, że jesteście wieczni, niezniszczalni? Popatrzcie na swoje pesele i zastanówcie się, że trumna nie ma kieszeni i to czego tak pazernie się dorobiacie musicie zostawić na tym padole, Panie Kudelski, Panie Tchórzewski i Wasi Kolesie oddajcie wreszcie władzę młodym. Panie Kudelski nie wstyd Panu tak było kłamać, że nie będzie Pan kandydował. Gdzie Pana honor? Wstyd!!!!

  • siedlczanin z dziada, pradziada dodano 7 lat temu

   Przecież Sitnik to też emeryt. Wiek to tylko tyle, co potrafisz zarzucić Kudelskiemu? Słabe i pokazujące, że to jednak bardzo dobry prezydent. Debata mnie w tym utwierdziła zdecydowanie.

   • Sławek dodano 7 lat temu

    Kudelski to prosty człowiek i nie ma nic sensownego do powiedzenia. Niech dalej rządzi Siedlcami, to w niedługim czasie pozostaną w tym mieście tylko jego betonowi poplecznicy, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć. Poza tym Kudelski to kłamca, miał nie startować już w wyborach. Ale tak jak już wspomniałem, to prosty człowiek i nie wie co to honor.
    Ciekawe dlaczego na bilbordach ma taką czerwoną twarz, zarumienił się ze szczęścia?

  • Rodowita siedlczanko dodano 7 lat temu

   dlaczego nie zrobiłaś kariery, kto ci stanął na przeszkodzie. Jakie ciemne siły sprawiły, że tak nienawidzisz innych ludzi, że tak łatwo rzucasz oskarżenia. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Mówi ci to coś? Trzeba będzie zdać sprawę z każdego wypowiedzianego słowa. Bo chyba nie jesteś wieczna?

 35. Tak dodano 7 lat temu

  Decyzja PO godna mistrzów.

 36. Samochodzik dodano 7 lat temu

  Rozrzutność Kudelskiego ,w Białymstoku prezydent zarabia 9 tys w Siedlcach wiceprezydenci Sochacka Głowacki przyklejają po 12 tys miasto cztery razy mniejsze . oleju skromności samochodziki.

 37. Od ośmiu pokoleń dodano 7 lat temu

  Mam siedleckość udokumentowaną od pięciu pokoleń. Członkowie mojej rodziny chowani byli na siedleckich cmentarzach.
  Nie chwalę się . Zawsze głosowałem na lewicę a ta mnie zawiodła. Zagłosuję na Kudelskiego, jako mniejsze zło. Poseł Kozaczyński nawet przeczytać nie potrafi co mu napisali. Radny Dobijański bardziej na tzw. celebrytę wygląda niż radnego. Kudelski to taki swój chłop. Z każdym zagada, każdemu rękę poda i każdemu stara się pomóc. Za 50 lat potomni nazwą Kudelskiego, Wojciechem Wielkim. Perspektywicznie zbudował nowe ulice i miasto ma kierunek gdzie się rozwijać. Trzeba do przodu widzieć a nie zatracać się w jałowych sporach. Życzę panu Kudelskiemu zwycięstwa a zarazem podpowiadam,że trzeba przewietrzyć i pognać tych co są najbliżej ucha i źle radzą.
  Pan Sitnik wyskoczył, jak sito z sitowia…

  • do siedlczanina od ośmiu pokoleń dodano 7 lat temu

   Kłamiesz, że każdemu rękę poda.Był czas nie podawania ręki pewnej dziennikarce.Optowałbym za nazwaniem Wojciechem Świętym zamiast Wielkim.

   • Raczej Wojciech "gnuśny" albo "śpiący" dodano 7 lat temu

    ładnie to brzmi: zachodnia obwodnica miasta im. Wojciecha I Gnuśnego.

 38. PO głosuje na Sitnika! dodano 7 lat temu

  Jacek Garbaczewski na facebooku: "Zmiana w Siedlcach jest konieczna i potrzebna. Głosuję na Andrzeja!"

  (…)

 39. Głosowałam na Sitnika dodano 7 lat temu

  ale po debacie zmieniłam o nim zdania. Jeszcze nie jest przygotowany do bycia prezydentem. W II turze poprę Kudelskiego.

 40. Samochodzik dodano 7 lat temu

  Siedlczanie młodzi wykształceni pracowici bez pracy proszę wasz nie ufajcie demagogi pisowskiej. PREZESI I ZARZĄDY WSZYSTKICH SPÓŁEK MIASTA ZARABIAJĄ PO KILKANAŚCIE TYSIĘCY MIESIĘCZNIE , RADNI PiS STS POZATRUDNIALI SWOJE DZIECI RODZINY W URZĘDZIE MIASTA SPÓŁKACH . ROZWALAJĄ NASZE PIENIĄDZE NA LEWO I PRAWO I CI ROZRZUTNI MÓWIĄ O PRAWIE I SPRAWIEDLIWOŚCI. 30 11. 2014 .POWIEMY DZIĘKUJEMY.

  • julka dodano 7 lat temu

   Pomówienia, pomówienia, prawo obowiązuje wszystkich, także popleczników pana Sitnika. Pamiętajcie o tym koledzy i koleżanki. I na koniec zalecam wam obejrzeć debatę i zmienić taktykę.

 41. debatujący dodano 7 lat temu

  jeszcze coś o debacie, polecam

  http://s16.postimg.org/3v214ayol/maly.jpg

 42. awa dodano 7 lat temu

  Ani jeden ,ani drugi od razu mówię że nie chcę brać odpowiedzialności za to ,kto będzie tzw. prezydentem a ten tytuł zobowiązuje .Mam tylko taką nadzieję że pan Kudelski kiedyś poda się do dymisji .

 43. awa dodano 7 lat temu

  I jeszcze jedno , Panie Sitnik , wykaż się Pan bo wykazania od pana Kudelskiego nie oczekuję ,bo zrobił co mógł ,-zadłużył SIEDLCE – ale Pan mógłby zrobić coś naprawdę dobrego i to w zupełnie innym kierunku a jeśli tego nie widać to niestety nie będę głosować .

  • Inny kierunek dodano 7 lat temu

   od tego, który obrał Kudelski to zaoranie miasta. A tego byśmy nie chcieli.

 44. Obserwator dodano 7 lat temu

  Kilka faktów.

  1. Andrzej Sitnik – zaskoczenie dla wielu (szczególnie bagatelizujących go obecnych władz miasta). Andrzej Sitnik, to nie wszystko,
  2. Przebudzenie. Siedlczanie zostali obudzeni z letargu i dostrzegli w jakim świecie żyją. Cieszy to bardzo gdyż świadczy o zmianie myślenia w społeczeństwie Siedleckim,
  3. Zmiany. Napoleon Bonaparte mawiał kiedyś "Ci którzy nie doceniają swojego przeciwnika – już z nim przegrali". Pewne rzeczy zostały wykonane, nie wszystko poszło zgodnie z planami, ale najistotniejsze jest to że lawina ruszyła. Nawet jak Andrzej Sitnik nie wygra w drugiej turze, to powinno wielu dać do myślenia co się stało że człowiek lekceważony przez swoich konkurentów doszedł do tego miejsca i zdobył takie poparcie społeczne w mieście zwanym "hermetycznym kotłem",
  4. Apel do obecnych włodarzy. Cieszcie się tym co macie, zajmujcie się swoimi sprawami jak co dzień. Nam to wystarczy. My zaś będziemy obecni w cieniu, niedostrzegani przez Was, obserwujący, analizujący wszystko co nas otacza. Nasza praca codzienna, cicha i dyskretna spowoduje jeszcze, że bardziej się zaskoczycie. Z pomocą z zewnątrz zorganizujemy działania o jakich nie myśleliście. Część z nas wyjdzie wtedy z cienia, a dla Was będzie to koniec.
  5. Przyszłość Siedlczan. Widzimy ją w kolorowych barwach po tym jak Kochani Siedlczanie oddawaliście swoje głosy chcąc prawdziwych zmian w Waszym życiu. Wiecie już że Wasze miasto opanowane jest przez ludzi wrogich Wam i Waszej bytności. Mają za nic to jak Wam się żyje. Lawina jest w ruchu. Stan Waszych umysłów został pobudzony do myślenia. Ruszyliście z przyjemnością do działań. To bardzo budujące. Będziemy podejmowali szereg działań przez kolejne lata powodując dalsze budzenie Was z letargu w jakim żyjecie tak by po czterech latach tej lawiny nie dało się zatrzymać żadnym sposobem, a tych którzy tak rządzili miastem rozliczymy i pokażemy Wam publicznie.
  6. Apel do Siedlczan (spoza …..), bądźcie z nami, myślcie niezależnie, mądrze, przyłączajcie się do nas. Razem stanowimy siłę, której nie da się powstrzymać.

  (…)

 45. awa dodano 7 lat temu

  Do inny kierunek -miasto i tak będzie ' zaorane ' jeśli nie wyjdzie z długów , to co , czekamy ?

 46. Obserwator dodano 7 lat temu

  Za mało was 🙂 My siedlczanie daliśmy wam tylko 3 mandaty zaufania do rady. I tyle. Na prezydenta nie macie szans! Taki wasz los.

  • a to ciekawe dodano 7 lat temu

   Nie załapuję sposobu myślenia PISU.To są w koalicji z platformą czy nie są…ZChyba sa bo zabiegają tak okrutnie.Może Kozaczyński się sprzedał za vice,a jak Kudelski wygra to będzie miał dylemat.
   Jak by nie było szans na zmianę Prezydenta nie musiałbyś tego pisać i takiej wyborczej akcji nie musieli prowadzić.Nie tylko was to zaskoczyło,PO też się ocknęła ze snu i nie wie do kogo się teraz przykleić.To sie narobiło.Przynajmniej Siedlce w TVNIE pokazali bez obciachu.

 47. człowiek z lasu dodano 7 lat temu

  Panie Kozaczyński, po takim blamażu przyzwoitość nakazywałaby przyznać wreszcie, że do polityki się Pan nie nadajesz. Sugerowałbym popracować nad umiejętnością poprawnego i komunikatywnego formułowania myśli w języku polskim… chyba, że i z myśleniem nie jest najlepiej…

 48. Antoś dodano 7 lat temu

  Na kogo głosować? Kudelski troche zramolały- za niego rzadzą Orzyłowscy- czy to dobrze ? Sitnik- nowy, nieznany ale energiczny- umysł analityczny-mnóstwo przy nim młodych energicznych ludzi całe mnóstwo.Sitnik to przyszłość naszych dzieci w Siedlcach, Kudlarz to stagnacja i emigracja -młodych za granice,starszych czeka tułaczka codzienna do Warszawy.

 49. do ZWIERZA z lasu dodano 7 lat temu

  Węszysz zwierzu,węszysz i nie możesz wywęszyć co jest grane. Nie wysilaj się-radzę. Nie jesteś w stanie zrozumieć o co chodzi i daruj sobie te nieporadny dociekania. Tak z ciebie cwaniaczek, że kryjesz się w skórze leśnego zwierzaka. Język uruchamiasz tylko wtedy, gdy nikt cię nie widzi. Wynuż łeb z kniei- przedstaw się i wtedy pofolguj swoim wypowiedziom. Jak siedzisz w jamie to w niej siedź i nie jazgocz, bo jeszcze cię kto usłyszy.
  /ps. głosowałem na Kozaczyńskiego i przyznaję to oficjalnie

 50. Strąg dodano 7 lat temu

  LICZY SIĘ ELEKTORAT PLATFORMY A NIE KARIEROWICZE NIEUDOLNI KTÓRZY PRZYPADKOWO STOJĄ NA CZELE TEJ PARTII I JĄ OŚMIESZAJĄ RATUJĄC SWĄ PUPĘ I KIESZENIE , OŚMIESZYLI SIĘ OSIEM LAT TEMU . PANIE HALICKI JAK NAJSZYBCIEJ KOMISARZ BO ZNISZCZĄ PAMPERSY WSZYSTKO .

 51. Anonim dodano 7 lat temu

  Czego się obawiasz rzekomy "elektoracie"? Co chcesz zyskć tymi wypocinami? PO w Siedlcach już nikomu nie zagraża i jeszcze atakujecie? Kogo, po co i na kogo chcecie napuścić?
  Nie macie już innych pomysłów, żeby mącić ludziom w głowach?
  Zastanówcie się co Chrzanowie: walucie jak łysy o beton!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?