SPIN

Coraz więcej harcerskich ratowników

Aneta Borkowska wtorek, 25 listopada 2014, 17:51 Społeczeństwo

W niedzielę (23 listopada) zakończyła się IV edycja Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy organizowanego przez Hufiec ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach oraz Harcerski Klub Ratowniczy Siedlce.

W kursie, odbywającym się w dwa listopadowe weekendy uczestniczyło kilkadziesiąt młodych osób reprezentujących różne środowiska harcerskie z terenu województwa mazowieckiego.

Uczestnicy kursu zdobyli wiedzę z zakresu postępowania w sytuacjach zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia, wykorzystania sprzętu służącego do ratowania ludzkiego życia, a także właściwej współpracy ze służbami medycznymi i ratowniczymi. Warto podkreślić, iż kursy ratownicze organizowane w oparciu o wytyczne Harcerskiej Szkoły Ratowniczej ZHP charakteryzują się dużą liczbą realistycznych symulacji, podczas których uczestnicy mają szansę wykorzystania zdobytej wiedzy w realiach zbliżonych do sytuacji, jakie mogą napotkać w codziennym życiu.

źródło: phm. Andrzej Ryś

harcerze1 harcerze3

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?