SPIN

„Ojczyzna, Nauka, Cnota”, czyli święto siedleckiej „Czwórki”

Beata Głozak czwartek, 27 listopada 2014, 21:11 Aktualnie

Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach od 1921 roku, czyli od nadania imienia Adama Mickiewicza, należy do grona szkół Mickiewiczowskich.  Święto Szkoły – Święto Patrona obchodzimy każdego roku 26 listopada, czyli w rocznicę śmierci naszego wieszcza narodowego. To Jego słowa „Ojczyzna, Nauka, Cnota” widnieją na sztandarze szkoły.

26 listopada  2014 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły obchodziliśmy Dzień Patrona – Adama Mickiewicza. Pierwsza część uroczystości miała miejsce w Kąciku Patrona. Zgodnie z ceremoniałem został odśpiewany hymn naszej szkoły, uczniowie złożyli kwiaty, a dyrektor szkoły pan Przemysław Anusiewicz zapalił znicz. Po raz pierwszy przed popiersiem Adama Mickiewicza wartę pełniły zuchy z naszej nowo powstałej drużyny zuchowej i po raz pierwszy podczas uroczystości zostały wprowadzone sztandary zaproszonych szkół.

Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną na drugą część uroczystości. Nie zabrakło przemówień i życzeń. Obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany na podstawie utworów Adama Mickiewicza. Były to inscenizacje, recytacje i piosenki.

Program artystyczny dla uczniów klas 0 – III przygotowała klasa III c pod kierunkiem pani Marzeny Marciszewskiej, dla klas IV – VI – uczniowie z klasy VI a pod kierunkiem pani Hanny Sadowskiej. Część słowna przeplatana była występem chóru szkolnego, który wykonywał pieśni, przygotowane pod kierunkiem pani wicedyrektor Agnieszki Szymani. W czasie trwania części artystycznej uczestnicy oglądali prezentację multimedialną przygotowaną przez panie: Hannę Sadowską i Agnieszkę Protasiuk. Dekorację przygotowała pani Janina Florczykiewicz.

W dniu święta naszej szkoły swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście: Pan Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce, Pani  Maria Szmeja – Prezes ZNP Oddział Siedlce, Pani Małgorzata Stańczuk – Dyrektor Zespołu Oświatowego im. Adama Mickiewicza w Żelkowie – Kolonii wraz z pocztem sztandarowym, Pani Jadwiga Zgorzałek – Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach wraz z pocztem sztandarowym.

SP nr 4 w Siedlcach

3 komentarze

 1. Marian dodano 7 lat temu

  Mnie nie zaprosili.

  • jolka dodano 7 lat temu

   mnie też nie i żyje

 2. LOGOPEDA dodano 7 lat temu

  A nie zaprosili Dobijańskiego ? Toż On tylko za sprawami tej szkoły latał, jakby innych szkół nie było. To nie ładnie Panie dyrektorze.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?